TworzymyGłos Regionu

Akcja informacyjna policji skierowana do grzybiarzy

Czwartek, 03 października 2019 o 13:42, aktualizacja Sobota, 12 października 2019 o 00:09, autor: 0 1976
Akcja informacyjna policji skierowana do grzybiarzy

Sezon zbierania grzybów w pełni. Policjanci ze Sławy prowadzi akcję informującą grzybiarzy o odpowiedzialnym zachowaniu w lesie. Radzą też, jak nie zostać okradzionym. Przypominają, aby przed wejściem do lasu mieć naładowaną baterię w telefonie. Najważniejsze, nie wolno zaśmiecać lasu.

Pogoda sprzyja miłośnikom zbierania grzybów. Przy lasach można spotkać wiele zaparkowanych samochodów grzybiarzy. Zostawienie samochodu w mało uczęszczanych miejscach może sprowokować do kradzieży. Sławscy policjanci prowadzą akcję "Bądź rozsądny i czujny grzybiarzu!". Funkcjonariusze dają ulotki informacyjne osobom wchodzącym do lasu. Zostawiają też ulotki przy zaparkowanych samochodach. 

Ulotki zawierają cenne wskazówki, które podpowiadają jak uniknąć przykrych przeżyć podczas spędzania czasu w lesie. Warto zapamiętać, aby nie zaśmiecać lasu i nie palić ognisk lub nie rzucać niedopałków. Po zaparkowaniu samochodu sprawdźmy czy dobrze zamknęliśmy pojazd.Nie zapominajmy o powiadomieniu rodziny dokąd się udajemy i o której wrócimy. Wartościowe przedmioty zostaw w domu. Przej wyjściem do lasu warto naładować baterię w telefonie. Ubierz element odblaskowy - będziesz widoczny. Rozglądaj się za charakterystycznymi elementami w lesie. Mogą się przydać podczas drogi powrotnej lub akcji poszukiwawczej.

(Foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl