TworzymyGłos Regionu

Adwokat kościelny w Gorzowie Wielkopolskim

Czwartek, 15 lipca 2021 o 09:33, autor: 0 142
Adwokat kościelny w Gorzowie Wielkopolskim

Życie lubi zaskakiwać. Niekiedy pozytywnie, czasem także i negatywnie. Czasem powód jest błahy, czasem natomiast jest na tyle poważny, że trzeba go rozwiązać przed sądem. W zależności od okoliczności, zebranych dowodów oraz znajomości przepisów prawnych, można sobie pomóc samemu lub trzeba zdecydować się na wsparcie specjalistów. W przypadku chęci lub konieczności uczestnictwa w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego, osobą która może pomóc w jego szybkim i pozytywnym zakończeniu jest kanonista.

Kanonista w Gorzowie Wielkopolskim

Kanonista to osoba świecka lub duchowna, która spełnia kilka kluczowych przesłanek (wśród nich jest m.in. konieczność bycia katolikiem i osobą o nienaruszonej sławie) oraz która ukończyła studia z zakresu prawa kanonicznego i zgodnie z Konstytucją Apostolską Sapientia Christiana może tytułować się licencjatem kościelnym.

Samo słowo kanonista jest często używane zamienne z takimi określeniami jak: adwokat kościelny, prawnik kościelny czy adwokat prawa kanonicznego. W gruncie rzeczy wszystkie te określenia charakteryzują specjalistę, który bierze udział w procesach prawa kanonicznego, kościelnego i wyznaniowego przed właściwymi sądami kościelnymi. W przypadku Gorzowa Wielkopolskiego właściwym sądem kościelnym jest Sąd Kościelny Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Adwokat kościelny w Gorzowie Wielkopolskim, podobnie jak każdy inny kanonista, może świadczyć swoją pomoc nie tylko na terenie danej diecezji, ale również i poza nią. To samo dotyczy innych adwokatów kościelnych. Tym samym sprawa tocząca się przed Sądem Kościelnym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej może prowadzić kancelaria kanoniczna z innego miasta, nawet z Krakowa czy Rzeszowa.

Polecany adwokat kościelny w Gorzowie Wielkopolskim

Wśród polecanych adwokatów kościelnych świadczących swoje usługi m.in. w Gorzowie Wielkopolskim i okolicy jest kanonista Magdalena Wojdała. To doświadczony adwokat kościelny, który specjalizuje się w kompleksowej obsłudze procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego (tzw. rozwód kościelny). W zakresie jej usług jest zarówno konsultacja przedprocesowa, opracowywanie skargi powodowej i innych formalnych dokumentów, przygotowanie do etapu zeznań oraz usunięcie klauzuli wyrokowej.

Magdalena Wojdała jest znana z zaangażowania, empatii, doskonałej znajomości prawa kanonicznego i wysokiej skuteczności. To przekłada się na stale rosnącą liczbę zadowolonych klientów i wiele poleceń.

Kontakt z adwokatem kościelnym Magdaleną Wojdała możliwy jest poprzez:

  • telefon: 515 293 236
  • e-mail: kontakt@kancelariawojdala.pl
  • formularz kontaktowy na stronie internetowej: www.kancelariawojdala.pl
  • osobiste spotkanie w godzinach pracy kancelarii kanonistycznej (dane teleadresowe opublikowane są na stronie pod adresem domenowym kancelariawojdala.pl)
  • popularne komunikatory internetowe (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym).
REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl