TworzymyGłos Regionu

Podziarany tata

- spotkanie z uczniami SP2

Piątek, 13 grudnia 2019 o 15:14, aktualizacja Piątek, 13 grudnia 2019 o 15:41, autor: 32 3105
Podziarany tata

13 grudnia uczniowie SP2 Wschowa spotkali się z Jakubem Urbaniakiem. Znany jest jako "Podziarany tata". Na zaproszenie szkoły przyjechał porozmawiać o hejcie. W dobie internetu, smartphonów, social mediów - problem hejtu dotyka wielu ludzi, w tym dzieci. Jak przeciwdziałać hejtowi?

Jakub prowadzi w social media swoje profile "Podziarany tata". Dzieli się w nich swoimi przemyśleniami o rodzicielstwie, o sposobach na zabawę z dziećmi, pasjach, tatuażach, muzyce.

Z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, chciał porozmawiać o niebezpiecznym zjawisku - hejcie. Hejterem jest osoba o trudnej osobowości, która próbuje żyć życiem innych. Ma swoje kompleksy, problemy. Hejter często sam bywa hejtowany - przelewa swoja frustrację na innych. Hejt może wywołać złość, obniżyć samoocenę. Jakie zjawiska jeszcze wywołuje? Depresję, samookaleczenia, bezsenność i samobójstwo. 

Jak w internecie zareagować na hejt? Kometarz można usunąć i zgłosić a hejtera zablokować. "Podziarany tata" porównał hejt do chwastu. Należy go wyrwać z korzeniami, aby się nie rozprzestrzeniał.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (32)

avatar

avatar
~Ja
13.12.2019 17:24

I po co to? Uważam, że lepsze są pogadanki z psychologiem dla takuej młodzieży. Ze szczególnym uwzględnieniem, gdzie w razie problemu szukać pomocy. A uwierzcie Pańsrwo, że wielu spośród młodych ludzi jej potrzebuje, a nie wie gdzie jej szukać. Podziarany tata - szacunek.

avatar
~Wow!
13.12.2019 21:04

Jeśli ktoś tu może mieć niską samoocenę to nie hejter - tylko ktoś tak podziargany jak ten wasz lektor, który tymi tatuażami leczy najwyraźniej swoje osobiste K O M P L E K S !. Naukowo jest udowodnione, że dla niektórych tatuaże to pseudo "dzieło sztuki" ludzi mających styczność z elementem przestępczym wyniesionym z więzień , dla innych to patologia, która trzeba leczyć ..... tak więc trudno odróżnić co jest większym zagrożeniem dla naszej młodzieże - czy hejt - zdolność swobodnej wypowiedzi, czy dziary zakompleksionych osób ????? . To takie samo filozofia odpowiedzi jak z tym co było pierwsze Kura, czy jajo ???. Co jest gorsze dla naszej młodzieży ; widok takiego "dziary" czy spotkanie z zawodowym psychologiem ????. Z hejtem jest tak jak z pojęciem polityczne - jak coś nie pasuje osobie publicznej-politycznej i z tym się nie zgadza to najlepiej to obmazać określeniem, bo to jest hejt, bo to jet polityczne !!!!!. ZERO w tym logiki .

avatar
~Zenek
13.12.2019 23:44

Rany - od czego Ci się tak porobiło?

avatar
~Kasiek
16.12.2019 13:40

Radzę odstawić, albo przynajmniej brać połowę mniej.

avatar
~DO-Wow!
13.12.2019 23:21

Należy sobie zadać pytanie; czy to jest akurat odpowiednia osoba do tego typu spotkań z nasza młodzieżą ...?. Czym się kierują nasi wychowawcy młodzieży zapraszając na pogadanki takie "dziary"...?. Tylko patrzeć jak ci wychowawcy naszej młodzież zaczną zapraszać na lekcje wychowawcze wykonawców i autorów rapu , typu "Mata-Patointeligencja", "Mato-Montana", "Trumna ( prod. Gibbos) , itd. No to b.pięknie - nie ma co !.

avatar
~Rtu
14.12.2019 10:03

Ot grono pedagogiczne poszło po bandzie. Żal

avatar
~DO-DO-Wow!
14.12.2019 10:10

Podejrzewam, że nasza młodzież w większości bardzo dobrze wie, iż coś takiego istnieje jak rap "Mata - Patointeligencja", czy inne tego wykona obecnie opanowane przez internet!!!!. ZAPEWNE WIE, że JEGO WYKONAWCĄ JEST MATURZYSTA !!!! ..... !. Zauważam, że nasza młodzież i to już od klas średnich jest inteligentniejsza niż nie jeden polityk, który obecnie zasiada w obecnym rządzie, co wielokrotni UDOWODNIŁA w PROTESTACH na ULICACH naszych miast i wsi w obronie OCHRONY Środowiska, obecnie w proteście do tego Co Pokazał Nasz Premier na Szczycie w ochronie środowiska przez UE > !. Nasza młodzież wielokrotnie udowodnił, że jest inteligentniejsza od wielu obecnie rządzących w proteście na ulicach naszych miast w obronie Polskich Sadów - co nie można powiedzieć o niektórych ministrach w ministerstwie Ziobry!!!!. Pytanie ; co pcha dzisiejszą młodzież ( i to klas maturalnych tak jak tego Mata...) do wykazywania takiego BUNTU z taką ilością WULGARYZMÓW ????. Nie jeden dorosły nawet nie słyszał na co dzień nawet połowy tych wulgarnych słów !!!!. Podejrzewa, że dzisiejsza młodzież jest lepiej poinformowana o sile HEJTU i TROLLI w mediach niż ten młody człowiek co im tam próbuje "markować" w przebraniu "człowieka w dziarach"!!! . Jeśli on chce ""leczyć społeczeństw" z tej współczesnej patologi to powinien z tym wykładem udać się do Telewizji Rządowej i Ministerstwa Ziobry !!!. Pytanie czy uczyni to ?. Pytanie ; skąd się biorą tacy politycy jak w pisie, którym na co dzień towarzysz cynizm i obłuda , a w tle przyświeca tylko pozyskiwanie łatwych etatów, stanowisk i kasa...kasa ???. ZERO w tym uczciwości i osobistego honoru ---- TO dzisiejsza młodzież lepiej widzi i słyszy niż się wydaje Wam dorosłym, a już na pewno politykom takim jak, np. nasz poseł Ast i Rafalska ---- to jest widać jak na dłoni w tekstach tych piosenek tego MŁODEGO " Mata - Patointeligencja"!!!!!. Nasza Kochana młodzież jest od was STO razy mądrzejsza i dojrzalsza POLITYCZNIE - bo widzi to "zbydlęcenie" co niektórych polityków i ich co dzienny wulgaryzm jaki przelewa się w mediach i na salach Polskiego Parlamentu. Nasza Kochana Młodzież nie potrzebuje takich ps. wykładów - to należy się naszym POLITYKOM !!!!!! . Narka !!!!

avatar
~Do-zenak-
14.12.2019 12:09

Czy ty Zenek coś z tego KUMASZ???, czy tylko tak dla rozgrzewki odpaliłeś swój laptop dla swojej "wstecznej" zadumy ????. Narka !

avatar
~On
14.12.2019 13:59

Kto daje pozwolenie nauczycielom na tego typu spotkania? Ja jako rodzic nie zgodziłabym się aby moje dziecko w tym uczestniczyło. Czy była zgoda rodzica?

avatar
~Anonim
17.12.2019 21:25

Dlatego współczuję twoim dzieciom?

avatar
~Psycholog
14.12.2019 14:23

Bardzo fajna incjatywa,młodzież pozytywnie zareagowała, tematyka jak najbardziej aktualna w zasciankowym ,zakompleksionym społeczeństwie. Wychodzenie poza ramy programowe absolutnie na plus.

avatar
~Psycholog
14.12.2019 14:23

Bardzo fajna incjatywa,młodzież pozytywnie zareagowała, tematyka jak najbardziej aktualna w zasciankowym, ,zakompleksionym społeczeństwie. Wychodzenie poza ramy programowe absolutnie na plus.

avatar
~123
14.12.2019 19:27

Jeżeli nauczyciel zaprosił a dyrektor zezwolił, to oba dwa powinni być na zbity pysk wyrzuceni ze szkoły z zakazem pracy z dziećmi. Dziś "podziaranytata" a jutro "latarnik" z LGBTQWERTY i pozamiatane. Tak się pleni ta tęczowa zaraza.

avatar
~Ona
16.12.2019 08:56

Ludzie co Wy piszecie za bzdury. Czy rozmawiacie ze swoimi dziećmi w ogóle na takie tematy!!!Napewno większość dzieci nie słucha swoich rodziców dociera do nich dopiero jak ktoś obcy im to przekaże. Brawo szkoła za pomysł ja żałuję, że moje dziecko nie mogło w tym uczestniczyć

avatar
~do-123
15.12.2019 09:29

A jutro - "Mata-Patointeligencja"........... Młodzi XXI wieku to odskoczyli od "starych wapniaków" o Mile ! Dzisiejsza ulica jak widać po licznych ich protestach należ do M Ł O D Y C H ...... "stary wapniak" to kapcie książka z wykopalisk myślowych i niuniu po 20.oo ...... ###/.pl

avatar
~123
15.12.2019 23:20

Nie podniecaj się "młody", też będziesz "starym wapniakiem". Ci twoi "patoyntelygenci" to produkt resortowych dzieci, czyli zblazowane wnuki komuchów z wyższych "półek". Jesteś za cienki w uszach, by cię dopuścili do swojego towarzystwa - robaczku.

avatar
~ext7
15.12.2019 15:31

Hm.. Można by odnieść wrażenie, że wielu uważa tzw. hejt za wynalazek XXI wieku –co jest taką samą prawdą ,jak to, że słońce krąży wokół ziemi. HEJT jako taki , ludzkość zna od zarania dziejów ,tyle tylko ,że wtedy określano to, nieco inaczej np.: fałszywe świadectwo, obrabianie d..., obrzucanie błotem itp. Na dzień dzisiejszy zmieniła się nazwa i sposób propagowania. Dziś nowoczesna „technologia” umożliwia równoległe upowszechnianie nienawistnych ,obelżywych ,plugawych przekazów. Kiedyś była to, struktura szeregowa –jedna pani drugiej pani itd. Taka zabawa w głuchy telefon.(mechanizm plotki) Ta pierwsza niestety jest dość niebezpieczna. Więc może nie tylko jednorazowe spotkanie z „PODZIARANYM TATĄ” a systematyczna praca klasowych WYCHOWAWCÓW, szkolnych PEDAGOGÓW, KATECHETÓW.(temat hejtu wyczerpuje ósmy punkt DEKALOGU)

avatar
~do ext7
16.12.2019 00:33

Co do klasowych wychowawców czy szkolnych pedagogów, to miałbym niejakie wątpliwości (vide kwietniowy strajk). W odniesieniu do katechetów byłbym spokojniejszy, bo im ósme przykazanie Boże (KKK pkt. 2475 - 2487) ogranicza pole dyskursu. Jeżeli dziś z ust tzw. obrońców "języka miłości" wybija "szambo" to, to się nazywa "wolność słowa". Jeśli adwersarz podejmie próbę oceny takiej wypowiedzi, staje się "hejterem". Moim skromnym zdaniem ci zarzucający innym "hejt" czy "mowę nienawiści" są hipokrytami, kłamcami lub po prostu idiotami.

avatar
~Wydarzenie ?
16.12.2019 11:23

Bardzo mile odsłuchałem co to p. Urbaniak jako młody człowiek ma do powiedzenia. Zrobił na mnie dobre wrażenie, myślę, że wie z której strony chleb się smaruje i chce się tym dzielić z innymi . Takie spotkania na ogół ( tak myślę) nie są obowiązkowe więc proszę nie przesadzać , że ……… gdybym (jako rodzić) o tym wiedział to bym zakazał. To głupotą by było, świat jest piękny, ciekawy i fascynujący i należy w tym uczestniczyć ( pomijał patologie) . Co do samej okoliczności hejtu, ….. to żadna egzotyka, od lat stosowana forma komunikacji i opiniotwórczości o swoim otoczeniu. Jedynie dzisiaj rozbudowane przez nowe, dostępne nośniki elektroniczne.

avatar
~ext7
17.12.2019 12:04

ad"do ext7"Wybacz ,ale wrzucanie wszystkich do jednej szufladki sprawiedliwe nie jest. Pamiętasz zapewne ,że w owym czasie wielu, nie zważając na ostracyzm środowiska, w broniarzowej szopce udziału nie wzięło. Uznali bowiem użycie dziecka jako argumentu przetargowego w sporze dorosłych, za niedopuszczalne. I właśnie dzięki tym ludziom, dzieci mogły przystąpić do egzaminów. O tym należy pamiętać. Wiec może nie jest aż tak źle? Jak chodzi o język „miłości” totalnych to, brak mi słów. Oni podobnie jak ten złodziej wrzeszczący łapać złodzieja.

avatar
~do ext7
17.12.2019 23:58

Bardzo wyrozumiały jesteś dla tej broniarzowej trzódki. Wystarczy obejrzeć zdjęcia, które sami zamieszczali w internecie "na wieczną rzeczy pamiątkę", by rozeznać kto przedkładał lemingowy ostracyzm nad swój honor. Dopiero świadomość, że bawią się za frico otrzeźwiła trzódkę. Na nieszczęście dla nich "mleko się rozlało" i poszło w piach, wraz z poziomem IQ i szacunkiem.

avatar
~@/123...
16.12.2019 15:27

Mówiąc wprost; u ciebie z myśleniem i rozumowaniem to wszystko jest Ok ?.

avatar
~Ktoś
16.12.2019 21:17

Z jednym wpisem zgadzam się w 100 %, najwyższa pora zmienić w tej szkole dyrektora. Ponad 20 lat na stołku to stanowczo za długo !

avatar
~Anonim
17.12.2019 21:31

Najpierw proszę się zapoznać z działalnością tego człowieka. To, że ma tatuaże o niczym nie znaczy. Ten człowiek jest niesamowity. Bardzo nam pomógł i wiele uświadomił. A dyrektor zrobił bardzo dobrze, że go zaprosił. Jesteśmy szczęśliwi, że ten człowiek mógł gościć w naszej szkole

avatar
~DO-123-
17.12.2019 08:20

Szanowny forumowiczu z pod znaku "123" ja bym na twoim miejscu tak nie szarżował tym bezczelnym określeniem w stosunku do MŁODYCH, jak to ty piszesz, cytat ....""" Nie podniecaj się "młody".....""", bowiem jak wynika z badań wielkiej nauki to młodym nadmiar , ja to ty ich określasz "podniecenie" to nie tyle nie szkodzi, ale wręcz odwrotnie pomaga i jest wskazane......, inaczej bywa to u takich "wapniaków" jak ty i tobie podobnym, gdyż wam to może spowodować pęknięcie żyłki ...... i już !!!!. Tak więc oznaczony nr "123" jeśli masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu typu "Mata-Patointeligencji", który jest tegorocznym maturzystom to najwyraźniej nie dorastasz tym młodym do ich pięt nie mówiąc do małego paluszka...proponuję, daj sobie na wstrzymanie, a jeśli nie to może zainteresujesz się nowym tekstem młodych doktorantów w temacie "Bidointeligencji".....!!!!. To ci może pomóż coś niecoś z kumać w tym temacie nowej generacji ludzi w naszym Państwie - Państwie , którego DEMOKRACJA wkracza pod rządami obecnych na grunt ideologii lat 50 - 60 w czystej jakości filozofów Marksa i Engelsa .....!!!. Jak to ci odpowiada to Bóg z tobą - pytanie tylko, jaki to Bóg ?. Dla przypomnienia - Wielki Wieszcz Polski, kiedyś powiedział do Polaków, cyt. ..." Bóg Narodził się w żłobie, biada jeśli nie narodzi się w TOBIE ......... """"""" #/pl . Narka !

avatar
~DO-123-
17.12.2019 08:21

Szanowny forumowiczu z pod znaku "123" ja bym na twoim miejscu tak nie szarżował tym bezczelnym określeniem w stosunku do MŁODYCH, jak to ty piszesz, cytat ....""" Nie podniecaj się "młody".....""", bowiem jak wynika z badań wielkiej nauki to młodym nadmiar , ja to ty ich określasz "podniecenie" to nie tyle nie szkodzi, ale wręcz odwrotnie pomaga i jest wskazane......, inaczej bywa to u takich "wapniaków" jak ty i tobie podobnym, gdyż wam to może spowodować pęknięcie żyłki ...... i już !!!!. Tak więc oznaczony nr "123" jeśli masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu typu "Mata-Patointeligencji", który jest tegorocznym maturzystom to najwyraźniej nie dorastasz tym młodym do ich pięt nie mówiąc do małego paluszka...proponuję, daj sobie na wstrzymanie, a jeśli nie to może zainteresujesz się nowym tekstem młodych doktorantów w temacie "Bidointeligencji".....!!!!. To ci może pomóż coś niecoś z kumać w tym temacie nowej generacji ludzi w naszym Państwie - Państwie , którego DEMOKRACJA wkracza pod rządami obecnych na grunt ideologii lat 50 - 60 w czystej jakości filozofów Marksa i Engelsa .....!!!. Jak to ci odpowiada to Bóg z tobą - pytanie tylko, jaki to Bóg ?. Dla przypomnienia - Wielki Wieszcz Polski, kiedyś powiedział do Polaków, cyt. ..." Bóg Narodził się w żłobie, biada jeśli nie narodzi się w TOBIE ......... """"""" #/pl . Narka !

avatar
~Anonim
17.12.2019 21:40

Człowiek jest niesamowity. Ludzie swoimi idiotycznymi komentarzami pokazują, że jest dokładnie tak jak on mówi. Szanuję go w zupełności. Jeśli nie ma się o czymś pojęcia to proszę się nie wypowiadać. Ja chętnie poslucham co do powiedzenia maja osoby, które były na tym spotkaniu. Swoim zachowaniem ludzie pokazujecie, że jesteście strasznie zacofani. Brawo dla tego pana. Jest niesamowity. A wy przestańcie zachowywać się jak jaskiniowcy i otwórzcie się na nowe możliwości. Nie wypowiadajcie się też odnośnie młodzieży, bo nie wiecie czego młodzież potrzebuje. Myślę, że Panu Jakubowi, który ma świetny kontakt ze swoimi dziećmi, możecie kiedyś podziękować, bo jestem pewna, że może kiedyś uratować WASZE dzieci z depresji czy innych problemów. Człowiek jest naprawdę wspaniały. Wielkie brawa

avatar
~Anonim
17.12.2019 21:48

Proszę obejrzeć pliki dołączone do artykułu a potem się wypowiadać!!

avatar
~DO-anonim-
18.12.2019 08:16

Kto ci dał prawo zabraniać innym wypowiadania się - nie ważne czy na nie, czy na tak - jeśli bezczelnie występujesz japo troll "anonim" , czyli typowy hejter...?. Jeśli ci pasuje taka forma rozmowy z młodzieżą to droga otwarta - masz swoje dzieci ?, nie rozmawiaj z nimi tylko wysyłaj na spotkania z "dziarami" !!!!!. Twoja wola, ale nie mów innym co mają i jak maja wychowywać swoje pociechy !. Wara ci od nich !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl