TworzymyGłos Regionu

500 000 zł dla wschowskiego szpitala!

Poniedziałek, 17 maja 2021 o 21:01, aktualizacja Wtorek, 18 maja 2021 o 14:42, autor: 3 842
500 000 zł dla wschowskiego szpitala!

Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego podjęli uchwałę o przyznaniu 6 mln zł z Lubuskiego Funduszu Samorządowego (LFS) dla wszystkich szpitali powiatowych z terenu Województwa Lubuskiego. Oznacza to, że do wschowskiej placówki trafi 500 tys. zł na zakup sprzętu medycznego.

Środki w wysokości 6 mln zł na udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowych, na dofinansowanie zadań inwestycyjnych własnych jednostek samorządu terytorialnego województwa lubuskiego zabezpieczono w budżecie na 2021 r. 

Pieniądze trafią do 12 lubuskich szpitali powiatowych. Rozdzielone zostały po równo - 500 tys. dla każdej placówki (z wyłączeniem miast na prawach powiatu, w których funkcjonują szpitale wojewódzkie).

O takie rozwiązanie apelował klub radnych PiS na czele z Małgorzatą Gośniowską-Kola oraz Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

- Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że w czasie pandemii, okresie zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców Województwa Lubuskiego powinniśmy wspierać solidarnie szpitale I poziomu zabezpieczenia w Województwie Lubuskim. Konsekwentnie domagamy się wsparcia wszystkich świadczeniodawców usług medycznych - czytamy w oficjalnym stanowisku z 12 kwietnia 2021 r.

Źródło/foto: lubuskie.pl, Małgorzata Gośniowska-Kola

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Gekon
17.05.2021 22:30

W ten piękny i szlachetny sposób z pieniędzy publicznych zostanie sfinansowana inwestycja w prywatnym szpitalu. Gratuluje udziałowca spółki.

avatar
~lechwoj
18.05.2021 08:49

Mamy trzecią falę pandemii co do tej pory robili radni pis-u, spali ? Pani Gośniowska-Kola chwali się wielkim sukcesem mam pytanie gdzie byliście w pierwszych miesiącach pandemii? Gdzie byliście gdy wszystkiego brakowało? "Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że w czasie pandemii, okresie zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców Województwa Lubuskiego powinniśmy wspierać solidarnie szpitale I poziomu zabezpieczenia w Województwie Lubuskim. " Piękne słowa ale lekko po czasie ..... staliście na stanowisku a trzeba było działać.

avatar
~xyz
18.05.2021 16:39

Pieniądze dzieli samorząd województwa, któremu szefuje Pani Polak a prawi & sprawiedliwi się tylko przy okazji lansują na czele z Kolą.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl