5 medali uczniów SP 2 w lekkiej atletyce

Poniedziałek, 09 października 2017 o 12:07, aktualizacja Środa, 11 października 2017 o 11:58, autor: 1 1318

Przy padającym deszczu i niskiej temperaturze 650 młodych zawodników z 5 województw oraz goście z Niemiec rywalizowali 6.09.2017r w Słubicach w Mistrzostwach Euroregionu. Znakomicie w tych zawodach spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 we Wschowie, którzy wywalczyli w kategorii U14 aż 5 medali.

Gabriel Dziełakowski zdobył złoty i brązowy medal w biegu na 300m i skoku w dal, Miłosz Skuriat wywalczył srebrny medal w rzucie piłeczką palantową i brązowy w biegu na 60m, a Orian Suda wywalczył brązowy medal w skoku w dal. Bardzo blisko medalu uplasowali się również Kacper Bobowski i Wojciech Wróbel, którzy zajęli 4 i 5 miejsce. A Radosław Faliszewski i Dominik Dudziak uplasowali się w pierwszej 10 w swoich konkurencjach. Mimo bardzo niesprzyjających warunków, młodzi uczniowie SP 2 uzyskali wiele rekordów życiowych. Uczniami podczas wyjazdu opiekował się trener Andrzej Orłowski. Brawa dla młodych zawodników.