TworzymyGłos Regionu

45. Okręgowa Wystawy Gołębi Pocztowych

w Sławie

Poniedziałek, 09 grudnia 2019 o 10:19, aktualizacja Poniedziałek, 09 grudnia 2019 o 10:26, autor: 1 1240
45. Okręgowa Wystawy Gołębi Pocztowych

Tradycyjnie grudzień to ważny miesiąc dla miłośników gołębi pocztowych. W tym roku po raz trzeci pasjonaci tych niezwykłych ptaków mieli okazję do odwiedzenia okręgowej wystawy. W hali widowiskowo sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie w ramach 45. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych zaprezentowanych zostało 416 gołębi z 10 Oddziałów zrzeszonych w okręgu Zielona Góra. 

Przez dwa dni wystawione były gołębie, które osiągnęły najlepsze wyniki w tym roku. Były to różne kategorie, w zależności od wieku ptaków, pokonywanych dystansów. Dodatkowo w kategorii standard ptaki były oceniane przez sędziów z kolegium sędziów PZHGP gołębie. Podczas trwania wystawy do dyspozycji hodowców byli przedstawiciele firmy trudniącej się elektronicznym systemem konstatowania gołębi pocztowych. Oprócz tego dostępne były stoiska Coba diagnostyka, punkt z akcesoriami i gastronomia. Drugiego dnia przeprowadzone zostały licytacje blisko 50 szt. gołębi od czołowych hodowców okręgu Zielona Góra. Zebrane środki trafiły na konto fundacji Autenticon Sława, a także na rehabilitację Pani Grażyny Grys byłej nauczycielki wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym we Wschowie. Na wsparcie podopiecznych sławskiej fundacji udało się zebrać ponad 9 tys. zł, taka sama kwota została przekazana na rehabilitację Pani Grażyny Grys.
Tego dnia nastąpiło uhonorowanie najlepszych hodowców, a także oficjalne zakończenie wystawy.

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Adaś
09.12.2019 13:15

Gratuluję …… za pasję, to trudne i ciekawe hobby . Szacun za cel jaki sobie postawiliście . Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl