4 punkty Dębu po dwóch kolejkach w IV lidze

Środa, 16 sierpnia 2017 o 10:07, aktualizacja Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 o 13:44, autor: 0

Dąb Sława Balcerzak i Spółka wygrywa na wyjeździe ze Szprotavią Szprotawa 1:0. Korona Wschowa natomiast traci 3 bramki na własnym boisku i tym samym przegrywa z faworytem klasy okręgowej Płomieniem Żary.

Kibice Dębu nie mogą narzekać na początek rozgrywek w IV lidze. Drużyna ze Sławy po dwóch meczach ma na swoim koncie 4 punkty. We wtorek wygrała na wyjeździe 1:0 ze Sprotavią Szprotawa.

- Gospodarze zaczęli mocnym uderzeniem, od początku spotkania ruszyli do przodu, utrzymywało się to przez ok. 15 minut. Szprotawa atakowała całą jedenastką i tak samo broniła. Początkowo ciężko było przejść przez to ustawienie. Lecz gdy tylko rozgryźliśmy grę rywali, to my zaczęliśmy dominować. Już w 24 minucie sędzia dyktuję rzut wolny na 18 metrze. Do piłki podchodzi Kamil Kruszyński i strzela gola na 1:0 dla naszego zespołu - czytamy na profilu drużyny.

Warto dodać, że gospodarze mieli wyśmienitą okazję na wyrównanie. W 73 minucie sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy, ale bramkarz Dębu broni i wynik do końca meczu nie ulega już zmianie.

Następny mecz Dąb rozegra na własnym boisku. 19 sierpnia o godzinie 17:00 zagra z Odrą Bytomiem Odrzańskim.

Po weekendowej porażce, Korona Wschowa podejmowała we wtorek (16 sierpnia) na własnym boisku faworyta rozgrywek klasy okręgowej, drużynę z Żar. Po pierwszej połowie meczu piłkarze z Żar mieli na swoim koncie jedną bramkę, strzeloną w 30 minucie meczu. W drugiej połowie dwie kolejne bramki dla gości padły pod koniec drugiej połowy - w 85 i 90 minucie. Kolejny mecz Korona rozegra w sobotę, 19 sierpnia, na wyjeździe z drużyną Woga Chociule.

W najbliższy weekend ruszają również rozgrywki w klasie A. 19 sierpnia Dąb II Przybyszów zagra na wyjeździe z LKP Stypułów. Tego samego dnia Orzeł Szlichtyngowa na własnym boisku podejmie GKS Siedlisko. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 16:00. Natomiast 20 sierpnia, w niedzielę, Avia Siedlnica zagra u siebie z Czarnymi Rudno. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

Rozgrywki w klasie B rozpoczną się w weekend 26-27 sierpnia.