4 miejsce Korony w międzynarodowym turnieju piłkarskim

Wtorek, 11 lipca 2017 o 09:46, aktualizacja Piątek, 14 lipca 2017 o 12:34, autor: 1 935

W dniach 7-9 lipca na kompleksie stadionu olimpijskiego we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy turniej piłkarski Wrocław Trophy 2017. W turnieju wzięło udział, aż 179 drużyn z 20 krajów, w tym nasz zespół w kategorii U-9, Korona Wschowa. W kategorii U-9, udział wzięło 20 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy po 5 zespołów, w tym zespoły z Niemiec, USA, Albanii i Kosowa. Tylko zwycięzca grupy zgarniał całą pulę i grał o medale. Nasz zespół trafił do grupy D z drużyną Orlik Kazimierz, Football Academy Otwock, AFK Gmina Czernica oraz z drużyną ze Stanów Zjednoczonych Vistula Panthers. Mecze trwały dwa razy 15 minut.

W pierwszym dniu turnieju rozegraliśmy dwa mecze. Pierwszy z drużyną Orlika Kazimierza. Był to bardzo ciężki mecz pełen walki. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 0-0, ale po przerwie to nasi chłopcy ruszyli do ataku czego efektem było zwycięstwo 2-0 i dobre wejście w cały turniej.

Korona Wschowa – Orlik Kazimierz 2-0 (0-0)

Bramki: Igor Wilczyński, Bartek Mikołajek

MVP: Igor Wilczyński

W drugim meczu spotkaliśmy z drużyną AFK Gmina Czernica. Ten mecz od początku ułożył się po naszej myśli. Każda akcja wychodziła perfekcyjnie i kończyła się golem, co zdecydowanie pozwoliło uwierzyć w swoje umiejętności zdobywane na treningach przed drugim dniem  turnieju. Końcowy wynik 8-2.

Korona Wschowa – AFK Gmina Czernica 8-2 (5-1)

Bramki: Nikodem Klimpel x3, Piotr Cuper x3, Jakub Pryczak, Przemek Litorowicz

MVP: Nikodem Klimpel

Drugi dzień turnieju zaczynamy od meczu z drużyną Vistula Panthers z USA. Pierwsza połowa to zdecydowanie nasza dominacja, czego efektem są dwie bramki. W drugiej połowie zrywa się ulewa nad stadionem. Te warunki bardziej sprzyjają drużynie z USA,ale dzielnie naszej bramki broni Piotr Powęski, który nie przepuszcza żadnej piłki i kończy kolejny mecz z czystym kontem, a my wyprowadzamy pod koniec meczu 3 szybkie kontrataki i kończymy mecz w stosunku 5-0.

Korona Wschowa – Vistula Panthers (USA) 5-0 (2-0)

Bramki: Igor Wilczyński, Nikodem Klimpel, Piotr Cuper, Bartek Mikołajek, Przemek Litorowicz

MVP: Piotr Cuper

Ostatni mecz grupowy decydował kto wygra grupę i zagra o medale. Po ciężkim boju obfitującym w ładne akcje to my pokonujemy drużynę spod Warszawy i meldujemy się w najlepszej czwórce turnieju. Wynik spotkania 4-3 dla Koroniarzy.

5.       AFK Gmina Czernica                       0 pkt

Trzeci dzień to potyczka o medale. Niestety w meczu półfinałowym graliśmy z drużyną z Kosowa FC Vizoni. Jest to drużyna, która zepsuła całą radość ostatniego dnia wszystkim drużyną. Na boisku przegrywamy 1-0 po bramce samobójczej w pierwszych minutach. Byliśmy drużyną o wiele lepszą, ale przez kibiców z państwa Kosowo, nasi piłkarze (dzieci 9 lat) byli przerażeni. Mogliśmy na własnej skórze przekonać się co to jest bałkański młyn, a zachowanie małych piłkarzy z FC Vizoni i trenera, bez komentarza. Organizator turnieju niestety zareagował dopiero w potyczce finałowej, kiedy to po 5 minutach kazał przerwać mecz i odgwizdać walkower dla drużyny TSV Rudow, za zachowanie kibiców, trenera i zawodników. Szkoda, że dopiero wtedy, bo to my mogliśmy grać w finale.

Korona Wschowa –FC Vizoni (KOS) 0-1 (0-1)

TSV Rudow (GER) – Parasol Wrocław 4-1 (3-0)

W meczu o trzecie miejsce zmierzyliśmy się z drużyną Wrocławia. Po bardzo zaciętej walce niestety przegrywamy minimalnie 3-2 i w gronie 20 zespołów zajmujemy bardzo dobre 4 miejsce.

Mecz o 3 miejsce:

Korona Wschowa – Parasol Wrocław 2-3 (0-2)

Bramki: Nikodem Klimpel, Sebastian Fogt

Fniał:

TSV Rudow – FC Vizoni 3-0 walkower za niesportowe zachowanie drużyny FC Vizoni.

Klasyfikacja końcowa (najlepsza czwórka) :

1.   TSV Rudow (GER)

2.   FC Vizoni (KOS)

3.   Parasol Wrocław (POL)

4.   Korona Wschowa (POL)

Skład: Piotr Powęski (bramkarz), Jakub Nowak, Kacper Krembuszewski, Sebastian Fogt, Igor Wilczyński, Piotr Cuper, Nikodem Klimpel (kapitan), Przemek Litorowicz, Bartek Mikołajek, Jakub Pryczak

Trener: Marcin Dobrowolski

Warto, również odnotować, że w klasyfikacji MVP całego turnieju Nikodem Klimpel zajął drugą pozycję, tuż za zawodnikiem z Niemiec.