TworzymyGłos Regionu

27 Finał WOŚP we Wschowie, Sławie i Szlichtyngowej

Środa, 09 stycznia 2019 o 11:50, aktualizacja Wtorek, 22 stycznia 2019 o 18:44, autor: 3 2211
27 Finał WOŚP we Wschowie, Sławie i Szlichtyngowej

We Wschowie, Sławie i Szlichtyngowej trwa odliczanie do 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13 stycznia. Sztaby w każdej z tych miejscowości są już przygotowane na zbiórkę pieniędzy, zdobyły wiele atrakcyjnych gadżetów i przedmiotów, które będą tego dnia licytowane. W każdej miejscowości odbędą się też występy artystyczne oraz aukcje. We Wschowie finał odbędzie się na rynku, w Sławie – na boisku szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej, a w Szlichtyngowej w śweitlicy miejskiej przy ulicy Głogowskiej 1.

46 wolontariuszy w Sławie, 40 we Wschowie i 16 w Szlichtyngowej będzie od godzin porannych do godziny 20:00 zbierać środki pieniężne „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

We Wschowie finał 27 WOŚP rozpocznie się o godzinie 15:00 na rynku występem przedszkolaków ze wschowskich przedszkoli. Zaplanowane są również dwa koncerty zespołów – Fani Boga oraz Radioactive. Wschowski sztab będzie po raz kolejny wspierany przez Związek Strzelecki "STRZELEC" OSW Jednostka Strzelecka 4047 Wschowa pod dowództwem st. chor. ZS Jana Koniuszko. A o 20:00 - podobnie, jak w całym kraju, światełko do nieba.

W Sławie występy artystyczne rozpoczną się o godzinie 17:00. Na scenie zaprezentują się dzieci ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Przewidziane są, jak co roku, aukcje ciekawych przedmiotów przekazanych przez darczyńców, całoroczny bilet na przejazd z firmą „LEONIDAS” na trasie Sława-Nowa Sól- Sława i artykuły gospodarstwa domowego. Zbiórka na rzecz WOŚP odbywać się będzie również podczas turnieju piłki nożnej halowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, w Centrum Sportu X Fit Sława, zostanie przeprowadzona także akcja Fundacji DKMS, podczas której będzie można porozmawiać z wolontariuszami o tym, jak pomóc chorym na nowotwory krwi i będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca. O godzinie 20:00 - światełko do nieba.

W Szlichtyngowej finał WOŚP rozpocznie się o godzinie 16:00 w świetlicy miejskiej przy ulicy Głogowskiej 1. Do godziny 20:00 poza licytacjami odbędą się taniec flag, koncert grupy perkusyjnej, pokaz tańca nowoczesnego oraz koncerty zespołów Funnyman i Jacoba Wasielewskiego, Srceam’y i Spleen. O 20:00 podobnie, jak we Wschowie i Sławie - ,,Światełko do nieba”.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar
~Kamil
13.01.2019 20:11

Takie malutkie pytanie : małe światełko do nieba cacy dzisiaj ? i zwierzaki nie schodzą na zawały ? emm tzn. mają fobie tylko w noc Sylwestrową ? :P

avatar
~...
14.01.2019 07:45

(...) jesteś chory z zawiści

avatar
~Hana
14.01.2019 08:58

Jakbyś miał zwierzaka to byś wiedział.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl