247 słuchaczy UTW rozpoczęło nowy rok akademicki

Czwartek, 12 października 2017 o 16:45, aktualizacja Sobota, 14 października 2017 o 12:33, autor: 8 1786
247 słuchaczy UTW rozpoczęło nowy rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wschowie ma już 10 lat i właśnie rozpoczął jubileuszowy rok akademicki 2017/2018. Zwieńczeniem tej okrągłej rocznicy UTW będą uroczystości zaplanowane na 22 i 23 maja 2018 roku. Uroczystości rozpoczął Zespół Śpiewaczy, działający przy UTW, pieśnią Gaude Mater Polonia.

Nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęło 247 słuchaczy.

- W tym roku dołączyło do nas 20 nowych osób - mówiła przewodnicząca Rady Słuchaczy Ewa Sworowska-Sadowska - ale można się do nas zapisywać przez cały rok akademicki. Mamy w naszym uniwersytecie 228 pań i 19 panów. Warto dodać, że w pierwszym roku naszej działalności wśród słuchaczy było 2 panów, więc z roku na rok jest ich coraz więcej.

W uroczystej inauguracji roku akademickiego uczestniczyli słuchacze UTW, samorządowcy, dyrektorzy jednostek samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych uniwersytetów.

Wykład inauguracyjny pt. "Wschowa - miasto tradycji edukacyjnych czasów nowożytnych" wygłosiła profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, dr hab. Bogumiła Burda

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar
~Witek
12.10.2017 17:31

Panie doktorze dobrze pan prawisz nam to kazanie . Pan też stworzył w pewnym sensie piramidę " potrzeb " Jak mniemam potrzeba samorealizacji wzięła u pana górę w zatrudnianiu swoich na stanowiskach zależnych od ratusza . Pan też ma potrzeby ponadprzeciętne zatrudniając się w mieście Malczyce w zarządzie spółki . Ot taka mała dygresja jak słowa można przekuć w czyny pod warunkiem że się jest burmistrzem i kręcić lody jak się da .

avatar
~do Witka
12.10.2017 19:47

A może warto już przestać wytykanie z tym zatrudnianiem swoich? Znasz choć trochę realia jak to się dzieje w innych samorządach zaraz po wyborach? Dokładnie tak samo i na wszystkich szczeblach. Wschowa nie jest tu wyjątkiem.

avatar
~Witek
12.10.2017 20:30

Czyli mamy się cieszyć że burmistrz jest taki sprytny i zaradny ? . No brawo i jeszcze raz brawo za taki tok myślenia . A może należy brać przykład z innych samorządów którzy nie tworzą patologiczny układ rodzinny ? . Patologię należy nazwać po imieniu i za każdym razem ją potępiać . To mnie zastanawia że każde przemówienie wygłaszane na forum publicznym nie zawiera w sobie żadnych cech kolesiostwa , nepotyzmu i wszystko jest jak najbardziej prawidłowe a życie pokazuje niestety inną stronę tą ciemniejszą danej osoby która tak zacięcie wygłasza takie banały . Dlaczego władza w ratuszu nie bierze przykładu z innych samorządów które mają spore osiągnięcia dla środowiska w którym działają ? . Bo ta " władza "szła po przywileje i po kasę a nie do ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców . Przecież wiadomo ilu jest zatrudnionych z rodzin w S.K , wodociągach , ratuszu , CKiR . Czy to jest normalne że te osoby dostały pracę po znajomości ? Efekt tego patologicznego układu już widać w samym mieście po ulicach , parkach i rankingach w których zajmujemy przedostatnie miejsca we wszystkim ale jesteśmy przed Szlichtyngową i nie wiem czy się cieszyć czy smucić .

avatar
~do Witka
13.10.2017 08:19

Nie cieszyć a zaakceptować, po prostu nic na to nie poradzisz. Kto wygrywa - bierze prawie wszystko. W kraju wygrał Pis i obsadził swoimi spółki skarbu państwa [patrz hzz Osowa Sień] i inne ważne urzędy. Grupa a nie jednostka walczy o władzę i każdy z tej grupy chce kawałek zwycięskiego tortu. Po stylu twojej wypowiedzi widać, żeś łebski facet i doskonale to sam wiesz, więc już wystarczy z tym nawracaniem o zatrudnieniu.

avatar
~Witek
13.10.2017 09:31

Jeżeli jest taki twój tok myślenia to moje " gratulacje ale właśnie jest jedno ale . Dlaczego ci " wygrani " nie powiedzą społeczeństwu prawdy tylko mówią banały o praworządności , uczciwości i chęci poprawy życia ludności . Jak na razie poprawiło się im i tylko im . Pół biedy w tym żeby tylko zatrudnili swoich gdyby jeszcze za tym stały dobre wyniki w gospodarowaniu i rozwoju miasta . Tutaj doskonale widać zapaść i marazm tego umierającego miasta z powodu zatrudnienia tych swoich matołków którzy nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu a co za tym idzie rozwoju miasta . To jest typowy skok na kasę i tylko to dla nich się liczy . Kasa , kasa i jeszcze raz kasa a na to zgody być nie może i należy z całą stanowczością piętnować takie postępowanie władz miasta . Oszukali społeczeństwo niech odejdą ze stanowiska i po sprawie .

avatar
~Adaś
13.10.2017 11:40

Jak to cieszy jak czyta się takie "tarcie" między dwoma rozumnymi forumowiczami , bo obaj wiedzą na czym te "zabawy" polegają, tylko , że jeden (Witek) stawia sprawę prosto i przejrzyście ...... do władzy nikogo nie zmuszano ? Albo jeden z drugim naprawdę miał i widział potrzebę zmian na dobre , albo szedł dla "dopingu" finansowego , dla nabicia sobie kabzy . Czasy są jakie są, ideologie mają różne podłoża ale filozofia w kolejności - "kasa" a póżniej "obywatelskość" w tym mieście jest na zasadzie ronda ...... jeden, drugiego goni. Jestem absolutnie w duchu myślowym z p. Witkiem , a podany przykład z naszego podwórka HZZ Osowa S. rzeczywiście potwierdza zasadę "łupu wojennego" lecz czy może to usprawiedliwić niedorzeczności w ich postępowaniu ? Idiotyzm ma swój początek , ale też i koniec ....... a zakończenie pierepałki lekarskiej - " Niech wyjadą ..." . ufff , brak słów ... Polak wygania z Polski , Polaka ? i to kogo , najlepszych "wykształciuchów" od których lub do których pójdą "po kolanach" , będzie traktowane jako incydent. Uważam , że stać nas na wybory i wybór ludzi wartościowych , młodych, nie obciążonych doktrynami, nie nawiedzonych, czy karierowiczów ... tacy jeszcze istnieją (np. Tyszkiewicz, W. Lis ), tak po prostu, kochających i słuchających ludzi. To Ci rodzice , słuchacze UTW wychowali nam tych co mają dzisiaj piastować władzę , miejmy do nich zaufanie, że kolejny burmistrz (chyba nie ma wątpliwości) będzie z poza partii, będzie samodzielny i mądry życiowo. Adaś

avatar
~Studentka UTW
13.10.2017 20:03

DO - Witek Jest reportaż i można anonimowo się wypowiedzieć wiec się pisze nie na temat, byle pisać!!!!! - UTW we Wschowie inaugurował 10-ty rok działalności- o tym jest reportaż i zdjęcia....a nie o pracy burmistrza.!!! NIKT nie zauważył, że seniorzy wychodzą z domu, są radośni, uśmiechnięci, grają w kręgle, jeżdżą na wycieczki, do opery- płacąc 100% za bilety itd. Pozdrawiam wszystkich słuchaczy UTW we Wschowie.

avatar
~@student...
13.10.2017 22:44

Panie WITKU pan się tu meczy i pisze, i tłumaczy, i wylicza o patologii władzy tut. rządzących, a tu niejaki student UTW /jeśli takowy w ogóle jest/ demonstruje nam " pasożytniczy" tryb bycia w naszym społeczeństwie - tak więc nie dziwmy się, że jeśli w większości tak myśli większość naszego małego społeczeństwa? To co nas czeka w nadchodzących wyborach do samorządu ????? Święta PRAWDA to: - jaki suweren taka władza............