247 słuchaczy UTW rozpoczęło nowy rok akademicki

Czwartek, 12 października 2017 o 16:45, aktualizacja Sobota, 14 października 2017 o 12:33, autor: 8 2124
247 słuchaczy UTW rozpoczęło nowy rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wschowie ma już 10 lat i właśnie rozpoczął jubileuszowy rok akademicki 2017/2018. Zwieńczeniem tej okrągłej rocznicy UTW będą uroczystości zaplanowane na 22 i 23 maja 2018 roku. Uroczystości rozpoczął Zespół Śpiewaczy, działający przy UTW, pieśnią Gaude Mater Polonia.

Nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęło 247 słuchaczy.

- W tym roku dołączyło do nas 20 nowych osób - mówiła przewodnicząca Rady Słuchaczy Ewa Sworowska-Sadowska - ale można się do nas zapisywać przez cały rok akademicki. Mamy w naszym uniwersytecie 228 pań i 19 panów. Warto dodać, że w pierwszym roku naszej działalności wśród słuchaczy było 2 panów, więc z roku na rok jest ich coraz więcej.

W uroczystej inauguracji roku akademickiego uczestniczyli słuchacze UTW, samorządowcy, dyrektorzy jednostek samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych uniwersytetów.

Wykład inauguracyjny pt. "Wschowa - miasto tradycji edukacyjnych czasów nowożytnych" wygłosiła profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, dr hab. Bogumiła Burda

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar
~Witek
12.10.2017 17:31

Panie doktorze dobrze pan prawisz nam to kazanie . Pan też stworzył w pewnym sensie piramidę " potrzeb " Jak mniemam potrzeba samorealizacji wzięła u pana górę w zatrudnianiu swoich na stanowiskach zależnych od ratusza . Pan też ma potrzeby ponadprzeciętne zatrudniając się w mieście Malczyce w zarządzie spółki . Ot taka mała dygresja jak słowa można przekuć w czyny pod warunkiem że się jest burmistrzem i kręcić lody jak się da .

avatar
~do Witka
12.10.2017 19:47

A może warto już przestać wytykanie z tym zatrudnianiem swoich? Znasz choć trochę realia jak to się dzieje w innych samorządach zaraz po wyborach? Dokładnie tak samo i na wszystkich szczeblach. Wschowa nie jest tu wyjątkiem.

avatar
~Witek
12.10.2017 20:30

Czyli mamy się cieszyć że burmistrz jest taki sprytny i zaradny ? . No brawo i jeszcze raz brawo za taki tok myślenia . A może należy brać przykład z innych samorządów którzy nie tworzą patologiczny układ rodzinny ? . Patologię należy nazwać po imieniu i za każdym razem ją potępiać . To mnie zastanawia że każde przemówienie wygłaszane na forum publicznym nie zawiera w sobie żadnych cech kolesiostwa , nepotyzmu i wszystko jest jak najbardziej prawidłowe a życie pokazuje niestety inną stronę tą ciemniejszą danej osoby która tak zacięcie wygłasza takie banały . Dlaczego władza w ratuszu nie bierze przykładu z innych samorządów które mają spore osiągnięcia dla środowiska w którym działają ? . Bo ta " władza "szła po przywileje i po kasę a nie do ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców . Przecież wiadomo ilu jest zatrudnionych z rodzin w S.K , wodociągach , ratuszu , CKiR . Czy to jest normalne że te osoby dostały pracę po znajomości ? Efekt tego patologicznego układu już widać w samym mieście po ulicach , parkach i rankingach w których zajmujemy przedostatnie miejsca we wszystkim ale jesteśmy przed Szlichtyngową i nie wiem czy się cieszyć czy smucić .

avatar
~do Witka
13.10.2017 08:19

Nie cieszyć a zaakceptować, po prostu nic na to nie poradzisz. Kto wygrywa - bierze prawie wszystko. W kraju wygrał Pis i obsadził swoimi spółki skarbu państwa [patrz hzz Osowa Sień] i inne ważne urzędy. Grupa a nie jednostka walczy o władzę i każdy z tej grupy chce kawałek zwycięskiego tortu. Po stylu twojej wypowiedzi widać, żeś łebski facet i doskonale to sam wiesz, więc już wystarczy z tym nawracaniem o zatrudnieniu.

avatar
~Witek
13.10.2017 09:31

Jeżeli jest taki twój tok myślenia to moje " gratulacje ale właśnie jest jedno ale . Dlaczego ci " wygrani " nie powiedzą społeczeństwu prawdy tylko mówią banały o praworządności , uczciwości i chęci poprawy życia ludności . Jak na razie poprawiło się im i tylko im . Pół biedy w tym żeby tylko zatrudnili swoich gdyby jeszcze za tym stały dobre wyniki w gospodarowaniu i rozwoju miasta . Tutaj doskonale widać zapaść i marazm tego umierającego miasta z powodu zatrudnienia tych swoich matołków którzy nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu a co za tym idzie rozwoju miasta . To jest typowy skok na kasę i tylko to dla nich się liczy . Kasa , kasa i jeszcze raz kasa a na to zgody być nie może i należy z całą stanowczością piętnować takie postępowanie władz miasta . Oszukali społeczeństwo niech odejdą ze stanowiska i po sprawie .

avatar
~Adaś
13.10.2017 11:40

Jak to cieszy jak czyta się takie "tarcie" między dwoma rozumnymi forumowiczami , bo obaj wiedzą na czym te "zabawy" polegają, tylko , że jeden (Witek) stawia sprawę prosto i przejrzyście ...... do władzy nikogo nie zmuszano ? Albo jeden z drugim naprawdę miał i widział potrzebę zmian na dobre , albo szedł dla "dopingu" finansowego , dla nabicia sobie kabzy . Czasy są jakie są, ideologie mają różne podłoża ale filozofia w kolejności - "kasa" a póżniej "obywatelskość" w tym mieście jest na zasadzie ronda ...... jeden, drugiego goni. Jestem absolutnie w duchu myślowym z p. Witkiem , a podany przykład z naszego podwórka HZZ Osowa S. rzeczywiście potwierdza zasadę "łupu wojennego" lecz czy może to usprawiedliwić niedorzeczności w ich postępowaniu ? Idiotyzm ma swój początek , ale też i koniec ....... a zakończenie pierepałki lekarskiej - " Niech wyjadą ..." . ufff , brak słów ... Polak wygania z Polski , Polaka ? i to kogo , najlepszych "wykształciuchów" od których lub do których pójdą "po kolanach" , będzie traktowane jako incydent. Uważam , że stać nas na wybory i wybór ludzi wartościowych , młodych, nie obciążonych doktrynami, nie nawiedzonych, czy karierowiczów ... tacy jeszcze istnieją (np. Tyszkiewicz, W. Lis ), tak po prostu, kochających i słuchających ludzi. To Ci rodzice , słuchacze UTW wychowali nam tych co mają dzisiaj piastować władzę , miejmy do nich zaufanie, że kolejny burmistrz (chyba nie ma wątpliwości) będzie z poza partii, będzie samodzielny i mądry życiowo. Adaś

avatar
~Studentka UTW
13.10.2017 20:03

DO - Witek Jest reportaż i można anonimowo się wypowiedzieć wiec się pisze nie na temat, byle pisać!!!!! - UTW we Wschowie inaugurował 10-ty rok działalności- o tym jest reportaż i zdjęcia....a nie o pracy burmistrza.!!! NIKT nie zauważył, że seniorzy wychodzą z domu, są radośni, uśmiechnięci, grają w kręgle, jeżdżą na wycieczki, do opery- płacąc 100% za bilety itd. Pozdrawiam wszystkich słuchaczy UTW we Wschowie.

avatar
~@student...
13.10.2017 22:44

Panie WITKU pan się tu meczy i pisze, i tłumaczy, i wylicza o patologii władzy tut. rządzących, a tu niejaki student UTW /jeśli takowy w ogóle jest/ demonstruje nam " pasożytniczy" tryb bycia w naszym społeczeństwie - tak więc nie dziwmy się, że jeśli w większości tak myśli większość naszego małego społeczeństwa? To co nas czeka w nadchodzących wyborach do samorządu ????? Święta PRAWDA to: - jaki suweren taka władza............

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaKrzysztof Owoc: Pani jest tutaj tylko gościem
20.03.20180 64
W poniedziałek, 19 marca, odbyła się druga w tym miesiącu nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Wschowie. Jedyną poruszaną przez radnych sprawą było przeznaczenie 190 tysięcy złotych na remon...
nazwa
Kolizja na Kamiennej
19.03.201817 7252
nazwa
Wybierać mądrze
19.03.20180 67
nazwa
Błędny obraz gminy
18.03.20185 914

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl