TworzymyGłos Regionu

reklama

Nauka przez zabawę

- SP w Długich Starych

Wtorek, 25 lutego 2020 o 18:18, aktualizacja Wtorek, 25 lutego 2020 o 18:56, autor: 0
Nauka przez zabawę

„SNOWWHITE – PRAWDZIWA HISTORIA” to kolejny już spektakl zaprezentowany widzom przez uczniów Szkoły Podstawowej w Długiem Starem uczęszczających na kółko teatralne w języku angielskim. Jeśli ktokolwiek myślał, że młodzi aktorzy przedstawili wierną kopię tej znanej baśni – to nic bardziej mylnego. Tradycją tego teatru stało się już to, że wszystkie sztuki wystawiane są w wersji nieco „odjechanej” – lustro używa tabletu do aktualizacji danych, Śnieżka nie ma ochoty wychodzić za mąż, a książę ma brata i obaj podróżują na hulajnogach....

Aktorzy zaprezentowali się przed swoimi rówieśnikami z zaprzyjaźnionych szkół. Goście przybyli z Siedlnicy, Święciechowy oraz Wschowy. Było ciekawie, zabawnie i bardzo miło... , a widzowie będą mogli na kolejnej lekcji angielskiego skorzystać z przygotowanych materiałów dotyczących przedstawionej sztuki.

Młodzież w Długiem Starem przez cały rok pracuje nad każdym przedstawieniem - od stworzenia scenariusza, poprzez szycie strojów i tworzenie scenografii oraz oprawy muzycznej. Wszystko dzieje się oczywiście po angielsku i jak się okazuje jest to fantastyczny sposób na naukę i szlifowanie języka.

Szkoła w Długiem Starem stawia właśnie na rozwijanie kompetencji językowych uczniów – i poza aktorstwem jej uczniowie mają okazję ćwiczenia mówienia i komunikacji na dodatkowych zajęciach z konwersacji. Nastolatkowie korespondują z rówieśnikami z całego świata. Rozwijają też swoje kompetencje TiK-owe, bo we współczesnym świecie trzeba nadążać za nowinkami, a wszelkie aplikacje oraz platformy do nauki języka wydają się czymś niezbędnym. Z tego powodu od najmłodszych lat uczniowie pracują m.in. na TOONTASTIC- u tworząc własne kreskówki, na WORDWALL-u powtarzając słówka w mniej konwencjonalny sposób niż tradycyjne kartkówki lub tworząc LAPBOOK-i, by usystematyzować zdobytą wiedzę. Obok dotrzymywania kroku nowoczesnej technologii dzieci nie zapominają o niesieniu pomocy potrzebującym, dlatego w szkole organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne. Działają koła zainteresowań i zajęcia dla tych, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia w nauce. Śmiało można stwierdzić, że Szkoła Podstawowa w Długiem Starem to placówka przyjazna współczesnemu, młodemu człowiekowi.

Od roku szkolnego 2020/2021 Szkoła Podstawowa w Długiem Starem poszerza swoja ofertę edukacyjną o klasę VII dwujęzyczną. Oznacza to, że uczniowie tej klasy realizować będą poszerzony program języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo, a lekcje historii i biologii wzbogacone będą elementami języka angielskiego. Nauczanie dwujęzyczne otwiera przed uczniami nowe możliwości i daje szerokie perspektywy rozwoju – warto to wykorzystać!

Uczniów klas VI wraz z rodzicami zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się 19 marca 2020 roku o godzinie 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Długiem Starem. W trakcie Drzwi Otwartych uczniowie i ich rodzice będą mieli okazję uczestniczyć w pokazowych lekcjach języka angielskiego, biologii i historii, zebrani uzyskają także wyczerpujące informacje na temat założeń dwujęzyczności i rekrutacji do klasy dwujęzycznej. Kolejną ważną datą jest 1 kwietnia 2020 roku. Tego dnia o godz.13.00 odbędzie się w naszej szkole sprawdzian predyspozycji językowych. Przystąpienie do sprawdzianu predyspozycji językowych jest jednym z warunków udziału w rekrutacji do klasy VII dwujęzycznej. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Długiem Starem!

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl