TworzymyGłos Regionu

reklama

Narkotesty i opaski odblaskowe trafiły do policji

Wtorek, 04 maja 2021 o 12:54, aktualizacja Wtorek, 04 maja 2021 o 13:45, autor: 0
Narkotesty i opaski odblaskowe trafiły do policji

W miniony piątek (30 kwietnia) w Urzędzie Miejskim w Sławie odbyło się spotkanie w trakcie którego na ręce Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie nadkomisarza Tomasza Szudy przekazane został przez sławskiego Włodarza Cezarego Sadrakuła testy narkotykowe oraz opaski odblaskowe zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.  Przekazane testy oraz odblaski wykorzystane zostaną w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego to priorytety wschowskiej Policji. Dzięki uprzejmości i wieloletniej wzorcowo układającej się  współpracy wschowskiej Policji i sławskich władz samorządowych w miniony piątek (30 kwietnia) otrzymaliśmy pakiety testów na obecność narkotyków w organizmie oraz opaski odblaskowe.  Testy wykorzystane zostaną na drogach gminy Sława oraz powiatu wschowskiego wobec kierowców, których zachowanie wzbudzi podejrzenia zażycia środków odurzających. Opaski odblaskowe natomiast rozdawane będą w trakcie policyjnych akcji Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego, w szczególności pieszych.

Piątkowe spotkanie było świetną okazją do podziękowania Burmistrzowi Sławy Cezaremu Sadrakuła za wieloletnią współpracę i troskę o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy Sława.  Nadkomisarz Tomasz Szuda szef wschowskiej Policji wręczył okolicznościową statuetkę oraz medal XXX-lecia NSZZ Policjantów.

Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła niejednokrotnie przyczynił się do podniesienia wyposażenia technicznego Policji przekazując przez ten wszystkie lata środki na sfinansowanie zakupu pojazdów służbowych, rowerów, urządzeń do badania zawartości alkoholu w organizmie, narkotestów.  Podziękowania również skierowane były wobec Pani Grażyny Balińskiej- Pełnomocnik Burmistrza do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na której życzliwość i pomoc zawsze mogliśmy liczyć.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl