TworzymyGłos Regionu

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni za wyniki

Małgorzata Gośniowska - Kola ufundowała stypendia

Wtorek, 05 lipca 2022 o 09:11, aktualizacja Środa, 06 lipca 2022 o 11:04, autor: 6 1829
Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni za wyniki

1 lipca 2022 r., podczas inauguracji obchodów Dni Szlichtyngowy, w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Pani Małgorzata Gośniowska-Kola wręczyła stypendia dla najzdolniejszych uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022.

Małgorzata Gośniowska-Kola ufundowała jednorazowe nagrody pieniężne dla najlepszych uczniów z każdej z naszych szkół podstawowych. Decydującym kryterium była średnia ocen uzyskanych przez ucznia w roku szkolnym 2021/2022, a stypendium wyniosło 400 zł na jednego ucznia. Zostało wyróżnionych czterech uczniów: Janusz Lajzner uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, Marek Winiarski uczeń Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach oraz Martyna Kurosz i Oliwer Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach (uczniowie uzyskali taką samą średnią ocen).

Pani Małgorzata Gośniowska-Kola wręczając pamiątkowe dyplomy, gratulowała wiedzy, osobistych zdolności, dużej samodyscypliny oraz systematycznej pracy każdemu z wyróżnionych uczniów. Listy gratulacyjne wręczone zostały także rodzicom uczniów w podziękowaniu za wspieranie swoich dzieci. Każdy z wyróżnionych uczniów otrzymał od Pani Jolanty Wielgus Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa materiały promocyjne Gminy.

Ufundowane stypendium przez radną Sejmiku było dodatkowym źródłem motywacji dla uczniów do rozwoju i wzrostu aspiracji. Dziękujemy Pani Małgorzacie Gośniowskiej-Koli za inicjatywę wsparcia edukacji młodych i zdolnych uczniów, a tym samym stworzenie im dodatkowej motywacji do poszerzania swoich kompetencji.

Wszystkim stypendystom składamy serdeczne gratulacje i życzymy spełnienia marzeń, energii do działania oraz kolejnych sukcesów w nauce.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Zainteresowany
05.07.2022 09:54

Proszę mnie sprostować jeśli się mylę - nagrody są od Pani radnej, czyli z Jej "ciężko" zarobionych pieniążków, tych prywatnych ?? Bo tak czytam - ufundowała, wręczyła .... bo jeśli nie prywatny fundusz tej pani , to winno być napisane, że społeczeństwo doceniło tą zdolną młodzież!

avatar
~Wyborca
05.07.2022 11:03

Chwalę taki gest, przyda się to młodzieży i na pewno zmobilizuje do kolej pracy. 1600zł wkładu własnego w kolejną kampanię wyborczą to z pewnością jest b. mało ale jeszcze ponad rok przed nami ?

avatar
~Urszula Chudak
05.07.2022 14:31

Można różnie oceniać politykę, którą reprezentuje Pani Radna - jednak wręczenie stypendiów z własnych środków - oceniam jednoznacznie pozytywnie! Takie i podobne przypadki, miały miejsce w naszej gminie, bardzo, bardzo dawno temu. Mam tu na myśli Panią Kałużną i Pana Dworkiewicza. Chyba nie nakręciłam i nic nie przekręciłam. Może znajdą się godni naśladowcy?

avatar
~Adaś
06.07.2022 11:27

Ad. "U.Ch." - forumowiczu...., expressis verbis na tak. Czasy są jakie są, dlatego w anielskie idee, bezinteresowność powątpiewam. Myślę, że i Panią nie tak szybko można zwieść ? Nasze mikro społeczeństwo jest odizolowaną wspólnotą ( coś jak Amisze ha....ha....), można do woli nim zawiadywać na swój sposób po własny cel. Na dowód.... . to ostatnio prowadzone mitingi w przekazie czysto politycznym. Każda inwestycja ( nawet i ta która jest małą bzdurą) dostaję werbalne uwarunkowanie na realny polityczny uzysk np. stanowisko z wysokim wynagrodzeniem. Pani Ulu, ( po zjedzeniu i wypiciu beczki .....?) znając doskonale miejscowy establishment, nieuzależniony agitacyjnie, odnoszę się do takich działań z wielką ostrożnością. Słowo "misja" na mnie nie działa a w filantropię "polityczną" powątpiewam . Teraz - czy jest ona "polityczna" czy z gołębiego serca ? Może przesadzam ? ......... ale po zjedzeniu i wypiciu beczki........ "zapach" kampanii politycznej w cyklu 4 letnim, a co za tym idzie pieniędzy, czuć z daleka . Adaś

avatar
~Urszula Chudak
06.07.2022 15:01

Panie Adasiu. Oczywiście, że jest to obliczone na zysk wyborczy. Ale czyż nie tak wygląda "polityczna kuchnia?" I to niezależnie od zajmowanego miejsca na scenie politycznej. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, a nawet w poprzednim komentarzu zachęcałam, do prowadzenia takiej kampanii wyborczej. Nie lepsze to, niż składanie pustych obietnic? Moim zdaniem - nie robiłabym z tego zarzutu. Są to ludzie, którzy nie zarabiają najniższej krajowej, którzy od wielu lat uprawiają to dobrze płatne zajęcie. Od gminy poczynając, na Wiejskiej kończąc.

avatar
~Adaś
06.07.2022 16:37

Ad. "U.Ch. - 1. cyt. - " Nie lepsze to, niż składanie pustych obietnic? " - odp. - lepsze. 2. cyt. - " Moim zdaniem - nie robiłabym z tego zarzutu." - odp. - a ja bym robił . Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl