TworzymyGłos Regionu

Najwyższe dofinansowanie w województwie lubuskim dla Gminy Wschowa

Czwartek, 06 maja 2021 o 10:19, aktualizacja Czwartek, 06 maja 2021 o 11:57, autor: 4
Najwyższe dofinansowanie w województwie lubuskim dla Gminy Wschowa

Gmina Wschowa pozyskała 400 tysięcy złotych w ramach rządowego programu „Senior +” na adaptację budynku przy ul. Garbarskiej na potrzeby działania Dziennego Domu Senior +. To największe możliwe dofinansowanie o jakie ubiegać się mogły gminy, dofinansowanie przyznanie Gminie Wschowa jest największym w województwie lubuskim.

W budynku przy ul. Garbarskiej we Wschowie od kilku lat działa prowadzony przez gminę Dom Dziennego Pobytu. W ubiegłym roku dzięki projektowi złożonemu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Gmina Wschowa pozyskała niemal 500 tysięcy złotych na funkcjonowanie placówki. Tym razem pozyskane środki przeznaczone zostaną na modernizację obiektu.

- Widząc jak istotną rolę odgrywa ta placówka w życiu mieszkańców Wschowy, zleciłem pozyskanie środków na kapitalny remont obiektu i dostosowanie go do potrzeb osób starszych. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że wniosek Gminy Wschowa w rządowym programie „Senior+” uzyskał maksymalną kwotę 400 000 zł na utworzenie placówki Dziennego Domu Senior+, co jest najwyższym dofinansowaniem w województwie lubuskim. Za te pieniądze obiekt przy ulicy Garbarskiej przejdzie kapitalny remont, dzięki czemu seniorzy zyskają jeszcze lepsze warunki, a placówka będzie mogła działać kolejne lata – informuje burmistrz Konrad Antkowiak.

Przygotowanie wniosku możliwe było dzięki dobrej współpracy dyrekcji Ośrodka Pomocy Społecznej i Referatu Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy Wschowa. Za przygotowanie dokumentacji projektowej odpowiadała kierownik referatu Agnieszka Tomczak, która wyjaśnia co dokładnie zmieni się w remontowanym budynku.

- Aktualnie w obiekcie przy ul. Garbarskiej znajduje się 11 pomieszczeń o małym metrażu oraz hol, a w wyniku przeprowadzonej przebudowy powstanie 8 większych pomieszczeń. Zgodnie ze standardami programu w wyremontowanym budynku pojawi się między innymi ogólnodostępne pomieszczenie z funkcją jadalni i sali spotkań, w pełni wyposażona kuchnia, pomieszczenie do zwiększenie aktywności ruchowej, szatnia, łazienka z prysznicem, a także pomieszczenie do odpoczynku z miejscami do leżenia. W holu ustawiona zostanie kanapa, fotele i telewizor – przedstawia Agnieszka Tomczak, kierownik referatu Rozwoju.

Program Senior + prócz modernizacji obiektu w kolejnym module zapewnia dofinansowanie 50% kosztów organizacji i funkcjonowania Dziennego Domu Senior+. O środki na ten etap zadania Gmina Wschowa wnioskować będzie w kolejnym etapie realizacji programu.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Kolesiostwo
06.05.2021 14:47

Fajnie, że pieniądze są. Straszne jest jednak to, że rząd daje pieniądze wg klucza partyjnego. Okropna praktyka.

avatar
~ewa
06.05.2021 15:51

Gratulacje, ale znając wschowian pewnie znowu będą niezadowoleni, to miasto jest destrukcyjne, większość to frustraci ,w tych dziwnych rozmowach to widać i słychać

avatar
~Nietypowy Wschowianin
06.05.2021 20:58

A ja nie typowo powiem ze gratuluję Pani Agnieszce i Pani Monice ;) oby więcej takiej współpracy :) i mimo że piersi do orderów nie wypina tylko "najwyższą" władza

avatar
~Mieszkanka
10.05.2021 09:01

Super!!! Gratuluję!!! Oby więcej takich akcji. Może w końcu ludzie docenią to, co się dzieje we Wschowie, zamiast tylko wszystko krytykować. Zamiast niej można spożytkować energię na pomoc w różnych akcjach.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl