TworzymyGłos Regionu

reklama

Najwięcej dla WSTK, projekty Czas A.R.T. odrzucone. Gmina przyznała środki organizacjom pozarządowym

Piątek, 03 lutego 2017 o 15:19, aktualizacja Czwartek, 09 lutego 2017 o 16:44, autor: 25
Najwięcej dla WSTK, projekty Czas A.R.T. odrzucone. Gmina przyznała środki organizacjom pozarządowym

76 tysięcy 200 złotych dla WSTK, 56 tysięcy 400 złotych dla LLKS Osowa Sień, 51 tysięcy dla Twórczych Horyzontów, 43 tysiące dla Wschowskiego Klubu Motorowego i 42 tysiące złotych dla klubu Korona Wschowa, to największe dotacje dla organizacji pozarządowych z terenu gminy, które zostały przyznane w tegorocznym konkursie ofert na realizację zadań publicznych. Wszystkie stowarzyszenia, które wnioskowały o dofinansowanie, otrzymały środki poza stowarzyszeniem Czas A.R.T. oraz organizacją z miejscowości Golina. Spoza Wschowy wnioskowała też wrocławska fundacja, która otrzymała dofinansowanie.

Łącznie złożono 65 wniosków, z których siedem zostało odrzuconych, w tym 4 wnioski stowarzyszenia Czas A.R.T.. Do podziału natomiast było 470 tysięcy złotych na zadania z zakresu: Ochrony i promocji zdrowia; Nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania; Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Warto dodać, że niemal wszystkie stowarzyszenia działające na terenie gminy przy szkołach również złożyły wnioski, najwięcej, bo 7 wniosków złożyło stowarzyszenie ,,Razem Łatwiej", działające przy Szkole Podstawowej nr 2, które łącznie otrzymało środki na kwotę 11 tysięcy 700 złotych.

Spośród wszystkich złożonych ofert na uwagę zwraca propozycja Wschowskiego Towarzystwa Strzeleckiego im. BATALION PARASOL, które na zadanie inscenizacja wypadu na Wschowę w 1939 roku otrzymało kwotę 22 tysiące złotych.

I jak już było wspomniane, fundacja z siedzibą we Wrocławiu otrzymała 2 tysiące 100 złotych na Festiwal dawnych komputerów i gier, który ma mieć miejsce we Wschowie.

Pełna lista projektów znajduje się w załączonym poniżej dokumencie.

Pobierz załączony plik: Lista Projektów.docx

(rak)


REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (25)

avatar

avatar
~obserwator tej szopki
03.02.2017 16:14

Podział środków jeszcze raz potwierdza fakt ,ze Ci którzy je przyznają nie mają zielonego pojęcia o potrzebach poszczególnych podmiotów.Kuriozalnym wręcz przykładem jest zestawienie trzech piłkarskich klubów, ich poziomu, zakresu szkolenia i przyznanych im środków. Już nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...żenada

avatar
~Mama
03.02.2017 16:46

Szkoda tylko że chciałam zapisać syna 8 lat do korony i wiecie co usłyszałam od trenera....? Że mogę przeprowadzić syna na trening, ale jeśli będzie miał słabsze umiejętności niż ci którzy grają już wcześniej to niestety nie zapisze mi dziecka! Bo cyt On już sobie dzieci wyszkolił i już grają na danym poziomie i takie tam, aż żal powtarzać! To przepraszam to to jest klub do którego niestety nie można zapisać dziecka?! za taki traktowanie dzieci które by chciały grać a niestety jak widać nie mają szans to nie powinni dostać złamanego grosza!!!!

avatar
~zgoda
03.02.2017 16:51

Zgadzam się w 100%. Ludzie z tych klubów śmieją się Koronie w twarz po prostu. Pogoń Wschowa -TYLKO SENIORZY (nie liczę pingpongistów :)) ilość zawodników, maksymalnie 15?, reszta gra na lewo; trener - jeden czy pół? Avia Siedlnica - seniorzy i jedna drużyna młodzieżowa. Z tego co mi wiadomo prezes płaci ZAWODNIKOM Z INNEGO REJONU ZA GRĘ!!! Ostatnio mu zabrakło i musiał pożyczać. :)))) Korona Wschowa - seniorzy w lidze najwyższej z wymienionych drużyn. Razem 10 !!!!!! sekcji piłkarskich od rocznika 2010 do seniora. Liczba działaczy + zawodników - Pogoń Wschowa: około 30. - przyznane 20 500 zł. Avia Siedlnica: około 50. (W TYM Z REJONU GŁOGOWSKIEGO, KTÓRYM PŁACI SIĘ ZA GRĘ) - przyznane 27 000 zł. Korona Wschowa: około 250. (ludzie tylko z rejonu wschowskiego, seniorzy grający za darmo, dzieci i młodzież)- przyznane 40 000 zł. Pobawmy się w matematykę i przeliczmy ilość pieniędzy na zawodnika/działacza: Pogoń Wschowa - 683 zł/osoba, Avia Siedlnica - 540 zł/osoba, Korona Wschowa - 160 zł/osoba. Więcej komentarza na ten cyrk i szopkę nie przeznaczę, bo szkoda słów. Kolejny raz władza pokazała jaki ma (...) w tyłku (dosłownie i w przenośni). Nie pozdrawiam nikogo z zarządzających o tej farsie. Kij wam w oko.

avatar
~alla
03.02.2017 17:25

Mali zlosliwi ludzie ratusza sami wystawili sobie negatywna oponię. Zawisc chęć upokorzenia myslacych inaczej niż oni to priorytet ratusza. Zdeptac i zniszczyc samodzielnie myslacych taktyka ratusza

avatar
~do mama
03.02.2017 17:26

Haha. Znam trenera dzieci do lat 8 i wiem, że na pewno by tak nie powiedział, więc słaba prowokacja :)

avatar
~DO MAMY
03.02.2017 17:35

Zgadzam się z Panią co do sedna tej sytuacji, ponieważ żaden chłopak nie powinien być odrzucany bo przyszedł po raz pierwszy.Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, że ktoś rozpoczynający treningi nieco pózniej bardzo szybko nadrabia "zaległości" ...w tym wieku tak jest...szkoda że nie wie o tym trener. Natomiast to nie powód ,żeby od razu pisać o tej zaistniałej sytuacji w ten sposób i że to nieporozumienie. Tym bardziej w takich sytuacjach trzeba chcieć próbować i mobilizować dziecko... reasumując...dla trenera żółta kartka a dla Mamy..... trochę więcej wiary w syna...

avatar
~wyborca
03.02.2017 17:42

Swietnie dla czas art kino w prezencie ,niech teraz one sprzedajom sobie bedzie kasa

avatar
~a-z
03.02.2017 17:45

A cóż to za " znafcy " i eksperci przyznawali te dotacje . Czyżby ten " kopiuj ,wklej " z ratusza i w dodatku z Głogowa ! . Oj ośmieszacie się i to na całej linii .

avatar
~Love
03.02.2017 17:49

22 tys dla Parasola to chyba żart ? Co Oni do tej pory zorganizowali ? Czym mogą się pochwalć ?

avatar
~hity sezonu
03.02.2017 18:00

W TEJ CAŁEJ SPECYFIKACJI JEST KILKA PEREŁEK A MIANOWICIE...,ŚRODKI NA KULTURĘ, SZTUKĘ I OCHRONĘ DÓBR KULTURY...PRZYZNANO ŚRODKI NA: WSTK- Festyn rodzinny z okazji X lecia/7200 zł/...Fundacja Promocji i Retroinformatyki-dawne komputery i gry-festiwal dawnych komputerów i gier/2100 zł/...i hit w tej dziedzinie...LLKS Osowa Sień-obóz szkoleniowy dla młodzieży z terenu miasta i gminy Wschowa-zostań sędzią lekkiej atletyki/3400 zł/...przecież ta komisja musiała być po spożyciu ....horror

avatar
~losowanie lotto
03.02.2017 18:46

To jest jawne oszustwo. Czy komisja podała kryteria jakimi się kierowała przyznając dotacje ? Gdyby przedstawiciele wszystkich klubów grali czysto to w myśl etyki sportowej nie zgodzili by się na takie oszustwo - tylko czy wiedzą co to znaczy czysta rywalizacja sportowa ? Liczę na Andrzejow, Zbyszka i Mirosława.

avatar
~Aytor
03.02.2017 19:25

Śmieszni jesteście. Za poprzedników Korona dostawała tyle ile chciała a pozostałe piłkarskie kluby dostawały grosze. Jak byliście przy korycie to było cicho. Teraz sytuacja się odwróciła i co? Widzicie jak to jest? Jakie masz układy to tyle dostajesz.

avatar
~Do hity sezonu.
03.02.2017 20:20

Tytuły projektów pisanych w danej wspieranej dziedzinie to tylko tytuły. Ważne są treści i co się robi w danym projekcie. Jeżeli jest to zgodne z głównym działem na który pisane były projekty to wszystko jest w porządku. Widać , że nie wiele masz pojęcia o projektach. Jak się nie wie co było w danym projekcie to lepiej nie zabierać głosu.

avatar
~Ciekawy
03.02.2017 20:57

Czy pieniądze do podziału to prywatne pieniądze pani burmistrz i Pana burmistrza? Bo jakie uuchybenia formalne posiadały wnioski Czas A.R.T., że nie otrzymały ani grosza? Nepotyzm i chore, urażone ambicje małych ludzi rządzą naszym miastem....

avatar
~wiola
03.02.2017 21:27

No to pokazali paniom z CZAS ART miejsce w szeregu

avatar
~do re hity sezonu
03.02.2017 23:20

...albo nie wiesz co piszesz...albo nie rozumiesz...i wciskasz kopiuj ...wklej z innych projektów...sędzia ...stary komputer i festyn...dobra narodowe i kultura...chyba Cie rozum opuścił...kit to mozesz wciskać beznadziejnej komisji ale nie normalnym ludziom...to takie pisowskie

avatar
~Kamil
03.02.2017 23:25

22 tys na parasol !? Pieniądze wyrzucone w błoto. A dla korony, gdzie gra tyle dzieciaków 42 tys? I dlaczego tak dużo dla WSTK? Piłki do kosza takie drogie czy jak? A do piłki nożnej piłki i stroje darmowe?

avatar
~do Aytor
04.02.2017 00:02

Nie kompromituj się. Mogę się założyć, że publicznie jesteś rodzicem/znajomym/przyjacielem dziecka, które występuje w jednej z 10 sekcji piłkarskiej. A tu wylewasz kwas. Korona nie dostawała ile chciała, tylko tyle ile rzeczywiście potrzebowała ośle. Wstyd i hańba dla osób uchwalających tą decyzję. Zastanawiam się czy pieniądze, które dostaje LLKS Osowa Sień są wykorzystywane w filiach jakie ma klub NA TERENIE CAŁEJ POLSKI. Jeśli tak to przepraszam, ale to nie jest wykorzystywanie pieniędzy dla ludzi z naszego rejonu. To samo z płaceniem zawodnikom Avii z rejonu Głogowskiego. Powtarzam kompromitacja i jawne oszustwo. Proponuję dziennikarzom zw.pl, aby przeprowadzili jakiś rodzaj "śledztwa" w jaki sposób zdecydowano o takiej, a nie innej farsie.

avatar
~do re do Aytor
04.02.2017 08:32

Nie lubię pisać takich komentarzy. Widzę kochany że nie jesteś w temacie. Klub LLKS Osowa Sień NIE MA ŻADNYCH FILII NA TERENIE POLSKI od od przeszło 10 lat. Takie filie były za czasów LKS Błękitni Osowa Sień. Zgadzam się ,że pieniądze powinny iść głównie na mieszkańców Gminy.

avatar
~deft
04.02.2017 20:15

Ratusz właśnie pokazał swój styl rządzenia. Żenada....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl