Najlepsi w A klasie

Wtorek, 08 października 2013 o 16:28, autor: 5

Orzeł Szlichtyngowa pokonał na własnym boisku Czarnych Rudno 3:1 i awansował na 4 miejsce w ligowej tabeli. Jest w tej chwili najlepszym zespołem z naszego powiatu grającym w klasie A. W najbliższej kolejce piłkarzy ze Szlichtyngowej czeka trudny wyjazd do Ochli - W Rudnem zagraliśmy bardzo dobre spotkanie - mówi trener Orła Marcin Dederek. - Od początku narzuciliśmy swój styl i dyktowaliśmy warunki gry. Dzięki temu spotkanie układało się po naszej myśli i dość szybko strzeliliśmy pierwszego gola. Piłkę z autu wyrzucał Wojciech Markiewicz podając do Rafała Pawlaka, a ten technicznym strzałem w górny róg skierował ją do bramki. Drugi gol wpadł po dwójkowej akcji braci Pawlaków. Rafał podał do Dawida, a ten strzelił w długi róg. Rywal wprowadził zmiany po przerwie. Na niewiele się one jednak zdały. W 48 minucie sfaulowany został Mateusz Bajor, a sędzia podyktował rzut wolny z 35 metrów. Piłkę pięknym strzałem pod porzeczkę w bramce gości umieścił Dawid Pawlak. Honorowego gola goście strzelili w 69 minucie. W najbliższej kolejce Orzeł  zagra na wyjeździe z Zorzą Ochla. Zespół ten jest aktualnym wiceliderem tabeli. - To będzie bardzo trudny mecz, ale jedziemy tam po punkty. Czy będzie nas na to okaże się na boisku - zapowiada Dederek. Młodsi piłkarze Orła odnieśli natomiast drugie zwycięstwo w Terenowej Lidze Juniorów Młodszych. Pokonali w meczu wyjazdowym Korę Niedoradz aż 6:0. Bramki strzelali: 4 Patryk Ciesielski i Robert Królikowski i Hubert Mielniczek. (mij)