TworzymyGłos Regionu

Nagrody dla Kobiet Roku przyznane

Sobota, 03 marca 2018 o 13:44, aktualizacja Poniedziałek, 12 marca 2018 o 14:15, autor: 3 5592
Nagrody dla Kobiet Roku przyznane

W sobotę trzeciego marca Szkoła Podstawa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie została opanowana przez aktywne mieszkanki gminy Sława. Wszystko za sprawą III Sławskiego Forum Kobiet Aktywnych, które hucznie rozpoczęło się o godzinie 11.00, ale program zapewniał wiele atracji aż do godzin popołudniowych. Specjalne nagrody przygotowano dla aktywnych kobiet w gminie Sława, a okolicznościowy prezent odebrał wicemarszałek województwa lubuskiego.

Moc atrakcji jaka dzisiaj została przygotowana dla wszystkich pań w Sławie jest ciężka do opisania. Prócz wykładów i debat wystąpią goście kabaretowi, zespoły śpiewacze, zaprezentowali się twórcy lokalnych przysmaków czy wiele firm świadczących usługi dla pań, takich jak fryzjerki, kosmetyczki czy wizażystki. Nim jednak na dobre rozpoczęła się uroczystość spytaliśmy główną organizatorkę, panią Celinę Margowniczy, prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet, o to co ją szczególnie w tegorocznym programie cieszy.

- Nie mogą się doczekać pokazu mody, które przygotowały panie z naszego stowarzyszenia. Będzie na pewno pięknie.

O wagę tego typu spotkań zapytaliśmy także obecnych na III Sławskim Forum Kobiet Aktywnych marszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna, starostę powiatu wschowskiego Marka Boryczkę oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej we Wschowie, a także współorganizatorkę Wschowskiego Kongresu Kobiet, Hannę Knawlewską- Walkowiak. Co ciekawe każda z osób odnalazła inne wartości w tych spotkaniach.

Kulminacyjnym momentem III Sławskiego Forum Kobiet Aktywnych było wręczenie nagród dla kobiet aktywnych w gminie sława. W tym roku nagrodzono panie w kategoriach Kobieta Roku, Strażniczka Domowego Ogniska Roku, Animatorka Roku oraz Autorka Społecznej Inicjatywy Roku. Nagrodzone zostały Lidia Szumska, Wioletta Koppenhagen, Marta Tomczak i Anna Olejnik – Suchorska. Brak jest słów aby opisać to co dzieje się na III Sławskim Forum Kobiet Aktywnych, dlatego zapraszamy do materiałów wideo, gdzie odnajdą państwo wywiady, fragmenty debaty czy występ zespołu Sławianie oraz do galerii zdjęć. 

(olek/ foto: martyna/slawa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~ela
04.03.2018 11:46

Byłam jestem pełna podziwu organizatorom wielki szacun program bardzo duzy pozyteczny ala kazdego co dobrego.Wszyscy cos dla siebie znalezli.Panie z chóru w tak licznej obsadzie super .Jak oni to robia ze w Słąwie wszyskim sie chce cos robic a we Wschowie nie .Frekwencja na Forum do ostatniego miejsca zapełniona. Bierzmy przykład z dołu i wychodzmy do ludzi.

avatar
~uczestniczę we Wschowie
04.03.2018 15:26

bo w Sławie nie są tak zawistni jak we Wschowie.

avatar
~do eli
04.03.2018 18:47

Mam nadzieję że ty wychodzisz do ludzi i co robisz społecznie. Bo jeżeli tylko doradzasz, to wielkie dzięki, nie trzeba.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl