TworzymyGłos Regionu

Nabożeństwo w miejscu pochówku wschowskich luteranów

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016 o 08:34, autor: 4
Nabożeństwo w miejscu pochówku wschowskich luteranów

21 kwietnia (czwartek) w związku z przypadającą tego dnia 454. rocznicą urodzin wybitnego wschowianina, pastora Valeriusa Herbergera (1562-1627), Wschowę odwiedzi biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, ksiądz Jerzy Samiec.

Celem wizyty jest poznanie pamiątek związanych z życiem religijnym wschowskich luteranów, a w sposób szczególny duchownych pracujących przy kościele Żłobka Chrystusa. Goście zwiedzą, między innymi, stałe wystawy w Muzeum Ziemi Wschowskiej, Staromiejski Cmentarz Ewangelicki oraz kościół p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika i Wniebowzięcia NMP. Ksiądz biskup Jerzy Samiec pełni funkcję wiceprezesa Polskiej Rady Ekumenicznej, angażując się w dialog pomiędzy Kościołami chrześcijańskimi. Centralnym punktem wizyty księdza biskupa jest nabożeństwo w miejscu pochówku wschowskich luteranów, na Staromiejskim Cmentarzu Ewangelickim. Wspólną modlitwę zaplanowano na godzinę 12.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Wschowy i osoby zainteresowane na wyjątkowe obchody 454. rocznicy urodzin pastora Valeriusa Herbergera. (MZW)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~
18.04.2016 18:58

oj prezesowi i dyrektorowi to może się nie spodobać

avatar
~siemion
19.04.2016 07:15

co Wy ciągle z tymi lutrami?

avatar
~,,,,,,,,
20.04.2016 07:12

Ach chyba mi coś dzwoni.... czyżby zapis PiSu w ustawie o obrocie ziemi rolniczej a raczej jego zakazie z wyłączeniem wspólnot wyznaniowych, miałby coś na rzeczy?

avatar
~
20.04.2016 17:42

Herberger to "mocna" postać. Wciąż czeka na swojego odkrywcę we Wschowie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl