TworzymyGłos Regionu

reklama

Na tej ścianie powstanie mural [ZDJĘCIA]

Piątek, 20 sierpnia 2021 o 13:19, aktualizacja Piątek, 20 sierpnia 2021 o 13:42, autor: 4
Na tej ścianie powstanie mural [ZDJĘCIA]

Na ul. gen. Bema we Wschowie powstaje mural. To efekt współpracy Stowarzyszenia Muzycznego BIS oraz Gminy Wschowa. W lipcu podpisano umowę z Ministrem Obrony Narodowej na realizację zadania pod nazwą „Koncert i mural patriotyczny ku chwale bohaterów Wypadu na Wschowę.” Oficjalne otwarcie planowane jest w rocznice akcji.

Odsłonięciu muralu towarzyszyć będzie koncert plenerowy oraz prelekcja historyczna. Wkładem Gminy Wschowa jest przygotowanie ściany budynku (remont plus ocieplenie ściany) oraz zabezpieczenie wkładu własnego stowarzyszenia.

Wysokość uzyskanego dofinansowania z MON wynosi 20 000 zł.

Konkurs dotacyjny dla organizacji pozarządowych pod hasłem „MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO" został ogłoszony w 22 rocznicę wejścia Polski do NATO.

Źródło/foto: UMiG Wschowa, Konrad Antkowiak.

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~123+
20.08.2021 16:14

Wschowskie lemingi już w blokach startowych. Za chwilę rozpocznie się jazgot jak ostatnio pod sejmem.

avatar
~JANUSZEK
21.08.2021 19:00

stan tej kamienicy jest taki sam jak wschowskich leśnych dziadków

avatar
~do januszka
22.08.2021 15:49

Nie podniecaj się januszku, też będziesz "leśnym dziadkiem". Nawet się nie obejrzysz jak na chleb będziesz mówił "bep" a na ptaki "ptapty".

avatar
~młodzian
28.08.2021 13:40

Do do januszka! To wybudujmy we Wschowie kilka domów starców zamiast mieszkań komunalnych albo inwestycji, które przyniosą jakiś zysk na następne inwestycje. Przy takim myśleniu jak twoje to Wschowa staje się za przeproszeniem "umieralnią".

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl