TworzymyGłos Regionu

reklama

MZW zaprasza na nowy cykl spotkań

- Królewskie Historie

Wtorek, 15 czerwca 2021 o 09:43, aktualizacja Sobota, 17 lipca 2021 o 20:16, autor: 0
MZW zaprasza na nowy cykl spotkań

Muzeum Ziemi Wschowskiej serdecznie zaprasza na nowy cykl spotkań pt. "Królewskie historie". Spotkania będą prowadzone przez Damiana Małeckiego, p.o. dyrektora Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Celem nowego cyklu jest przybliżenie wydarzeń oraz postaci związanych z ziemią wschowską, które w trwały sposób pozostawiły swój ślad w dziejach współczesnego "Królewskiego Miasta Wschowa". W trakcie rozmów zaprezentowane zostaną najcenniejsze zabytki muzeum, a widzowie będą mogli też zobaczyć wnętrza wschowskiego muzeum, ponieważ każde ze spotkań odbywać się będzie w innej sali. Filmy będą miały premierę na kanale youtube naszego muzeum.
Pierwszym gościem "Królewskich historii" w dniu 15 maja br. był Ryszard Kozłowski, numizmatyk i kolekcjoner. Na kolejne spotkanie zapraszamy w środę 16 czerwca br. o godzinie 20.00. Gościem drugiego odcinka będzie Jarosław Jankowski, znawca dawnego młynarstwa wietrznego, autor wielu pozycji książkowych, właściciel prywatnego Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej.
Równocześnie przypominamy, że muzeum jest ponownie otwarte dla zwiedzających. Muzeum Ziemi Wschowskiej wznowiło lekcje muzealne dla grup zorganizowanych.  Po przerwie dostępne jest także zwiedzanie z przewodnikiem, które daje niezwykłą możliwość zapoznania się z klimatem dawnej „Królewskiej Wschowy”. Wszelkie informacje o proponowanych tematach lekcji muzealnych są dostępne na naszej stronie internetowej oraz pod adresem edukacja.muzeum.wschowa@gmail.com.

Zapraszamy wszystkich zwiedzających, zarówno grupy jak i indywidualnych zwiedzających, do siedziby Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3. Muzeum otwarte jest we wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 15.30, w środy od 11.30 do 17.30, a w sobotę wstęp za darmo w godzinach od 13.00 do 17.00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 65 540 16 40 w. 23.
(MZW)
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl