TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Myjki ciśnieniowe Makita poradzą sobie z każdym rodzajem zabrudzeń

Wtorek, 30 stycznia 2024 o 22:17, aktualizacja Wtorek, 30 stycznia 2024 o 22:21, autor: 0
Myjki ciśnieniowe Makita poradzą sobie z każdym rodzajem zabrudzeń

Myjki ciśnieniowe Makita to urządzenia, których nie może zabraknąć w żadnym przydomowym warsztacie. Korzystając z nich, można szybko i skutecznie czyścić karoserie samochodów osobowych, ciężarowych oraz maszyn rolniczych. Urządzenia te świetnie sprawdzą się też podczas mycia elewacji budynków i usuwania zabrudzeń z ich obejść. To jednak niejedyne zastosowania dla myjek ciśnieniowych Makita. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Co to są myjki ciśnieniowe?

Myjki ciśnieniowe to nowoczesne sprzęty wyposażone w specjalne systemy pomp, które zwiększają ciśnienie wody dostarczanej do urządzenia, a następnie wypychają ją przez wąską dyszę umieszczoną w lancy. Dzięki temu możliwe staje się wygenerowanie niezwykle wysokiej prędkości roboczej strumienia wody, którego ciśnienie potrafi przekroczyć pułap nawet 200 atmosfer (bar).

Co ma na celu taki zabieg? Otóż woda sama w sobie potrafi być świetnym środkiem czyszczącym. Jej cząsteczki uderzające z ogromną energią o powierzchnię mytego materiału doskonale usuwają z niego wszelkie zabrudzenia – kurz, piach, resztki ziemi, a także tłuste osady i ptasie odchody.

Myjka ciśnieniowa Makita z łatwością poradzi sobie także z zaschniętym błotem, rozkruszając jego strukturę i wymywając nawet najbardziej uporczywe resztki zwartej gliny. Ogromne ciśnienie strumienia wody pozwoli także sprawnie usunąć resztki kurzu oraz pyłków roślinnych wbitych w strukturę kostki brukowej, chodników lub betonowych podjazdów. Pozwala to na efektywne usuwanie zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni, takich jak beton, asfalt, drewno, metal, plastik czy szkło.

Wysokie ciśnienie wody sprawia, że myjki ciśnieniowe są znacznie skuteczniejsze w porównaniu do tradycyjnych metod czyszczenia, takich jak mycie ręczne czy używanie zwykłego węża ogrodowego zakończonego końcówką natryskową.

Myjka wysokociśnieniowa Makita HW151

W jaki sposób działają myjki ciśnieniowe Makita?

Zasada działania tego urządzenia jest stosunkowo prosta. Do korpusu myjki ciśnieniowej Makita podłączany jest przewód doprowadzający wodę – może być to m.in. domowa instalacja hydrauliczna, kran zamocowany w ogrodzie czy pompa hydroforowa. Myjka następnie zasysa ciecz, a także znacząco zwiększa jej ciśnienie. Ostatnim etapem jest wtłoczenie wody poprzez wytrzymały przewód do lancy zakończonej specjalną dyszą.

Dysza myjki ciśnieniowej pozwala na wybranie jednego z kilku trybów pracy – przykładowo może być to selekcja szerokości strumienia wody, wprowadzenie cieczy w rotację, która ułatwia usuwanie szczególnie trudnych zabrudzeń czy też funkcja delikatnego spłukiwania.

Dodatkowo myjki ciśnieniowe Makita są także kompatybilne z systemami dozowania detergentów, czyli popularnymi pianownicami. Te akcesoria są wprost nieocenioną pomocą podczas mycia pojazdów, umożliwiając stosowanie aktywnych pian oraz skutecznej chemii gospodarczej. Pozwoli to skutecznie rozpuszczać uporczywe zabrudzenia, a także usuwać tłuste osady po smarach i innych substancjach przemysłowych.

W ofercie firmy Makita dostępnych jest wiele różnych modeli myjek ciśnieniowych. Różnią się one od siebie między innymi mocą zastosowanych w nich silników elektrycznych, ciśnieniem roboczym

generowanego strumienia cieczy, ilością wody przepływającej przez urządzenie w ciągu jednej minuty, a także maksymalną temperaturą wody wykorzystywanej do mycia.

Do czego przydadzą się myjki ciśnieniowe Makita?

Zastosowania myjek ciśnieniowych są niezwykle szerokie, dzięki czemu sprzęty te są powszechnie stosowane we wszelkich branżach przemysłowych oraz budowlanych, rolnictwie, ogrodnictwie, a także w firmach zajmujących się czyszczeniem budynków i terenów przedsiębiorstw.

Myjki ciśnieniowe powinny też znaleźć się na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego. Korzystając z nich, będzie można między innymi:

· myć samochody osobowe, dostawcze, a także czyścić motocykle i quady;

· usuwać resztki błota z rowerów górskich;

· skutecznie czyścić kadłuby łodzi, jachtów oraz skuterów wodnych;

· myć wszelkie powierzchnie zewnętrzne;

· czyścić elewacje budynków, tarasów, chodników oraz ogrodzeń;

· usuwać resztki świeżego lub zaschniętego błota z narzędzi rolniczych oraz sprzętu ogrodniczego;

· myć meble ogrodowe, dna basenów oraz fontann, także innych elementów wyposażenia zewnętrznego posesji;

· usuwać graffiti lub farby szpecące fasady garaży lub wolnostojących składzików;

Trudno się zatem dziwić, że myjki ciśnieniowe Makita to jedne z najbardziej efektywnych elektronarzędzi do utrzymania czystości. Wysokie ciśnienie generowanego przez nie strumienia wody pozwala szybko i skutecznie rozprawić się nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami – i to wszystko bez konieczności niezwykle męczącego, ręcznego szorowania!

Innowacyjne bezprzewodowe myjki ciśnieniowe Makita

Jednak szczególnie ciekawie prezentują się takie rozwiązania, jak innowacyjna myjka ciśnieniowa Makita DHW080ZK. Jest ona zasilana przy pomocy dwóch wydajnych energetycznie akumulatorów z serii LXT o napięciu 18 V. Umożliwia to pracę w dowolnym miejscu, bez konieczności szukania wolnego gniazdka elektrycznego lub rozciągania długich przedłużaczy bębnowych.

Myjka ciśnieniowa Makita DHW080ZK

To jednak nie wszystko – Makita DHW080ZK jest wyposażona w zintegrowany zbiornik o pojemności 50 litrów. Do jego wnętrza można z wyprzedzeniem wlać wodę, a następnie korzystać z myjki ciśnieniowej w każdej lokalizacji. Będzie to świetnym sposobem na opłukiwanie pojazdów terenowych lub rowerów górskich przed powrotem do cywilizacji.

Myjka ciśnieniowa Makita DHW080ZK to także idealny sprzęt dla właścicieli małych firm budowlanych oraz przedsiębiorstw zajmujących się pielęgnacją terenów komunalnych. Urządzenie to pozwoli umyć brudne maszyny budowlane, traktory oraz kosiarki z resztek błota lub trawy oblepiającej ich karoserie. Dzięki temu ciężki sprzęt będzie mógł bezpiecznie wjechać na drogi publiczne, nie narażając jednocześnie swojego kierowcy na otrzymanie dotkliwego mandatu.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl