TworzymyGłos Regionu

Muzyczna zaduma w piątkowy wieczór

Piątek, 16 września 2011 o 22:28, autor: 1 1183
Muzyczna zaduma w piątkowy wieczór

16 września w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji, wystąpił Tomasz Żółtko ze swoim recitalem.

W zapowiedzi koncertu napisaliśmy, że wiele kompozycji Tomasza Żółtko zmusza do refleksji, krytycznego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Istotnie, tak właśnie było w piątkowy wieczór w CKiR, gdzie w tekstach muzyka, można było odnaleźć swoje własne przeżycia, czy to dobre, czy złe. Powiedziałbym nawet, że słowa utworów, dodatkowo przy świetnym wykonaniu samego kompozytora, wręcz filtrują nasze wspomnienia, które miały prawo, choć na chwilę odżyć na nowo za sprawą artysty. Niestety na sam recital nie przybyło zbyt wielu wschowian, lecz ci co przyszli po każdym utworze, bili gromkie brawa. Czuć było atmosferę zadumy, ale też chwilami dostrzegalna była ironia, czy też dowcip ze strony bohatera wieczoru. Zapraszamy do relacji filmowej z koncertu, a także polecamy wywiad z Tomaszem Żółtko, gdzie między innymi pytamy muzyka, jak łączy ze sobą poglądy liberalne z ideowym chrześcijanizmem. (admu)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~tomasz
17.09.2011 07:11

szczególnie pierwsza część koncertu uniosła mnie lekko ponad krzesło. potem mnie w ten fotel wcisnąło. jedyne, co mnie denerwowało to przytyki atrysty, jakoby mała grupka widzów się zgromadziła...jak dla mnie przyszli wszyscy, którzy zwykli krzyczeć "...nic się w tym mieście nie dzieje"

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl