TworzymyGłos Regionu

Monika Rahnefeld i Piotr Andrys

- fizjoterapeuci ze Wschowy (VIDEO)

Środa, 01 grudnia 2021 o 02:25, aktualizacja Środa, 01 grudnia 2021 o 02:46, autor: 2 1954
Monika Rahnefeld i Piotr Andrys

Już w nabliższą niedzielę (5 grudnia) na Bluszczowym Szlaku (Nowe Ogrody) odbędzie się VII Bieg Mikołajkowy. W związku z tym Artur Obuchowicz reprezentujący organizację Aktywna Wschowa rozmawiał z fizjoterapeutami - Moniką Rahnefeld i Piotrem Andrysem - o zdrowej aktywności, zapobieganiu kontuzji, świadomości ciała.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w VII edycji Biegu Mikołajkowego. W tym roku pieniądze zebrane podczas wydarzenia przekazane zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu - pionizatora Innowalk.

Dystanse:

TRASA 1 - 800m (bieg dzieci)

TRASA 2 - 2200m (nordic walking, bieg)

TRASA 3 - 5000m (bieg główny)


VII Bieg Mikołajkowy we Wschowie odbędzie się już 5 grudnia. Harmonogram:

  • godz. 10:30 - 11:30 - wydawanie numerów startowych w biurze zawodów.
  • godz. 11:15 - oficjalne przywitanie uczestników i otwarcie zawodów.
  • godz. 11:20 - start biegu dzieci
  • godz. 11:35 - start nordic walking i biegu na 2200m
  • godz. 12:00 - start biegu głównego.
  • godz. 12:45 - zakończenie zawodów: wręczenie i losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.

Podczas VII Biegu Mikołajkowego będziemy zbierać pieniądze na zakup wyjątkowego urządzenia, jakim jest Innowalk. Jest to specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny pozwalający pacjentowi wypracowanie prawidłowego ruchu kroczenia. Sesje terapeutyczne pomagają we właściwym ustawieniu i pełnym obciążeniu nóg, utrzymują ruchomość stawów, stymulują naprzemienność i uaktywniają wszystkie mięśnie niezbędne do chodzenia.

Innowalk bardzo poprawiłby formę oraz jakość życia nie tylko naszych podopiecznych. Chcemy też, by był on dostępny dla potrzebujących dzieci i młodzieży z całego powiatu wschowskiego. Takich osób jest dużo. Czekają w domach, w wózkach, w łóżkach. Czekają, bo kwota urządzenia lub jego wypożyczenia jest nieosiągalna dla indywidualnego odbiorcy. Przed nimi długa walka. Nie można za nich wykonywać ćwiczeń, ale można im pomóc w walce o swoją zdrowszą i lepszą codzienność, o życie z poziomu pełnosprawnych rówieśników. Mają tylko po kilka, kilkanaście lat. I chcą w miarę normalnie żyć.

Przedstawiamy dwóch wspaniałych chłopców, którzy powinni zmotywować każdego z nas do zbiórki na pionizator - Innowalk. Ponad miesiąc, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (przy tym Ośrodku mamy swoją siedzibę), korzystali z wypożyczonego Innowalk-a i każdego dnia na ich twarzach gościł szeroki uśmiech.

Wojtek Buśko jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 4 przy SOSW we Wschowie. To jedno z dzieci, którym w ostatnich latach pomogło nasze Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu” we Wschowie. Wojtek urodził się zdrowy i fantastycznie się rozwijał. Niestety, w wieku dwóch lat (w 2009 r.) zdarzył się tragiczny wypadek. Chłopiec wpadł do przydomowego stawu. Kiedy na miejsce przybyły służby ratunkowe, doktor stwierdził zgon. Jednak ratownicy medyczni się nie poddali i nie zaprzestali resuscytacji krążeniowo-oddechowej i pod kierownictwem dr. Przemysława Janusza, który prywatnym samochodem przyjechał na miejsce wypadku - przywrócili Wojtka do życia. Następnie przez wiele tygodni walczono o niego we wrocławskim szpitalu. Wojtek żyje, jednak w wyniku wypadku nie mówi i nie chodzi. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim i korzysta ze specjalnego komunikatora, sterowanego wzrokiem. Jednak mimo tych barier jest bardzo pogodnym chłopakiem. Wszystkich wokoło zaraża swoim szczerym uśmiechem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~EWA
01.12.2021 09:55

Przesympatyczni młodzi ludzie i opinie o Nich są zadowalające od ludzi ,którzy sa pod Ich opieką POWODZENIA

avatar
~Gekon
01.12.2021 10:24

Koncepcja 3 x 30 x 130 była szeroko reklamowania w latach 90.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl