TworzymyGłos Regionu

Mogło dojść do pożaru bloku we Wschowie.

Za podpalenie odpowiedzialni nastolatkowie!

Poniedziałek, 17 stycznia 2022 o 18:23, aktualizacja Poniedziałek, 17 stycznia 2022 o 18:26, autor: 17 5604
Mogło dojść do pożaru bloku we Wschowie.

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od obowiązków szkolnych, zabawy z przyjaciółmi i nudy, która pobudza wyobraźnię. Pracownicy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie dwoją się i troją, aby zapewnić atrakcje podczas przerwy od szkoły. Są jednak osoby, którym wrażeń nie wystarcza...

Wczoraj (16 stycznia) po godzinie 22:00 doszło do incydentu, który nijak można wytłumaczyć. Grupa nastolatków podpaliła ulotki w jednym z bloków we Wschowie. Swąd palonego papieru postawił na nogi mieszkańców, którzy natychmiast wybiegli na klatkę schodową. Nastolatków nie udało się zatrzymać. Uciekli zostawiając za sobą pożar, który udało się opanować dzięki interwencji lokatorów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Wezwano patrol policji, jednak po nastolatkach nie było śladu - mówi mieszkanka bloku. - Smród palonych ulotek unosi się do dzisiaj!

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej we Wschowie nie zamierza sprawy bagatelizować. Jak dowiedzieliśmy się od prezesa Roberta Wosika, w najbliższym czasie planowane są instalacje kamer monitoringu.

To już nie pierwszy akt wandalizmu w mieście w ostatnich miesiącach. Jakiś czas temu pisaliśmy o kwiatach wyrwanych z gazonów miejskich, innym razem o ławce, którą ktoś zrzucił z murów miejskich.

A zajęć dla dzieci i młodzieży w naszym mieście jest naprawdę wiele! Podczas samych ferii odbędzie się kilkanaście aktywności, o których można przeczytać na łamach naszego portalu.

Zobacz: Ferie zimowe we Wschowie. Co przygotowało Centrum Kultury i Rekreacji?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~FWS
17.01.2022 18:44

to co ta patologiczna młodzież wyprawia na blokach to się w głowie nie mieści ! Gdzie są rodzice ?? Całe osiedle słyszy wszystkie przekleństwa i wyzwiska oprócz ich rodziców ?? co drugie słowo to kur... wieczorem strach samemu iśc bo nie wiadomo co te bandy zrobią.

avatar
~Aa
18.01.2022 07:43

Ale jak ktoś zadzwoni i powie, że pies szczeka u sąsiada to już policja daje radę...brak słów.

avatar
~FWS
17.01.2022 18:47

Banda gówniarzy od 6 m-cy terroryzuje mieszkańców ul. Wolsztyńskiej. Grupy kikunastosobowe przesiadują pod klatkami. Policja chroni ich twierdząc, że mają prawo. To kpina. (...) i inni degeneraci prześladują i nękają mieszkańców. Mam nadzieję, że koszmar się skończy, w przeciwnym razie dojdzie do samosądów.

avatar
~Daga
17.01.2022 23:36

A co nie mają prawa tam przebywać? Co ma im powiedzieć taki policjant? Że mają spadać bo innym się nie podoba że tam są? Policja nie ma do tego żadnych podstaw.. tam są sami gówniarze, którzy swoje zachowanie wynieśli z domu. Mieszkańcy powinni zorganizować 2 kumatych, konkretnych chłopaków, którzy przegonili by ta bandę gówniarzy używając mocnych argumentów i problem byłby rozwiązany.

avatar
~do Daga
18.01.2022 10:50

Własnie przez takie podjście jak Twoje są takie sytuację. Wszędzie sie im tylko mówi że do wszystkiego mają prawo. Same prawa, ale obowiązków żadnych! Mają prawo pić palić itd, ale prawa godnie się zachowywać już nie mają...

avatar
~Mieszkaniec
17.01.2022 19:32

Policja dobrze wie kogo szukać stałe jedni i ci sami jeden nawet mieszka na tym osiedlu ojciec zamiast ustawić syna woli siedzieć na ławce i pic. Skończy się na tym że dostaną wpierw.... I będzie problem.

avatar
~SWF-EWS
18.01.2022 06:53

Jeśli taka "garstka" antyszczepionkowców może terroryzować Rząd Pisowski, to czemu natka "garstka" na terenie ul. Wolsztyńskiej nie może to samo czynić wobec swoich sąsiadów ?????. Jaki kraj tacy ci i "terroryści !.

avatar
~MAREK
18.01.2022 08:13

po wprowadzeniu pinceta wzrosło spożycie alkoholu i papierosów, no bo dziecku odmówisz

avatar
~nastolatek +
17.01.2022 20:29

To są skutki "bezstresowego" wychowania, żadnych zahamowań, ciarki po plecach idą, kiedy przechodzi horda wulgarnych nastolatków-tylko pytam, gdzie są rodzice.

avatar
~abc
18.01.2022 08:00

Ostatnio wieczorem po godzinie 21 idąc koło placu zabaw pod blokiem stała grupa 18 osób. Prawie każda z papierosem, niektórzy mieli piwo ( na 100% nieletni) i muzyka na full z głośnika...

avatar
~Pan
18.01.2022 08:04

I niech ktoś w końcu zajmie się sprzedażą alkoholu dzieciom w żabce !! Kupują tam całkowicie na legalu !! Nikt nigdy nie sprawdza tam dowodu a nie raz byłem świadkiem jak 16latkowie kupowali piwo. Akurat znajome "dziecko", więc wiem że na pewno nie ma 18 lat. Tak się szerzy patologię ! Tym, że sklep zarobi pare zł więcej.

avatar
~patologia
18.01.2022 08:16

Należy sobie zadać pytanie :- co dzisiaj jest patologią ???, i kogo do niej możemy zaliczyć jeśli na każdym kroku łamane jest prawo przez rządzących biorąc pod uwagę "totalna inwigilacje " naszego społeczeństwa !!!. - metodą opluskwiania !!!. Jaka patologia jest tu większym zagrożeniem ?????. Sprawdza się powiedzenie, że "Ryba psuje się od głowy"""""""" !.

avatar
~...
18.01.2022 13:53

Pomyśleć, jak wielu ludzi mogło stracić cały swój dobytek przez głupotę tych ludzi. To, że są młodzi nie usprawiedliwia zachowania.

avatar
~Policja może i straż miejska pewnie tez
18.01.2022 20:01

Zawsze policja może spisać nazwiska, potem wiadomo kogo typować, za spożywanie alkoholu na dworze też mandat a w sklepie można zrobić kontrolę i koncesje na alkohol odebrać.

avatar
~fvs
18.01.2022 22:19

Ludzie się dziwią dlaczego młodzież się tak zachowuje? gdzie oni maja chodzić? oni powinni się teraz wyszaleć póki maja czas. nie jeden z nas tak robił tez w młodości. ludzie trochę wyluzujcie

avatar
~Skute Bobo
18.01.2022 22:24

Pani dobrze gada, (...)

avatar
~Fws
19.01.2022 01:18

Weź (p...)..... Się w pusty kaczan podałeś komuś klatkę schodową ? Uszkodziłeś szybę w drzwiach opalales włączniki do oświetlenia ? Zaczepialeś ludzi spokojnie przechodzących obok? Brawo Ty. Całe życie mieszkam w blokach mówiło się na nas blokersi ale nic takiego nie robiliśmy nawet głupie łupiny od słonecznika człowiek zamiatał pod klatką i można było siedzieć do rana nikt policji nie wezwał .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl