TworzymyGłos Regionu

Mniej wczasowiczów w Lginiu. Trend, czy wypadek przy pracy?

Środa, 17 sierpnia 2016 o 15:57, aktualizacja Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 o 12:40, autor: 44 6579
Mniej wczasowiczów w Lginiu. Trend, czy wypadek przy pracy?

Coraz mniej osób przyjeżdża do Lginia - tak przynajmniej twierdzą tegoroczni wczasowicze, których mieliśmy okazję spotkać na lgińskiej plaży. Nasi rozmówcy są zdania, że to proces, który zaczął się kilka lat temu i z roku na rok zainteresowanie tą miejscowością maleje. 

Czy Lgiń jako miejscowość wypoczynkowa ma potencjał?

Tak

Nie

Nie wiem

W rozmowach, jakie przeprowadziliśmy 17 sierpnia w Lginiu, powtarzają się spostrzeżenia - mniej osób przyjeżdża do Lginia, brakuje dodatkowych atrakcji, imprez, jakie odbywały się w poprzednich latach, miejscowość ma potencjał, jest tutaj przyjemnie i spokojnie, jest gdzie wypocząć, ale z jakichś powodów nie przyciąga potencjalnych wczasowiczów.

- Przyjeżdżamy do Lginia od 10 lat - mówi spotkane przez nas małżeństwo - kiedyś tutaj było więcej miejsc, gdzie można było coś zamówić, teraz są pozamykane. Nam to nie przeszkadza, bo lubimy spokój, ciszę, ale dlaczego tak się dzieje, tego nie wiemy.

Poza weekendowymi dyskotekami, które odbywają się w barze nad plażą, zdaniem naszych rozmówców nie ma innych, dodatkowych imprez.

- Brakuje na pewno czegoś, co przyciągnęłoby młodzież - mówi jedna z naszych rozmówczyni - w tym roku nie przypominam sobie, żeby zorganizowano tutaj coś poza dyskotekami. Pamiętam, że w ubiegłych latach, wyświetlano tutaj filmy, w tym roku brakuje atrakcji. Może to jest powód, dla którego coraz mniej osób przyjeżdża do Lginia?

Zdaniem wczasowiczów dużo zależy od pogody. W weekendy na pewno jest więcej osób. Chociaż zdarzały się i takie lata, że bar nad plażą, gdzie można zamówić posiłek, nie nadążał z przygotowaniem obiadów - takie były kolejki.

Codziennie też od 10:00 do 18:00 nad bezpieczeństwem osób, które korzystają z uroków jeziora lgińskiego czuwają ratownicy.

- Nie mamy w tym roku większych problemów, wczasowicze są mili, pozytywnie reagują na nasze uwagi - mówi pan Mikołaj - jedyny problem mamy z osobami, które wchodzą na plażę z psami, pomimo wyraźnego zakazu wprowadzania zwierząt na plażę.

Zapraszamy do wysłuchania materiału filmowego i do dyskusji pod artykułem. Pod filmem zamieszczamy sondę z pytaniem, czy Lgiń ma potencjał jako miejscowość rekreacyjno-wypoczynkowa. Odpowiedzi na to pytanie proponujemy trzy: tak, nie i nie wiem. Liczymy na to, że w komentarzach zdecydujecie się Państwo uzasadnić, dlaczego Lgiń posiada lub nie posiada takiego potencjału i jakie można ewentualnie podjąć kroki, aby potencjał tej miejscowości, szczególnie w okresie letnim wzmocnić.

(rak/foto: olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

avatar

avatar
~Tutejszy
17.08.2016 17:05

Brak parkingu,brak atrakcji,drogo w tych budach jak cholera i byle jakie jedzenie.Zresztą nie tylko w Lginiu tak jest.Brenno,Boszkowo itd itp.

avatar
~Ina
17.08.2016 17:24

Nie ma w tym nic dziwnego, po odebraniu zasiłku 500+ rodziny wolały pojechać nad morze lub w góry, zmieniły też klimat co ważne jest kiedy dzieci często chorują.

avatar
~matka
17.08.2016 17:35

nie przyjeżdżam do Lginia bo odrzuca mnie jak ktoś obok na kocu pali papierosy. nie ma nic gorszego niż wdychanie dymu leżąc na plaży albo wykopująć stertę petów robiąc z dzieckiem babkę z piasku. Powinni wprowadzić zakaz palenia i egzekwować to.

avatar
~sam_na_sali
17.08.2016 17:42

Zaraz, zaraz, ale czy sam pan radny Tkacz nie twierdził, że do Lginia będą walić tłumy, bo takie kierunki jak Egipt, Tunezja czy Turcja stały się zbyt niebezpieczne. Wystarczył coś tam zrobić i już mamy nasz lokalny cud - miód i orzeszki. A jednak ludzie wybierają inne miejscowości. Bo tak szczerze mówiąc, w Lginiu jest po prostu nudno. Plaża - żaden szał, miejscowość beznadziejna i o jakich tu atrakcjach mówić. Nie wiem, czy można tam zrobić cokolwiek, żeby ludzie chcieli spędzać czas dłużej niż w weekend. Ale zapewne pan radny coś wymyśli.

avatar
~sam_na_sali
17.08.2016 18:00

Już wiem, co pan radny proponował. PROMENADA!!! W Lginiu zabrakło promenady. A to wina burmistrza, że nie wybudował/-a promenady i do Lginia nie przyjechali turyści. Nieważne, że plaża mała, jezioro średnio ciekawe, miejscowość nieatrakcyjna. Gdyby była promenada, byliby turyści! http://elka.pl/content/view/77997/82/

avatar
~john_clin
17.08.2016 19:36

Byly filmy, byly zawody strong mam, co chwile byly zawody w siatkówkę, czasem nawet byly koncerty na scenie przy plaży. Teraz nie tam niczego co zachęci do spędzenia czasu w Lginiu. Moze któryś z radnych zapyta wladze CKiR co w zamian?

avatar
~njj
17.08.2016 20:42

Niestety jest drogo.

avatar
~zadowolony
17.08.2016 20:49

Ja tam zawsze przyjeżdżam do Lginia i przyjeżdżać będę. Mniej ludzi to nawet o wiele lepiej. Fajne miejsce. W dodatku ciche. Mega.

avatar
~Lila
17.08.2016 22:20

Coraz mniej ludzi....ten brudny piach zamiast trawy zdecydowanie zniechęca a ceny powalają.Nic ciekawego.Wieś brudna.Mało zadbana przy domach prywatnych przed plotkami chwasty....a w Brennie wioseczka czysciutka. W sobotę każdy zamiatam chodnik przy domu i pieli chwasty.

avatar
~cwp
17.08.2016 23:22

Moim zdaniem największym problem jest pogoda. Gdyby były kilku-kilkunasto dniowe upały to z pewnościom ludzi byłoby o wiele więcej. Trudno się dziwić, że ludzie nie przyjeżdżają do Lginia, gdy na dworze jest 18-20 stopni albo pada deszcz.

avatar
~Aleksander
17.08.2016 23:37

Coraz więcej ludzi nad morzem, coraz mniej nad jeziorem. Żadne atrakcje tego nie zmienią..

avatar
~krzywy
18.08.2016 06:32

odblokujcie strefe ciszy. wedkarze maja jeszcze mały lgin. chodzi o to, ze wedkarz przyjedzie z wedkami i plecakiem jedzenia, nie kupi na plazy kebaba w ciescie itp. nie zostawi $$$ w lginiu po za oplaconej skladki za karte. a teraz brak strefy ciszy da mozliwosc uprawiania sportu na skuterach wodnych, ktore robia sie co raz bardziej popularne a jeziora takie sa poszukiwane. napewno n ie jedna osoba by przyjechala pod domek pesjonat po to aby poszalec na skuterze po drugie kolejka do wypozyczenia skutera by byla dluzsza jak przedluzona plaza.

avatar
~Ted
18.08.2016 08:38

Ktos kto lubi spokój i ciszę - Lgiń jest jest idealny! Jak tylko mamy chwilę to wyjeżdząmy tam wypocząć... nie lubimy zgiełku, głośnych koncertów, hałasu... Myśle, ze możnaby zrobic wiecej parkingów, bo jest ich za mało i toaleta wymaga duzej (!!!) "modernizacji"

avatar
~ela
18.08.2016 09:51

Ja jezdze do lginia 30 lat jest fajnie spokoj wypoczynek gwarantowany ale atrakcji brak kiedys byla scena cale lato i wiele sie na scenie dzialo . Samba umarla a od piatku do niedzieli duzo wczasowiczow wieczorki taneczne jedzenie rybek a teraz wieczorem cisza.W Slawe sie inwestuje a Lgin opuszczaja ludzie bo do czego maja przyjezdzac

avatar
~do eli
18.08.2016 10:21

W sławie rzeczywiście sporo się dzieje i co? Kolega z Leszna ma tam biznes i twierdzi, że z roku na rok coraz mniej ludzi przyjeżdża. Bo ceny porównywalne do morskich, a jezioro to tylko jezioro. Przy brzydkiej pogodzie, to tylko usiąść i płakać. Lginia nie da się zwiedzać, Kołobrzeg czy Gdynię, już tak.

avatar
~Do Lili. to proszę jechać do Brenna
18.08.2016 10:23

Do LILI to proszę jechać do Brenna

avatar
~?
18.08.2016 10:32

To, że w Lginiu tak mało ludzi, to tylko zasługa naszej władzy z ratusza. Całkowicie zapomnieli o tej miejscówce a szkoda. Uważam, że Lgiń ma potenciał , tylko trzeba go korzystnie i z głową wykorzystać. Brak inwestycji, brak organizacji życia kulturalnego - całkowita cisza. Uważam, że wczasowicze przyjeżdżają wesoło i mile spędzić czas - tylko gdzie i jak. A ta strefa ciszy to totalna porażka. Impreza nad jeziorem do 24- masakra. Co później???

avatar
~EDIT
18.08.2016 12:18

Lgiń to moje dzieciństwo, młodość i dorosłość. Każdego lata odwiedzam jezioro i nadal do jesieni mego życia będę tam przyjeżdżać. Lubię ten spokój, małych ruch i patrząc wstecz Lgiń bardzo się zmodernizował. Jak chcę się wyszaleć to jadę tam gdzie warunki są ku temu stworzone. Mieszkamy pośród wielu miejscowości jeziornych dlatego dziwi mnie narzekanie na LGIN, który zawsze będzie dla mnie oazą wypoczynku.

avatar
~eMIL
18.08.2016 12:51

To chyba Owoc i Tkacz, coś wspominał też Czopek, chcieli budować ścieżkę rowerową do Lginia. Realizacja tego pomysłu na pewno by nie zaszkodziła tej miejscowości.

avatar
~obserwator
18.08.2016 18:05

Aj tam zaraz, jaka tam miejscowość wypoczynkowa. Obesrana codziennie przez krowy droga kole kościoła w kierunku plaży. Mały parking, stare kible, brudny piach, menele i brak imprez a jak są jakieś to taka tandeta. Zarośnięta zielskiem i krzakami wieś. Delikatnie mówiąc syf i brak atrakcji a i jeszcze drogo jak w jakim kurorcie nadmorskim. Ot takie Zad...upie Wielkie.

avatar
~aster
11.02.2018 20:58

Zgadzam się w pełni z powyższym, i jeszcze te skutery wodne. Już tam więcej nie pojadę. 11. 02. 2018

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl