TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Młodzieżówka Biedronia zbadała tolerancję uczniów Zana.

wt., 21 lipca 2020 08:52

Stowarzyszenie Przedwiośnie (młodzieżówka Wiosny Roberta Biedronia) przygotowało ranking tolerancji szkół ponadgimnazjalnych. Przebadano 158 szkół i 100 tys. uczniów w skali ogólnopolskiej. Wśród 7 placówek z województwa lubuskiego znalazło się I Liceum Ogólnokształcące we Wschowie.

Młodzieżówka Biedronia zbadała tolerancjęuczniów Zana.
W ankiecie pytano o stosunek uczniów do osób LGBT, różnych wyznań, narodowości, ras i pochodzenia. Badanie zawierało 32 pytania w 4 kategoriach.
 
Ogólny ranking tolerancyjności szkół w woj. lubuskim:
1. I LO w Gorzowie Wielkopolskim
2. I LO w Sulęcinie
3. I LO we Wschowie
 
Uczniowie z Zana okazali się otwarci (77, 96%) w kwestii równouprawnienia płci, plasując się tuż za I LO w Gorzowie Wlkp. I LO we Wschowie znalazło się także na 4. miejscu (77,93%), jeżeli chodzi o tolerancję osób LGBT. Z badań wynika, iż 77,48% uczniów Zana sprzeciwia się ksenofobii.
 
Przedwiośnie wystosuje w najbliższym czasie wniosek do lubuskich władz w sprawie zajęć w szkołach ponadgimnazjalnych z zakresu seksualności oraz przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy.
 
Źródło/foto: Przedwiośnie Lubuskie.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 16

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi