TworzymyGłos Regionu

Młodzieżowa Orkiestra Dęta otrzymała nowe instrumenty!

Czwartek, 22 lipca 2021 o 17:00, aktualizacja Czwartek, 22 lipca 2021 o 17:10, autor: 0 1095

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak oraz dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji Piotr Kokorniak przekazali instrumenty dla członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zakup na kwotę ponad 20 tys. zł. był możliwy dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury. 

Do Ministerstwa wpłynęło ponad 1000 wniosków, tylko 60 otrzymało dofinansowanie.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta od tego roku funkcjonuje jako sekcja przy CKiR, a ze słów dyrygenta Pana Remigiusza Kuropki wynika, że coraz więcej młodych muzyków zapisuje się i ćwiczy swoje zdolności. Liczę, że przekazane dzisiaj instrumenty dadzą szansę na rozwój kolejnych muzycznych talentów z naszej gminy - napisał burmistrz Antkowiak.

Celem programu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury.

Źródło/foto: Konrad Antkowiak, CKiR

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl