Młodzi wschowscy biegacze już po pierwszych zawodach

Poniedziałek, 10 marca 2014 o 13:36, autor: 0

Młodzi wschowscy biegacze już po pierwszych zawodach w sezonie - Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lwówku Śląskim 8.03.2014r. Było tłoczno blisko 600 zawodników we wszystkich kategoriach z województw dolnośląskiego lubuskiego i opolskiego. Biegacze z Gimnazjum Nr 2 we Wschowie pięknie powalczyli w biegach młodzików.

W biegu chłopców na 1500m "profesor" Adrian Ławecki wygrał jak chciał. Trudno się dziwić gdyż Adrian z trenerem Andrzejem Orłowskim planują w tym roku walkę o Mistrzostwo Polski i rekord okręgu na dystansie 2000m – oby szczęście i zdrowie dopisało. W biegu młodziczek na dystansie 1200m Agata Kowalczykowska pięknie powalczyła z najlepszymi zawodniczkami bez respektu dla utytułowanych rywalek i zajęła ostatecznie 10m. Ładnie powalczyłyMartyna Rambolińska  (braki obozu troszkę widać), Jagoda Krystkowiak (troszkę mało odważnie bo może dużo więcej) i Dorota Piechel (udany debiut) plasując się w 3 dziesiątce. To dopiero początek walki w biegach przełajowych uczniów z „Zaciszówki” już za dwa tygodnie Mistrzostwa Makroregionu. W innych biegach walczyła 3 zawodników LLKS Osowa Sień - wśród juniorek bardzo dobry bieg zaliczyła Lidia Zając 11 miejsce w Grand Prix PZLA na dystansie 2000m. Młodzik Olek Rzepecki po bardzo ładnej walce zajął 7 miejsce choć do medalu zabrakło bardzo niewiele – cieszy duży progres młodego zawodnika. I miłą niespodziankę sprawił na koniec zawodów Bartek Kwieciński który zajął 5 miejsce na dystansie 3000m w kategorii juniorów młodszych – przed tym zawodnikiem jest ogromna przyszłość i to chyba dopiero początek coraz lepszych wiadomości o Nim. Gratulacje dla wszystkich!!!