TworzymyGłos Regionu

reklama

Młodzi trójboiści Pogoni Wschowa z medalami na Mistrzostwach Polski (FOTO)

Wtorek, 17 października 2023 o 08:54, autor: 1
Młodzi trójboiści Pogoni Wschowa z medalami na Mistrzostwach Polski (FOTO)

We Wrocławiu, w dniach 11-14 października 2023 roku, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie sportowe. IV Otwarte Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym federacji WPC zgromadziły zawodników z całego kraju, wśród których znaleźli się reprezentanci Pogoni Wschowa.

Zawodnicy Pogoni Wschowa na podium

Kamil Sobkowiak i Natan Sydorczyk, reprezentujący barwy Pogoni Wschowa, wyróżnili się na tle innych zawodników, zdobywając medale w swoich kategoriach wiekowych. Sobkowiak zdobył brąz w kategorii do lat 17 i do 75 kilogramów, natomiast Sydorczyk stanął na drugim stopniu podium w kategorii do lat 16 i do 100 kilogramów.

Wyniki Kamila Sobkowiaka:

  • Przysiad: 152,5 kg
  • Wyciskanie: 100 kg
  • Martwy ciąg: 190 kg

Wyniki Natana Sydorczyka:

  • Przysiad: 142,5 kg
  • Wyciskanie: 87,5 kg
  • Martwy ciąg: 165 kg

Wsparcie Filipa Kaczmarzewskiego

Sukces młodych zawodników nie byłby możliwy bez wsparcia i przygotowania, jakiego udzielił im Filip Kaczmarzewski. Jako trzykrotny mistrz i dwukrotny rekordzista Polski w trójboju siłowym, Kaczmarzewski był odpowiedzialny za przygotowanie chłopaków oraz pomoc przy starcie, przekazując im swoje doświadczenie i wiedzę.

Motywacja do dalszych wyzwań

Pomimo zdobycia tytułów i osiągnięcia dobrych wyników, zarówno Natan jak i Kamil nie ukrywają, że mają jeszcze sportowy niedosyt. Planują jak najszybciej zabrać się za następne przygotowania, aby podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Ich determinacja i zaangażowanie pokazują, że to nie ostatnie słowo Pogoni Wschowa w trójboju siłowym. Sukcesy młodych sportowców są obiecującym prognostykiem dla przyszłości klubu.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Obserwator
25.10.2023 21:34

Gratulacje panowie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl