TworzymyGłos Regionu

Mistrzynie wielkanocnych wypieków zaprezentują swoje pyszności w Lipinkach

Piątek, 24 marca 2023 o 11:56, autor: 0 350
Mistrzynie wielkanocnych wypieków zaprezentują swoje pyszności w Lipinkach

XX odsłona Gminnego Konkursu Wypieków Wielkanocnych już niedługo odbędzie się w Sławie. Organizatorem wydarzenia jest Burmistrz Sławy oraz Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich w Lipinkach.

Podobnie jak w poprzednich latach, konkurs będzie połączony z wystawą wypieków. W sali wiejskiej w Lipinkach odbędą się dwa konkursy. Jurorzy oceniać będą zarówno smak, jak i wygląd bab wielkanocnych, ciast i ciasteczek związanych z tradycją Świąt Wielkanocnych.

Tegoroczna edycja konkursu zostanie urozmaicona wystawą prac szydełkowych oraz występem Zespołu Pieśni i Tańca Michała Krechowca z Krzepielowa.

Głównym celem konkursu jest promowanie tradycji kulinarnych związanych z Wielkanocą oraz zachowanie i przekazywanie ich dalszym pokoleniom. W ramach konkursu uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wypieku oraz zdobyć cenne nagrody.

Źródło: SCKiW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl