TworzymyGłos Regionu

reklama

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 już w piątek!

Poniedziałek, 19 września 2022 o 23:07, autor: 0
Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 już w piątek!

23 września rozpoczyna się turniej organizowany przez Polskę i Holandię, w którym zmierzą się najlepsi siatkarki świata. Kibice z niecierpliwością czekają na drużyny na mecze w Gdańsku, Łodzi i Gliwicach. Czy Polki będą w stanie wykorzystać fakt, że to ich ojczyzna częściowo przyjmuje drużyny w tym roku, oraz czy uda im się dostać do strefy medalowej? Wyniki, terminarz, klasyfikacje, informacje o meczach od 23 września do 15 października – to wszystko na https://gg.bet/pl/volleyball

Pierwszy etap, trwający do 2 października, podzielił drużyny na cztery grupy – po 6 w każdej. Polacy znaleźli się w grupie B. Pierwszy mecz zaplanowano na 23 września w Arnhem w Holandii (z Chorwacją), a pozostałe cztery w bardziej rodzimym Gdańsku.

Drugi etap Pucharu Świata odbędzie się w Rotterdamie i Łodzi. Dwie kolejne grupy (E, F) z udziałem 16 najlepszych drużyn na podstawie wyników I rundy wezmą udział w konkurencyjnych meczach w zmaganiach o kolejny etap. Kolejne ćwierćfinały i półfinały odbędą się w Apeldoorn i Gliwicach. W Arnhem zaplanowano finałowe mecze o medale Mistrzostw Świata w Siatkówce Kobiet.

Biało-Czerwoni wrócili do Polski na ostatni mini zgrupowanie w Elblągu w niedzielę, a następnie polecieli do Holandii na pierwszy mecz mistrzostw, który spodziewany jest w piątek 23 września z Chorwacją.

Ostatni raz reprezentacja Polski w siatkówce kobiet była na Mistrzostwach Świata 12 lat temu. Ostatni występ w 2010 roku zakończył się dla nich na dziewiątym miejscu. Polacy najlepsze wyniki osiągali w latach 50. i 60.: w 1952 r. zdobyli srebrny medal, a w 1956 i 1962 r. - brązowy.

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl