TworzymyGłos Regionu

reklama

Miłosz Czopek drastycznie traci poparcie

Piątek, 19 stycznia 2018 o 18:36, aktualizacja Środa, 24 stycznia 2018 o 15:36, autor: 34
Miłosz Czopek drastycznie traci poparcie

We Wschowie nie prowadzi się profesjonalnych badań opinii publicznej. Nie wiadomo w związku z tym, jakie są nastroje mieszkańców i na kogo by zagłosowali w najbliższych wyborach samorządowych. Dlatego w ostatnich latach poparcie dla rządzących Wschową można śledzić na przykładzie uzupełniających wyborów do Rady Miejskiej we Wschowie.

Takie wybory odbyły się dwukrotnie - raz w sierpniu 2016 roku, za drugim razem w styczniu 2018 roku. W jednych i drugich wyborach komitet, którego założycielem i liderem jest Miłosz Czopek, wystawił swoich kandydatów. Z tych dwóch wyników wyborczych widać wyraźnie, że poparcie dla kandydatów wiceburmistrza maleje z roku na rok, pomimo tego, że kandydat wiceburmistrza w 2016 roku przegrał, a w 2018 wygrał.

Dowiadujemy się, czy mieszkańcy stracili głowę dla wiceburmistrza

W 2016 roku na kandydata tego ugrupowania zagłosowały 62 osoby, w styczniu tego roku już tylko 56. A warto dodać, że polityka uprawiana przez wiceburmistrza i osób z nim związanych sprowadza się do tego, aby w dwóch gazetach chwalić swoje dokonania. Z czego w gazecie wschowa.pl wychwala się pod niebiosa działania wiceburmistrza, a w gazecie Nasze Wschowskie Sprawy nie tylko wychwala się pod niebiosa działania wiceburmistrza, ale również atakuje się radnych opozycji i wszystkich, którzy mają inne zdanie niż wiceburmistrz. W związku z tym, że wiceburmistrz nie wie jakie ma poparcie w społeczeństwie, stara się jak może, przekonując do siebie w dwóch gazetach. Dlatego tak ważne są wybory uzupełniające do Rady Miejskiej, bo dzięki nim dowiadujemy się, czy mieszkańcy stracili głowę dla wiceburmistrza, czy też oceniają trzeźwo to, do czego stara się ich przekonać.

Mieszkańcy nie popierają nowego ładu

W 2016 roku w wyborach uzupełniających z komitetu, którego liderem jest Miłosz Czopek, startował Dawid Techman. Liczba mieszkańców, których można było przekonać do siebie wynosiła 786 osób. Wtedy w gazecie Miłosza Czopka pisano, że te wybory mają bardzo duże znaczenie. Dawid Techman twierdził, że był to wybór między nowym ładem (ładem wiceburmistrza Czopka) a starym porządkiem (porządkiem byłego burmistrza Grabki). W mojej ocenie był to sprawdzian, czy mieszkańcy wierzą w propagandę władzy, czy nie wierzą. Okazało się, że nie wierzą. Że te dwie gazety, w których opisuje się ,,sukcesy" nowej władzy nie pomogły w niczym. Na propagandę zagłosowały 62 osoby na 786 uprawnionych. Dawid Techman przegrał wtedy i gdyby poważnie potraktować wagę jaką przykładał do tych wyborów należałoby uznać, że mieszkańcy nie popierają nowego ładu wiceburmistrza.

Frekwencja niższa, głosów mniej

W 2018 roku kandydatką komitetu, którego liderem jest Miłosz Czopek, była Halina Stachowska. Do wyborów poszło jeszcze mniej osób niż w 2016 roku. Dwa lata wcześniej na 786 osób uprawnionych do głosowania, do urn wyborczych poszły 142 osoby. W 2018 roku na 773 osoby uprawnione do głosowania, do urn wyborczych poszło 109 osób. Frekwencja również była niższa. W 2016 wyniosła 18,07 %, a w 2018 wyniosła 14,1 %. Halina Stachowska zdobyła jeszcze mniej głosów, niż Dawid Techman, bo tylko 56. Wygrała wybory uzupełniające, ale tym razem grupa związana z Miłoszem Czopkiem, jak i dwie gazety, w których wiceburmistrz opowiada o swoich sukcesach poszli jeszcze dalej.

Będzie kontynuowała zadania, na które nie ma żadnego wpływu

Tym razem postawili wszystko na jedną kartę. Do gazety wschowa.pl wkładano ulotki wyborcze, niezgodnie z kodeksem wyborczym. Tłumaczył się z tego dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji i redaktor tej gazety Przemysław Kuchcicki. Tłumaczyła się z tego była radna Maria Stachowska, mówiąc, że ona tego nie zrobiła, pomimo tego, że przyznała, że roznosiła do skrzynek osobno i gazetę i ulotki. Żeby tego było mało tuż przed wyborami ukazała się gazeta Nasze Wschowskie Sprawy. W tym wydaniu obrzucono błotem kontrkandydatów, czyli Aleksandra Ziemka i Katarzynę Owoc-Kochańską. O Halinie Stachowskiej napisano, że będzie kontynuowała zadania, na które nie ma żadnego wpływu, ponieważ o inwestycjach, które powstają w okolicy Kazimierza Wielkiego decydują radni, a większość w radzie ma opozycja i to dzięki ich decyzjom i dobrej woli powstają inwestycje, które przypisuje sobie grupa, związana z Miłoszem Czopkiem.  Bo część tych inwestycji, które przypisuje sobie grupa rządząca jest realizowana dzięki radnym, którzy w gazecie wiceburmistrza są krytykowani, opluwani i wyszydzani. To dzięki takim radnym, jak Krzysztof Grabka, Jolanta Pawłowska, Michał Drobnik, Krzysztof Owoc, czy Piotr Buczek gmina wraz z powiatem remontują ulicę Mickiewicza, to między innymi dzięki tym radnym będzie miała miejsce termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie. 

Mieszkańców nie interesuje to, co wypisuje gazeta wiceburmistrza

Jakie z tego płyną wnioski? Ano takie, że nawet ten rodzaj propagandy nie przyniósł więcej głosów niż w 2016 roku. Na ten rodzaj propagandy zagłosowało jeszcze mniej mieszkańców, pomimo tego, że zrobiono wszystko, aby obrzydzić kontrkandydatów i przypisać sobie rzeczy, na które nie ma się wpływu. Można powiedzieć, że ten rodzaj rozmowy z wyborcami w ogóle na nic nie miał wpływu. Mało tego, uprawniony jest wniosek, że mieszkańców w ogóle nie interesuje to, co wypisuje gazeta wiceburmistrza. Szkalowanie, opluwanie i szydzenie z radnych, dzięki którym będzie możliwa termomodernizacja na szczęście nie sprawdza się. Wygrała po prostu osoba, która jest znana w tym okręgu i cokolwiek by o niej nie napisano w gazecie Miłosza Czopka, nie miało wpływu na jej wynik wyborczy.

Nikt tęsknił nie będzie

Mam też nadzieję, że to nie zniechęci Katarzyny Owoc-Kochańskiej i Aleksandra Ziemka do kolejnych prób na polu lokalnej polityki. Oboje stawiali na współpracę, na zmianę stylu pracy, na praworządność, uczciwość i szacunek do obywateli. To są wartości, na które warto pomimo wszystko stawiać i przypominać o nich. Czas manipulacji, krytyki, opluwania i szydzenia powoli odchodzi w niebyt. Nikt za tym tęsknił nie będzie.

Rafał Klan

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (34)

avatar

avatar
~the end
19.01.2018 19:03

Dla tej osoby definitywne NIE. Może złote góry obiecywać na pewno ani ja ani moi bliscy nie damy wiary temu człowiekowi.

avatar
~śmieszek
19.01.2018 20:50

Jak ktoś się urodził kierownikiem to potem gwiazdorzy...

avatar
~Baśka
19.01.2018 21:24

Aby nie zanudzać naszego czytelnika pragnę tylko ograniczyć się do słowa "UCZCIWOŚĆ" - "WIARYGODNOŚĆ" !!!. W tym celu jedynie przytoczę słowa pana Czopka wypowiedziane w poprzedniej kampanii wyborczej, która jego, jego kolegów i koleżanki doprowadziła do objęcia władzy po panu Grabce - "czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek"....... . W gazetce "Nasze Wschowskie Sprawy", Nr 9(61), wrzesień 2014 - tytuł artykułu: " Dobra władza po prostu reklamy nie potrzebuje!", autorstwa: Miłosz Czopek, pan M.Czopek najwyraźniej sparodiował hasło wyborcze pan Krzysztofa Grabki wypowiedziane w 2002 roku. ( zob. Ziemia Wschowska, Wodzu prowadź !!!, czwartek, 25 lipca, Nr 13/60/, s. 5). POD HASŁAMI, cytat, ...." Dobry gospodarz!, Skuteczny w poszukiwaniu środków!, Cechuje go szacunek do ludzi!, Cechuje go wysoka kultura osobista!"....koniec cytatów, W JAKI SPOSÓB OBECNY V-ce Burmistrz M. Czopek nawiązując do moich słów " UCZCIWOŚĆ, WIARYGODNOŚĆ" może się odnieść, że głoszone wcześniej powyższe słowa/hasła pod adresem pana Grabki OKREŚLAJĄ OBECNIE JEGO OSOBIŚCIE ???. T.j: - czy okazał się dobrym gospodarzem, jeśli gmina Wschowa jest "kopciuszkiem" woj. lubuskiego?, - czy okazał sie skutecznym w pozyskiwaniu środków unijnych, dzięki którym zbudował nowe zakłady, stworzył przez to nowe miejsca pracy, ograniczył bezrobocie?, - czy obdarzył ludzi szacunkiem ( nie licząc obsadzanie stanowisk pracy w SK i UMiG kolesiami z SOS), czy szacunkiem do ludzi można nazwać zwalnianie poprzedników bez konkretnych podstaw i uzasadnień wynikających z Kodeksu Pracy ?, - na czym miała polegać wysoka kultura osobista pana i ludzi z SOS, kiedy zewsząd było słychać w stosunku do opozycji wszelkiego rodzaju obelgi i szykany na pograniczu nienawiści?, KTO powiedział te słowa panie M. Czopek - cytat. ..... chcemy mniej kłótni, osobistych urazów, obraźliwych słów, krytyki wszystkiego i wszystkich, a więc zgody i wspólnej pracy dla mieszkańców"...koniec cytatu. OCENA NALEŻY DO PANA UCZCIWIE i WIARYGODNIE - BOWIEM SUWEREN W TYM PRZYPADKU/PRZYPADKU PANA i CAŁEGO SOS jest już po doświadczeniu ostatnich 4 lat Waszych Rządów. Dobra władza to NIE WASZE PUSTE HASŁA i OBIECANKI !!!......

avatar
~obserwatorka
19.01.2018 22:04

Pane Klan miałam pana za porzadnego czlowieka a niestety jest pan (...) wypisuje pan same bzdury i kłamstwa wasz portal zw przynosi dla naszego regionu tylko wstyd (TO DZIĘKI GRABCE I JEGO EKIPIE MAMY TERAZ PROBLEMY FINANSOWE EKONOMIA NIE KŁAMIE)

avatar
~Do obserwatorki
19.01.2018 22:54

A co Pani zdaniem przynosi gazeta Pana Czopka "Nasze Wschowskie Sprawy"?

avatar
~Do Obserwatorka
19.01.2018 23:46

Zgadzam się z Panią, mam podobną opinie. W artykułach ZW jest więcej jątrzenia, złośliwości i prztyczków niż w artykułach na innych portalach czy w innych gazetkach. To już robi się żałosne i ciężkostrawne. Efekt tego jest taki, że jestem coraz bardziej za obecna Władzą i kibicuje im, a całą opozycje i poprzednią władze mam głęboko... za to że zamiast współpracować i tworzyć dla dobra miasta stają okoniem chcąc pokazać kto jest najważniejszy w myśl powiedzenia na złość babci odmrożę sobie uszy...a miasto cierpi. 12 lat poprzednika, jego długi i niegospodarność wychodzą nam teraz bokiem a baty zbiera obecna Władza. Artykuły na ZW tylko wprowadzają zamęt i różnią społeczeństwo. Nic dobrego z tego nie wynika. Nie można nie zauważyć celowościowa i tonu ich pisania. Skutki są tylko takie, że Wschowa jest najbardziej skłóconym miastem jakie znam, nikt nikogo nie lubi, atmosfera tu jest obrzydliwa i nastroje ponure. Wstyd mi za to miasto. Aha... żeby starać się o dotacje unijne trzeba najpierw wyjść z długów które narobił poprzednik.

avatar
~do obeserwatorki i do do obeserwatorki
20.01.2018 00:00

Jest taki problem, że w internecie każdy pisze co chce, zazwyczaj anonimowo i w dodatku ktoś te komentarze jeszcze puszcza, nie wiedzieć czemu. Portal wręcz od szatana, ale komentarze na swój temat zamieszcza, gdyby był taki zły, to byście sobie mogli porozmawiać, ale na targu miejskim. Drugie primo - problem jest taki, że pan Klan stawia sprawę jasno i argumentuje, jego krytycy nie argumentują, tylko rzucają mu sie do gardła. Dla mnie to jest siła tego portalu - nawet jak anonimowo nie masz nic do powiedzenia, administrator puści komentarz. Znajdźcie takie drugie miejsce, szczególnie na stronie stowarzyszenia któremu prezesuje p. Czopek - daję od razu dwa złote za każdy taki wskazany artykuł. i po trzecie primo - argumentujcie, a nie plujecie bliżej niż widzicie.

avatar
~d
19.01.2018 23:37

Rafał(...) jak zwykle w swoim odrealnionym świecie.

avatar
~:)
20.01.2018 11:27

Tak, absolutnie zbyt trudne i długie teksty pisze i rozumiem, że koniec końcem wydają się odrealnione. Gdyby pisał tak jasno jak gazeta Pana Czopka byłoby łatwiej. Tam zawsze wiadomo, że wszystkiemu jest winna poprzednia ekipa i nie trzeba wgryzać się w tekst.

avatar
~@ do obserwatorka
20.01.2018 00:24

mam zupełnie inne odczucia. Jątrzy gazeta p. Czopka a zw nie jątrzy, bo gdzie to jątrzenie? Wiem, jątrzy bo często gęsto ma inne zdanie. No to jak tak, to przepraszam. Pierwsze słyszę, że w tym kraju posiadanie innego zdania niż jątrząca gazeta p. Czopka też jest jątrzeniem. A może nie ma jątrzenia kiedy wszyscy bez wyjatku myślą tak samo, a najlepiej, jak p. Czopek? To się marzy? Przykro mi, to się nie zdarzy.

avatar
~Oddawajcie mój płaszcz!
20.01.2018 09:10

Panie Rafale. Mam do Pana ogromne pretensje, jestem wręcz oburzony zakłóceniem mego dotąd spokojnego poranka! Proszę Pana, mi już się robiło tak błogo, miło, polubiłem już mój marazm. Mówili, że to dobrze bo Wschowianie tak w większości mają. Ja już prawie w to uwierzyłem, chciałem być jak inni. Pan Czopek i okalająca go władza mówili mi: "Mamy Pana płaszcz...i co pan nam zrobi?". Ja grzecznie odpowiadałem: oczywiście zróbcie z nim co chcecie, ja tymczasem w kąpielówkach wyjdę na zewnątrz, bo tam tylko -2 stopnie Celsjusza. Ja już (jak mi się wydawało) tak jak inni przestałem reagować na obłudę, fałsz, kłamstwa, na to że ekipa Pana Czopka wchodzi na miejsca pracy przeznaczone dla uczciwych i kompetentnych ludzi. Że w CKiRze pracują dobrzy znajomi Pana Czopka, pewna Pani i Pan, którzy sami nie wiedzą co tam robią, ale robią, i myślą, że inni tego nie widzą. Pan mi teraz przypomina, że ja jednak dobrze myślałem przed tym jak zacząłem już lubić mój marazm. Mieszkańcy doskonale widzą, wiedzą, czują prawdę. Nikt nie lubi, kiedy się z niego szydzi, okłamuje, wyśmiewa. Tak teraz właśnie jest. Wschowianie są mądrymi ludźmi i nie pozwolą już na to by biegać po mrozie w kąpielówkach, kiedy ich płaszcze są w rękach władzy. Zostawia mnie Pan z nadzieją, że nadejdzie czas uczciwości czyli normalności. Będą przeprowadzane konkursy jawne, pokazujące i opisujące mieszkańcom kandydatów na wysokie stanowiska. Trzeba od tego zacząć...od uczciwych zasad. Nie, to nie naiwność. Tak jest w innych "zdrowych" miejscowościach. To normalność. Dziękuję Panu za zdrową pobudkę. Już nie zasnę...na pewno.

avatar
~R8
20.01.2018 20:35

I po coś Pan wstawał dobrodzieju. Oburzony i z pretensjami do redaktora "rk", by mu w końcu podziękować za zdrową pobudkę. Mądrych ludzi zostaw Pan w spokoju i lataj se w kąpielówkach po mrozie . Jutro w Sławie nadarza się okazja na "zlocie morsów". A z tym płaszczem to się Panu nie ten film przyśnił.

avatar
~Zen
20.01.2018 23:25

Wykaż się większą jażnią panie R8, bo to nie to samo co poranne stanie w kolejce po bułki i twojego głupie gadanie .

avatar
~R8
22.01.2018 12:37

Ad. ~Zen. "Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko co, pomyśli głowa".

avatar
~Małgorzata
20.01.2018 10:15

Myślę że już czas przyszedł aby Pan Czopek przemyślał swoje nieudacznictwo i szukał nowej pracy bo to już było , czas się skończył!

avatar
~xyz
20.01.2018 11:16

Odpowiadając na negatywne wpisy co do przedmiotowego artykułu ZW.pl, JA TYLKO proszę i czekam na odpowiedź "uczciwą i wiarygodną" co do pytań postawionych przez Panią "BASIE" ( jak wyżej)........ Uczciwa i wiarygodna odpowiedź tego Pana ( M.Czopka) w zupełności powinna pogodzić jego przeciwników i zwolenników !!!! Od tej pory koniec pisania - czekamy na tekst " Szanowny Kochany Panie Vice Burmistrzu" ?!

avatar
~Wiem na pewno!!!
20.01.2018 13:24

O termomodernizację walczył Dyrektor Sp1. Nikt nie wie ile godzin spędził na sesjach RM, ile czasu poświęcił na przeglądanie, poprawianie i dodawanie swoich pomysłów do planów i zakresu robót. Radni tylko zagłosowali za TAK ponieważ zbliżają się wybory i z ich strony była to czysta politycznie zagrywka. Tak więc nie dodawajmy im zasług, bo to i tak nie zmieni mojego zdania o nich.

avatar
~do wiem na pewno
21.01.2018 09:45

Owszem walczył ale o swoje istnienie i przeżycie w ogóle . Obok jego szkoły stoi szkoła nowa nie wymagająca żadnych ociepleń i remontów i z wolnymi miejscami w klasach . To co miał na co czekać aż zlikwidują jego szkołę ? . Takim głupkiem to on nie jest aby czekać z założonymi rękoma .

avatar
~obserwatorka
20.01.2018 13:49

Niestety panie Klan z obserwacji wynika że to pana portal oraz ekipa Grabki traci a Czopka notowania idą w górę ekonomia nie kłamie

avatar
~Gekon
21.01.2018 00:29

:-)))))))))))))) Obserwatorko! Żartujesz?!

avatar
~do obserwatorki
21.01.2018 09:37

Pani obserwatorka znasz się pani na ekonomii tak jak doktor .A idą w górę niestety nie notowania a przeciwników którzy widzą efekty jego " ciężkiej pracy " . Idąc przez miasto jakoś nie spotykam żadnych inwestycji wykonanych przez tych " dobroczyńców " .Natomiast widzę brudne i dziurawe ulice , krzywe i koślawe chodniki , zaniedbane parki .Nawet zatrudniona firma z Kożuchowa wynajęta za nasze pieniądze nie jest w stanie tego wykonać porządnie i szybko . Stan miasta gospodarczo jak i estetyka są tragiczne mimo że miasto jest małe a zabudowa jest gęsta . To gdzie ta ekonomia która nie kłamie .Ja myślę że ona jest w samym ratuszu i tylko tam bo burmistrz i kierownicy wydziałów nie mogą narzekać że mało zarabiają .

avatar
~Cala wschowa
20.01.2018 13:49

A jakby do tezy p.Rafała podejść powaznie to czy nie straciła najwięcej tzw. "opozycja"? Z 80 do 53 głosów? Z jednego frontu i kandydata znów podziały i dwoje kandydatów co z góry praktycznie skazywalo na porażkę? Co zyskala "lewica" i p. Owoc- Kochańska swoimi 11 głosami? Czy wspólnie była szansa wygrać z p. Stachowska? Jedno jest pewne, lepiej tracic poparcie i wygrywac niz przegrywać.

avatar
~Do Całej wschowy
20.01.2018 15:55

Jak coś komentujesz i stwierdzasz to na jakiej podstawie to robisz? Tak sobie wymyślasz ,żebyś został/ ła uznany /na za wybitnego i roztropnego znawcę ?Otóż jesteś zwykłym plotkarzem ,bo pani Katarzyna Owoc nigdy nie reprezentowała lewicy a już młodemu panu Aleksandrowi przypisywać lewicowość to już prawdziwa głupota .

avatar
~ext7
20.01.2018 14:26

Z całym szacunkiem Panie Rafale, ale wydaje mnie się ,że pańskie wnioski są zbyt daleko idące. Wybory uzupełniające jako test poparcia dla władzy???? No bez jaj!! Po pierwsze, frekwencja w wyborach uzupełniających zawsze będzie mniejsza ,a po drugie te zwykle wygrywa osoba znana i lubiana w danym środowisku, czego dowodem są wyniki w/w . A to ,że media przychylne władzy wychwalają ją pod niebiosa to, co w tym złego, czy dziwnego? Wszak każda pliszka swój ogonek chwali -dziwne byłoby ,gdyby było inaczej. Oczywiście chwalić swoich TAK, ale obrzucać błotem politycznych przeciwników NIE, bowiem to ,w perspektywie odbije się czkawką. Tak naprawdę to, na ten czas. my mieszkańcy wiemy niewiele. Oczywiście możemy się domyślać ,że w tym naszym wschowskim, politycznym bajzlu spierają się jakieś tam grupy interesów, ale o co?? To też pozostaje w sferze domysłów.

avatar
~@ ext7
20.01.2018 16:12

Pan Rafał proponuje spojrzeć na poparcie władzy przez pryzmat wyborów uzupełniających. Nie twierdzi, że to jest test. Pisze, że ,,można". Więc nie przesądza, że to jest sprawdzona metoda. Nie krytykuje że władza się chwali sobą. Po prostu o tym pisze, że się chwali, a to co innego. Bo chyba nie w tym jest sens tego artykułu. Sens jest chyba w tym, że władza się chwali, krytykuje kontrkandydatów itp a to nie przynosi wielkiego efektu wyborczego. Podobnie z tytułem, który miał przyciągnąć czytelnika i przyciągnął, ale chyba nikt poważnie nie traktuje tych liczb. Spadek poparcia z 62 do 56 to przecież jak znam życie to są wolne żarty pana Rafała z propagandy, która przynosi takie efekty. Chociaż dam sobie rękę uciąć, że będziemy za chwilę czytać o wielkim sukcesie władzy. Zabiegi tej władzy poszły w gwizdek i ten artykuł to obnaża. Czy na tym polega draństwo pana Rafała? jeżeli tak to niezły z niego drań :)

avatar
~xyz
20.01.2018 14:45

Trudno! jak widać piszący nie wykazali się cierpliwością i w zamian za " kochanego Vice Burmistrza" sami się rozprawiają ze sobą..... A ja mam kolejne pytanie: - od kiedy pan Owoc to lewica?, - w którym punkcie Wschowskiej polityki jest to uwidocznione?. Wschowie jest lewica jak na Syberii LATO!!!

avatar
~ext7
20.01.2018 17:32

ad "@ext7" Eee..tam. Oj to, nie do końca tak . Rafał wyraźnie napisał, że u nas nie przeprowadza się takich „zawodowych” sondaży poparcia dla władzy, i jedyne co nam pozostało to, wynik wyborów uzupełniających, a ten w moim mniemaniu taki dość mało wiarygodny jest .. Tak coby jasność była, to mój stosunek do każdej władzy jest delikatnie rzecz ujmując dość ambiwalentny, a mówiąc językiem mojego znajomego punkrockowego gitarzysty w „dupie”.. mam każdą władzę. Oczywiście jak ta robi coś dla dobra wspólnego to, jestem jej sojusznikiem ,ale jak zajmuje się tylko sobą i martwi się o przysłowiowe KORYTO to ,już nie.

avatar
~Michał
21.01.2018 10:37

Widzę że boli prawda ! a prawda sama się obroni, więc poco bicie piany w stronę maślenia i wazelinowania Czopka jak on wam pracy nie zagwarantuje! Poprostu czas się pożegnać i wyjść z klasą z tegokoncertu! a Ci co mieli parcie na władzę to trochę pokory ! a nie skoki i pokazywanie Kim się jest a właśnie nikim ! i nigdy nie będzie!

avatar
~do Michała
21.01.2018 13:28

Brawo panie Michale . Tylko kto te miernoty i nieudaczników zechce przyjąć gdziekolwiek . Sam pan to zauważył a ja niestety muszę z tymi głupcami ekonomicznymi dalej pracować . Przecież te miernoty" Boga złapały za nogi " i widzą w Czopku swojego zbawiciela ekonomicznego . Gdzie oni ze swoją wiedzą dostali by średnią krajową u normalnego pracodawcy . Przecież to jest ich ostatnia deska ratunku i trzymają się jak kleszcz " psiej dupy ". Oni dla swojego wybawcy zrobią wszystko , to już widać i zaczyna być czuć wazeliniarstwo na odległość .

avatar
~dziadBorowy
21.01.2018 16:47

"RAFAŁ KLAN TRACI DRASTYCZNIE CZYTELNIKÓW" - tak mogę zatytuować artykuł który zacznę od: "Ja i moi znajomi uważamy, że..." I owszem, mi osobiście też się WYDAJE że wiceburmistrz ma bardzo słabe notowania. Mimo wszystko ten materiał jest zwyczajnie nierzetelny i wyciąga wnioski z nieoczywistych przesłanek. Jeszcze na koniec wspomina Pan swoich znajomych, jak na jakimś tanim wiecu. Więcej profesjonalizmu redaktorze.

avatar
~do ~dziadBorowy
21.01.2018 18:38

Jeżeli tak jest nierzetelny to podaj przykłady na tą nierzetelność . Redaktor i inni jemu podobni między wierszami czekają na te " owoce " czopkowego geniuszu i zaradności . Zamiast tych " owoców " i faktów czopkowcy rzucają sloganami i frazesami co ni jak ma się z rzeczywistością a są tylko propagandą już znaną z wypowiedzi samego doktora . A powiadają że po owocach ich prace poznacie . I gdzież te owoce ? , prędzej gruszek na wierzbie będę się spodziewać niż oni coś konkretnego i z sensem zrobią coś dobrego dla mieszkańców .

avatar
~Rafał Klan
21.01.2018 17:39

Dziękuję wszystkim Państwu za dyskusję pod tym artykułem. Za negatywne i pozytywne opinie. Łatwiej byłoby mi odnieść się do konkretnych zarzutów, ale pomimo tego pozwolę sobie na kilka uwag Oczywiście, że wnioski artykułu nie są oparte o naukowe badania, bo takich nie ma i raczej długo nie będzie. Zdecydowałem się jednak odczytać poparcie dla wiceburmistrza przez pryzmat wyborów uzupełniających i proszę to traktować jako intelektualną (czyli inny sposób opisu) próbę odczytania panujących tendencji. Zgadzam się w zupełności, że wybory uzupełniające niekoniecznie stanowią przesłankę o czymkolwiek. To jednak nie oznacza, że nie można próbować i w tej materii szukać wskazówek.. Można się nie zgadzać z zarysowaną przeze mnie perspektywą i proponować tytuł kolejnego artykułu o tym, że tracę czytelników. Wydaje mi się jednak, że problem nie w tym, co teraz można napisać i jak zatytułować. Bo byłoby to już wtórne (to by było tylko naśladowanie) do tego co napisałem. Wtórne do tytułu tego artykułu i myślowo również wtórne. O wiele ciekawsza byłaby polemika z tym, co tutaj napisałem, na którą z wyjątkiem jednego czytelnika, nikt się nie pokusił. Jakkolwiek dziękuję za dyskusję i wszystkie opinie.

avatar
~do redaktora
22.01.2018 08:54

drastycznie, to staliście się państwo monotematyczni. staracie się o jedno w swoich doniesieniach, jak dowalić obecnie rządzącym.

avatar
~Adaś
22.01.2018 12:39

Ad . "do redaktora" - forumowiczu, stawianie tezy , że p. Klan jest "niestrawny" , przepraszam , nie personalnie , a firma Zw, jest klasycznym "szczawiem" . Tylko 50% go nie jada . Krzychu (witaj), utożsamiam się z Twoją opinią , zestawienie i bilansowanie podanych paru cyfr jest na tym poziomie tylko "zabawą " w dyskusji przy kominku ....... byłoby dobrze jak towarzyszyłby tej rozmowie "łącznik" z lodem , to umila wieczór a czas nie ma już punku odniesienia. Kontemplacja p. Rafała Klana wcale nie jest grożna , a jest wiele ostrych komentarzy , że ten człowiek pracuje na "usługach" , przecież to "media" więc były i będą zależności też i polityczne . Nie jest też bez znaczenia kto współfinansuje daną redakcję ? Najbardziej mnie zainteresowało ( trwa to już od lat) zestawienie frekwencji , tzn. w 2016 wyniosła 18,07 %, a w 2018 wyniosła już tylko 14,1 %. . Zjawisko bardzo niepokojące, to wskazuje , że żeśmy zobojętnieli na bieżącą politykę każdego szczebla. Bardzo niepożądany stan ducha polskiego wyborcy zdecydowanie obniża jakość i aktywność w czynnym decydowaniu o swoich gminach. Tak niska frekwencja to też i przypadkowość , nie dziwi mnie , że we władzach póżniej znajdują się ludzie o żadnej wiedzy administracyjnej. To ewidentnie jest pokazane na naszym polu dwóch gmin , Wschowy i Szlichtyngowej. W artykule p. Klana widzę też wyrażną "obronę" swojego redakcyjnego kolegę p. Ziemka . To Rafał Klan stał się anielskim "opiekunem" grupy opozycji ..... ale czy to jest zabronione , czy On tym robi komuś jakąkolwiek krzywdę , czy jego forma wyrazu jest dla władzy obrażliwa ? Może jego styl jest odbierany przez co po niektórych jako "mazgaja" , tematy ma rozgruchotane swoją "babską" dociekliwością ale zawsze "dochodzi" ......... do puenty , tym razem .... jak to się mogło stać, że wygrał SOS ? Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl