TworzymyGłos Regionu

reklama

Milion dla młodych – spotkanie organizacyjne w starostwie

Czwartek, 01 czerwca 2017 o 10:59, autor: 0
Milion dla młodych – spotkanie organizacyjne w starostwie

Zapraszamy 5 czerwca 2017 roku o godzinie 15:30 do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie (III piętro) na spotkanie organizacyjne dot. projektu pt. „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe” – Budżet Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych.

W dniu 30 maja 2017 roku Zarząd Województwa Lubuskiego podpisał umowę z operatorem projektu, wyłonionym w drodze konkursu tj. Związkiem Lubuskich Organizacji Pozarządowych w Zielonej Górze. Do podziału jest 1 mln zł (850 tys. przeznaczone zostanie na mikroprojekty, 150 tys. na promocję tego przedsięwzięcia).

Projekt realizowany będzie na podstawie regrantingu – przekazania dotacji otrzymanej przez organizację pozarządową tzw. operatora projektu innym organizacjom pozarządowym w postaci mikrodotacji w wysokości do 5 tys. złotych (tzw. realizatorom projektu) w celu realizacji przez nie zadania publicznego – działań na rzecz młodych ludzi w regionie.

Realizatorami projektów będą organizacje pozarządowe lub grupy nieformalne (niemniej niż 3 osoby, z liderem – osobą pełnoletnią) z opiekunem w postaci organizacji pozarządowej, którym operator projektu zleca wykonanie zadania. Jedna organizacja pozarządowa może realizować jeden projekt, natomiast może opiekować się dwiema grupami nieformalnymi.

Celem projektu jest budowanie tożsamości i spójności regionu poprzez inicjowanie, wspieranie i promowanie inicjatyw młodych mieszkańców województwa lubuskiego, wzmacnianie zaufania i więzi między samorządem, a młodymi obywatelami (kapitału społecznego), zdolności do współpracy w najbliższym otoczeniu dla osiągania wspólnych celów czy wzmacniania zbieżnych wartości. Włączenie do udziału w procesie rozwoju regionu nieformalnych grup młodzieżowych oraz organizacji pozarządowych aktywizujących młodzież przyczynia się do trwałego budowania tożsamości regionalnej.

Polityka młodzieżowa realizowana przez samorząd województwa lubuskiego nie może działać w izolacji z takimi dziedzinami jak m.in. sprawy obywatelskie i zaangażowanie w życie społeczne. Dlatego należy motywować do aktywności na tym poziomie. Mając na uwadze spadek absolwentów szkół wyższych, (największy nastąpił w województwie lubuskim, to blisko 49 %) należy stworzyć młodzieży warunki do rozwoju, by odwrócić negatywne tendencje. Głównym motywem przewodnim działań samorządu jest hasło „Moje miejsce do życia jest w regionie lubuskim”, co wiąże się z zatrzymaniem młodych Lubuszan w województwie.

(PW)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl