TworzymyGłos Regionu

reklama

Mikołajki z Kazimierzem Wielkim i wykład o zdobyciu ziemi wschowskiej (ZAPOWIEDŹ)

Piątek, 08 grudnia 2023 o 13:12, aktualizacja Piątek, 08 grudnia 2023 o 13:16, autor: 2
Mikołajki z Kazimierzem Wielkim i wykład o zdobyciu ziemi wschowskiej (ZAPOWIEDŹ)

Muzeum Ziemi Wschowskiej w grudniu 2023 roku stanie się centrum obchodów 680. rocznicy zdobycia Wschowy przez króla Kazimierza Wielkiego. Zaplanowane wydarzenia przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

„Mikołajki z Kazimierzem Wielkim” dla najmłodszych

6 grudnia o godzinie 16.30 najmłodsi miłośnicy historii będą mieli szansę wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu - „Mikołajkach z Kazimierzem Wielkim”. Spotkanie to będzie połączeniem edukacji i zabawy. Uczestnicy dowiedzą się więcej o historii świętego Mikołaja oraz zobaczą, jak jego wizerunek ewoluował przez wieki. Dodatkową atrakcją będą elementy związane z epoką Kazimierza Wielkiego, przygotowane we współpracy z Bractwem Rycerskim Świętego Judy Tadeusza. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są wcześniejsze zapisy pod numerem 65 540 16 40 (wew. 23).

Wykład dr. Marcina A. Klemenskiego

8 grudnia o godzinie 16.00 odbędzie się wykład dr. Marcina A. Klemenskiego z Działu Zbiorów Specjalnych Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie. Wykład pt. "Co wiemy o zdobyciu ziemi wschowskiej przez Kazimierza Wielkiego w 1343 r.?" obiecuje być fascynującą podróżą w czasie. Wydarzenie to odbędzie się na Sali Królewskiej, a dla tych, którzy nie będą mogli być obecni osobiście, przewidziano transmisję na żywo na kanale YouTube Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Pamiątkowe pocztówki i wstęp wolny

Podczas obu wydarzeń, uczestnicy będą mieli okazję nabyć okolicznościową pocztówkę, wydaną specjalnie na tę okazję. Obydwa wydarzenia odbędą się w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Farnym 3. Wstęp jest wolny.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~mk
01.12.2023 14:09

liczba miejsc ograniczona trzeba się wczesniej zapisać. OK.

avatar
~A-może ?
02.12.2023 06:39

Z Chrobrym ...... :):):):), połączone z rekonstrukcją :):):)???

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl