TworzymyGłos Regionu

Mieszkanka powiatu wschowskiego straciła ponad 70 tys. zł!

Zadzwonił do niej „policjant CBŚP”

Piątek, 03 marca 2023 o 11:35, aktualizacja Piątek, 03 marca 2023 o 12:35, autor: 3
Mieszkanka powiatu wschowskiego straciła ponad 70 tys. zł!

Oszustwa finansowe to niestety powszechny problem, który dotyka wiele osób każdego dnia. Złodzieje coraz bardziej rozwijają swoje metody, a ich kreatywność nie zna granic. Dlatego tak ważne jest, abyśmy byli czujni i ostrożni, korzystając z zasady ograniczonego zaufania. Ostatnio w powiecie wschowskim oszustom udało się zmanipulować mieszkankę, która straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W pułapkę podającego się za policjanta CBŚP udało się oszustom złapać (2 marca) mieszkankę powiatu wschowskiego, którą skutecznie zmanipulowali i z konta bankowego zgłaszającej wypłynęła suma blisko 73 tysięcy złotych - mówi nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa. - Kolejne przelewy z konta udało się wstrzymać.

Metody stosowane przez złodziei wzbogacania się kosztem innych są bardzo zróżnicowane. Wiele z nich polega na wyłudzeniu haseł, loginów i numerów z kart kredytowych. Często oszuści dzwonią do nas, podszywając się pod różne instytucje, takie jak banki, policja czy CBŚP. Następnie wywierają presję czasu, aby zdezorientować i oszukać ofiarę. Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji dotyczącej naszych finansów, powinniśmy dokładnie sprawdzić, z kim mamy do czynienia i czy rozmawiamy z prawdziwą osobą.

Nie wolno nam także udostępniać naszych haseł, loginów czy numerów karty kredytowej nikomu, kto podaje się za policjanta, prokuratora czy pracownika banku. To przestępstwo, a oszust może w prosty sposób wyłudzić od nas nasze oszczędności.

Warto pamiętać, że seniorzy są często łatwowierni i naiwni, co czyni ich łatwym celem dla oszustów. Dlatego tak ważne jest, abyśmy ostrzegali naszych bliskich przed takimi zagrożeniami i rozmawiali z nimi na temat nowych metod stosowanych przez złodziei.

Jeśli podejrzewamy, że padliśmy ofiarą oszustwa, powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z policją i poinformować ich o sytuacji. To jedyny sposób, aby zminimalizować szkody i pomóc w schwytaniu złodziei.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Tomasz
03.03.2023 15:05

Tyle o tym mówią, a ludzie wciąż dają się nabrać...

avatar
~Czytelnik
04.03.2023 08:43

Super. Wiecej nie bedzie sluchać radia tadzika i oglądać telewizji trwam

avatar
~Niedowiary
04.03.2023 18:52

Ludzie, naiwna to wykształcona kobitka, we Wschowie wszyscy ją znają

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl