TworzymyGłos Regionu

reklama

Mieszkaniec ulicy Zacisze od lat interweniuje w sprawie zaśmiecania terenu przed jego domem

Piątek, 23 marca 2018 o 11:25, aktualizacja Czwartek, 29 marca 2018 o 09:06, autor: 17
Mieszkaniec ulicy Zacisze od lat interweniuje w sprawie zaśmiecania terenu przed jego domem

Mieszkaniec ulicy Zacisze we Wschowie od kilku lat walczy o to, aby obok jego posesji było czysto. Mieszka w miejscu, w którym uczniowie trzech szkół: Gimnazjum nr 2 (a obecnie Szkoła Podstawowa nr 3), Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz I Zespołu Szkół spotykają się przed jego posesją i zostawiają tam różnego rodzaju śmieci: papiery, puszki, butelki itp. Były tam już wspólne kontrole Straży Miejskiej wraz z nauczycielami, 2,3 razy w tygodniu pojawiają się tam strażnicy miejscy, a Spółka Komunalna zobowiązała się do sprzątania tego terenu. Od lat te działania nie przynoszą rezultatu.

Mieszkaniec ulicy Zacisze od kilku lat interweniuje w sprawie zaśmiecania terenu przed jego domem na ulicy Zacisze.

- Przy naszych posesjach ulica Zacisze wygląda jak śmietnisko - mówi mieszkaniec - problem ustaje wraz z końcem roku szkolnego. Niestety w trakcie jego trwania przy naszych posesjach spotyka się młodzież, która zostawia po sobie śmieci. Walczę z tym problemem od co najmniej 4 lat, ale sprawa pozostaje nierozwiązana.

Mieszkaniec ulicy Zacisze interweniował w tej sprawie u Komendanta Straży Miejskiej we Wschowie.

- Problem jest nam znany od kilku lat - mówi Witold Skorupiński - od tego czasu co najmniej 2, 3 razy w tygodniu wysyłamy tam patrol. Wielokrotnie spotykaliśmy w tym miejscu młodzież. Legitymowaliśmy ich i wiemy, że to młodzież z trzech szkół, znajdujących się w pobliżu ulicy Zacisze. Patrole w tym miejscu pojawiały się przed lekcjami, w trakcie przerw między zajęciami i po lekcjach. Na pewno też wystawiane były mandaty za zaśmiecanie tego terenu. Jakiś czas temu organizowaliśmy patrole wraz z nauczycielami. Do sprzątania tego miejsca była zaangażowana Spółka Komunalna. Robimy co w naszej mocy, organizujemy w szkołach spotkania, gdzie poruszany jest również temat zaśmiecania.  

Pomimo tych działań, ulica Zacisze przy posesjach jej mieszkańców, jak mówi jeden z nich, przeradza się chwilami w śmietnisko i zdaniem wschowianina służby zajmujące się sprzątaniem w mieście, powinny częściej zaglądać na ulicę Zacisze. Do tematu jeszcze wrócimy.

(rak/foto: mieszkaniec ulicy Zacisze)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~Anonimus
23.03.2018 11:40

Hahahah proszę obejrzeć kamienicę na niepodległości 29 tam dopiero jest chlew. A mieszkańcy walczą już z 10 lat

avatar
~Tt
23.03.2018 11:48

Moze trzeba tam smietniki postawic których we wschowie brakuje

avatar
~Eryk
23.03.2018 11:53

Na ulicy gminnej Wolsztyńskiej zalega jeszcze piasek z zeszłej zimy. Nie radzi sobie ratusz ze spółką w ogóle ze śmieciami. Na wszystko jest jedna odpowiedź że nie ma pieniędzy a mnie się wydajeże nie ma chęci i rozumu.

avatar
~do Eryka
23.03.2018 12:47

A z czym ratusz radzi sobie ? . No może z jednym obsadził swoimi rodzinami i pociotkami instytucje zależne od nich . To przecież im nie wypada gonić do roboty swoje rodziny , jakby to wyglądało ? .

avatar
~Maryś
23.03.2018 12:56

Ze wszystkich stron miasta takie widoki są na porządku dziennym . Całe miasto tonie w śmieciach i brudzie . Ponoć miasto królewskie ?. A może tak paniusia ze S.K przejedzie się po obrzeżach miasta i przekona się sama naocznie jak wyglądają jej efekty sprzątania . Przecież pobiera dodatek na paliwo , może w końcu zacznie uczciwie traktować ten dodatek a nie tylko wyjazdy do Leszna uskuteczniać na własne przyjemności .

avatar
~I ja tez
23.03.2018 14:01

Zaprasam na ul.Pusta w okolice nowego Dino. Gimnazjum,Szkoła Zawodowa oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy powinien przyjść z uczniami i zrobić Dzien Sprzątania Świata.

avatar
~jo
01.04.2018 16:55

gupi jesteś nie wolno dzieci zatrzepiać a nauczyciel za szkoła to niczego nie może zrobić zaro go wyleją

avatar
~@ Maryś
23.03.2018 14:21

Paniusia ze SK ma ryczałt na paliwo nie po to by śmieci oglądać ale po to by jeździć na pierożki i zakupy do Leszna , Wrocławia i Włoszakowic. Nawet do Hubertusa na spotkania z burmistrzową jeździła na delegację. Druga pensja w kieszeni a motłoch niech robi za najniższą. 20 zeta podwyżki to niech se w (...)

avatar
~do @ Maryś
24.03.2018 07:15

Dodatek na paliwo czyli inaczej mówiąc " ryczałt na paliwo " dostała owa prezes tylko dlatego żeby nie było widać wysokiego wynagrodzenia bezpośrednio .Był to sposób na ominięcia tak wysokiego wynagrodzenia żeby nie kłuło w oczy ludzi . Trzeba było pokazać na początku ludziom że zarobki " kadry " ze S.K są o wiele mniejsze niż poprzedników . Wtedy też wymyślono " jednoosobowy " zarząd spółki " ciało społeczne jak również prokurenta który jest zatrudniony a nie pobiera za to wynagrodzenia . Powiem słowami doktora z ratusza " koń by się uśmiał " takie tanie numery nam wciskać .Na dzień dzisiejszy utrzymanie tej całej S.K kosztuje więcej niż za poprzedników a i efekt ich " pracy " widać dokładnie na obrzeżach miasta jak i na tym foto z ulicy Zacisze .

avatar
~Mieszkanka Wschowy.
23.03.2018 15:39

Czy tylko tam jest bałagan? Popatrzcie jak wygląda teren przy rondzie głogowskim. Dobrze, że niedługo krzewy puszczą liście, to przykryją te śmieci. Często chodzę tamtędy, ale jakoś nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek ktoś sprzątał tamte papiery i inne śmieci. W czasach niesłusznie minionych było cos takiego jak czyn społeczny, który polegał na sprzątaniu ulic, parków itp. Może gdyby dzisiaj zagoniło się co niektórych do sprzątania tych śmieci, to później niejeden by się zastanowił, zanim by wyrzucił śmieci na chodnik lub trawnik. I proszę nie pisać, że we Wschowie brak koszy na śmieci, bo tych akurat nie brakuje.

avatar
~Miki
23.03.2018 16:38

A może jeszcze nająć posiłki z Kożuchowa tą firmę która zajmuje się u nas sadzeniem bratków i obsadzaniem klombów , oni zapewne dadzą radę wysprzątać całe miasto ?.

avatar
~Ja
23.03.2018 17:40

Jak to ulica jak to bardziej polna droga jest. Co oczywiscie nie znaczy ze mozna tam smiecic ;)

avatar
~Mieszkam
23.03.2018 18:24

Proszę zobaczyć jak wygląda ulica Jagodowa, ile tam śmieci, które zostawiają sami mieszkańcy. Wstydu ludzie nie mają.

avatar
~Z zacisza
23.03.2018 19:20

To jest tylko i wyłącznie wina dyrekcji gimnazjum za to co się dzieje na zaciszu. Tych ludzi nic nie obchodzi co się dzieje w szkole i poza nią. Dzieciaki co przerwę lecą na fajkę chociaż niby mają zakaz opuszczania placówki. Jak by szanowna dyrekcja chciała to zorganizowała by dyżury sprzątania terenu wokół szkoły, ale po co przecież Oni mają to w d..... .

avatar
~do Z zacisza
25.03.2018 09:02

Od sprzątania jest powołana S.K i my płacimy im za takie utrzymanie czystości . Od utrzymania porządku poza szkołą jest powołana policja i straż miejska . Niech każda firma wykonuje swoje obowiązki to będzie dobrze .

avatar
~~do Z zacisza
25.03.2018 14:09

Oczywiście, młodzież z Staszica i z szkoły specjalnej nie chodzi palić! Dyrekcja szkoły NIE MOŻE zorganizować dzieciaków do sprzątania szkoły, bo nie jest od tego. Już widzę tych oburzonych rodziców, którzy lecą ze skargą, że ich dzieci zmuszane są do pracy. Po to jest straż miejska, żeby być jeszcze częściej w tej okolicy!

avatar
~ehh
23.03.2018 19:29

zapraszam komendanta SM na spacer ul. Daszyńskiego od "sióstr" do ronda jeden wielki śmietnik na skarpie drogi!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl