TworzymyGłos Regionu

reklama

Michał Walkiewicz walczy z ostrą białaczką szpikową

Czwartek, 07 września 2023 o 17:49, autor: 0
Michał Walkiewicz walczy z ostrą białaczką szpikową

Michał Walkiewicz, pochodzący z Górczyny, mieszkaniec Głogowa, w listopadzie 2021 roku dowiedział się o swojej diagnozie: ostra białaczka. Początkowo, symptomy te wydawały się być bólami gardła i wysoką gorączką, które lekarze zdiagnozowali jako zwykłe przeziębienie. Jednak rzeczywistość okazała się bardziej surowa. Michał trafił do szpitala MSWiA w Poznaniu, gdzie rozpoczął leczenie, w tym również chemioterapię.

Długotrwała chemioterapia

Walka z chorobą nie była łatwa. Michał przeszedł przez cztery cykle chemioterapii, każdy z nich trwający ponad miesiąc. Wydatki na leczenie są znaczące, nie tylko dla niego, ale również dla jego rodziny, która stara się jak najczęściej odwiedzać go w szpitalu i dostarczać niezbędne rzeczy.

Rosnące koszty

Rodzina Michała pokonuje trasę Głogów - Poznań, wynoszącą 122 km, aby go odwiedzić. Każda wizyta wiąże się z koniecznością dostarczenia ubrań, ręczników, jedzenia i innych niezbędnych rzeczy. To wszystko generuje znaczące koszty, które nadwyrężają domowy budżet rodziny.

Trudności zdrowotne i komplikacje po przeszczepie

Po kilku miesiącach leczenia, Michał przeszedł przeszczep szpiku. Wszystko wskazywało na to, że przeszczep się przyjął, ale niestety po pewnym czasie pojawiły się nowe problemy zdrowotne. Dodatkowo, Michał przeszedł operację ratującą życie, podczas której stracił widzenie w jednym oku. Teraz, po miesiącu leżenia w szpitalu, musi przejść rehabilitację, aby wrócić do pełni zdrowia.

Apel o wsparcie finansowe

Michał, który przed chorobą prowadził własną działalność gospodarczą, musiał ją zawiesić. Teraz zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe. Według jego szacunków, na samą spłatę kredytów, które zostały zaciągnięte na walkę z chorobą, potrzebne są 25 tysięcy złotych, a na całkowite leczenie około 40 tysięcy złotych.

"Potrzebuję pomocy i przyznam szczerze, że niezręcznie jest mi o nią prosić. [...] Wierzę, że dam radę wyzdrowieć i będę mógł cieszyć się wspólnymi chwilami z rodziną... Dum spiro spero, czyli póki oddycham, mam nadzieję, bo ona umiera ostatnia" - pisze Michał.

Rodzina i Michał Walkiewicz nie poddają się i wierzą w powrót do zdrowia. Dla nich wsparcie finansowe jest teraz kluczowe. Walka trwa, a każda forma pomocy ma tu ogromne znaczenie.

Źródło: www.siepomaga.pl/michal-walkiewicz

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl