TworzymyGłos Regionu

reklama

Mężczyznę przetransportowano helikopterem do szpitala

Piątek, 15 lutego 2019 o 14:43, aktualizacja Środa, 20 lutego 2019 o 17:48, autor: 7
Mężczyznę przetransportowano helikopterem do szpitala

W piątek (15 lutego) strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie zostali wezwani do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy 80-letniemu mężczyźnie, który zasłabł w domu na terenie Wschowy. W wyniku udzielonej pomocy mężczyzna odzyskał przytomność, został przekazany pogotowiu ratunkowemu, a następnie przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Straż Pożarna, to nie tylko gaszenie pożarów. Strażacy udzielają również pomocy medycznej w zastępstwie Zespołu Ratownictwa Medycznego. Tak się zdarzyło w piątek (15 lutego), kiedy do 80-letniego mężczyzny, który zasłabł w domu, została zadysponowana jednostka strażacka, która na miejscu udzieliła kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jest to pomoc, która jest udzielana potrzebującej osobie do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Dzięki pomocy strażakom mężczyzna odzyskał przytomność, nie odzyskał jednak świadomości. Po przyjeździe na miejsce pogotowia ratunkowego, 80-latkiem zajęli się ratownicy medyczni. Tam podjęto decyzję, że mężczyzna wymaga dalszej pomocy. Z miejsca zdarzenia, został najpierw przetransportowany na teren przy ulicy 55 Pułku Piechoty Poznańskiej (materiał wideo zamieszczamy poniżej) w okolicach jednego z marketów. Tam też wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stamtąd mężczyzna został przetransportowany do szpitala najprawdopodobniej do szpitala w Nowej Soli, ale nie mamy potwierdzonej informacji na ten temat.

Redakcja dziękuje za pomoc w przygotowaniu artykułu Przemysławowi Berusowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oraz Tomaszowi Drobnikowi za udostępnienie materiału wideo.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~xx
15.02.2019 18:06

Witam, nie rozumiem tylko jednego, z tego co mi wiadomo we wschowie jest szpital, moje pytanie brzmi, brak lekarzy, sprzętu ?? Po co jest szpital skoro nie może udzielić pomocy.

avatar
~Yy
15.02.2019 19:15

Do xx jeżeli ratownicy stwierdzili że pacjent jest neurologiczny, to dla dobra pacjenta przewozi się go na tomograf komputerowy,którego we Wschowie nie ma.Lekarz bez tomografii może tylko podejrzewać czy to jest udar krwotoczny czy zatorowy.

avatar
~do xx
15.02.2019 20:41

Szpital jest ale z nazwy i jako budynek . Co prawda daje on pracę ale trudno powiedzieć czy jest w stanie leczyć pacjentów . Teraz już wiem że nie .

avatar
~kasia
18.02.2019 07:27

Helikopter lądował po tego starszego Pana.ponieważ nasza wschowska karetka była na drugim wyjeździe,a w tej sytuacji,gdy chodzi o ludzkie życie liczą się każde minuty,stąd pomoc lotniczego pogotowia ratunkowego.

avatar
~Xx
21.02.2019 19:44

Jedna karetka na wschowe? Skandal. Na co płacimy pieniądze składki ZUS.?

avatar
~DO Xx
25.02.2019 10:47

SKŁADKA ZUS TO TWOJA EMERYTURA, RENTA ZASIŁEK CHOROBOWY

avatar
~DO Xx
25.02.2019 10:55

SKŁADKA ZUS TO TWOJA EMERYTURA, RENTA ZASIŁEK CHOROBOWY

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl