TworzymyGłos Regionu

Medale z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Środa, 13 października 2021 o 17:11, autor: 5 1630
Medale z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 12 października 2021 r. w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Gospodarze uroczystości: Wojewoda Lubuski pan Władysław Dajczak oraz Lubuski Kurator Oświaty pani Ewa Rawa spotkali się z nauczycielami, pracownikami oświaty oraz samorządowcami, którzy zostali wyróżnieni odznaczeniami państwowymi.

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa pani Jolanta Wielgus została odznaczona przez Ministra Edukacji i Nauki pana Przemysława Czarnka Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Medal został przyznany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Odznaczenia zostały wręczone także dyrektorom naszych szkół podstawowych, którym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnią Służbę:

  • pani Czesława Świercz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach została odznaczona Medalem Złotym za Długoletnią Służbę,
  • pani Marta Krawczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach została odznaczona Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

Medal Za Długoletnią Służbę jest to nagroda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Wyróżnieni przyjęli medale z rąk Wojewody Lubuskiego pana Władysława Dajczaka oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty pani Ewy Rawa.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Baro
13.10.2021 18:55

No nie mogę śmiech na sali. Zasługi jakie?

avatar
~Swój
13.10.2021 23:25

Dramat

avatar
~Adaś
14.10.2021 15:01

Mało znam obecną p. burmistrz mig Szlichtyngowa p. Wielgus ale na podstawie jej dotychczasowych poczyń można by było umieścić ją i jej aktywność po stronie dodanej. Bądźmy obiektywni, Ona jako samorządowiec i jej zachowanie, czyny dla gminy są znacznie lepsze aniżeli było za poprzednika. Poprawiła też atmosferę w urzędzie, bez histerii ... od 7-do 15h . Jednak takie zdanie : cyt. - " Medal został przyznany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. " już nie tyle, że mnie zaskoczył ale wzburzył i zirytował ....... obecny MEiN i to co wręcza dla środowiska nauczycielskiego nie już tej renomy, ani prestiżu, ani właściwego ciężaru gatunkowego dla osoby o wysokich wartościach zawodowych i moralnych. Trochę to dla Pani niskogatunkowe uznanie, .... można było inaczej zareagować ? Wszyscy czytam, jak środowisko nauczycielskie ubolewa nad panującym, złym stylem zarządzania w szerokim spektrum przez p. Cz. więc nadzieja w "rekonstrukcji" ....... szansa i ufność w skali optymizmu brzmi - " to im się po prostu należało....". Adaś

avatar
~Ad Adaś
25.10.2021 09:42

„ Wstyd jak beret” ale trzeba się przypodobać PiSowi mimo iż oficjalnie się nie przynależy, bez tego nic by nie zdziałała tutaj ?. Smutne to?

avatar
~Mieszkanka
14.10.2021 19:11

Gratuluję wszystkim paniom. Miło mieć takiego dyrektora, który dba o naszą małą szkołę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl