Mecz na szczycie w sali Gimnazjum Nr 2

Poniedziałek, 18 listopada 2013 o 12:28, autor: 0

Wschowsko Sławskie Towarzystwo Koszykówki pokonało w meczu wyjazdowym Sudety Jelenia Góra 72:58. W najbliższą sobotę o godzinie 18.00, w sali Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II, dojdzie do meczu na szczycie, nasz zespół zmierzy się z liderem III ligi Górnikiem Wałbrzych Do Jeleniej Góry WSTK jechało w roli faworyta i tej roli sprostało. Mecz w pierwszej połowie był dość wyrównany, a pierwsza kwarta zakończyła się nawet zwycięstwem gospodarzy 20:12. Z czasem jednak inicjatywę przejmowało WSTK. Druga odsłona zakończyła się zwycięstwem koszykarzy ze Wschowy i Sławy 24:14. Po przerwie na parkiecie dominowali już zdecydowanie goście. Trzecia kwarta skończyła się zwycięstwem 21:9. W ostatniej obydwie drużyny zdobyły po 15 punktów. - Mecz wcale nie był łatwy - mówi Mirosław Zgrzebnicki prezes WSTK. - W drużynie gospodarzy zagrali głównie juniorzy, którzy dużo biegali. Z czasem jednak, to my przejęliśmy inicjatywę. Zagraliśmy bez centry. Nie było z nami Tkacza, Łukanusa i Kurkowiaka. Z konieczności więc na tej pozycji grał Paweł Jaworski. Punkty dla WSTK zdobywali: Jaworski 31, Mariusz Zgrzebnicki 18, Jakub Chałupka 15. Wojciech Gliński i Daniel Jaskółka po 4. W sobotę w sali Gimnazjum Nr 2 zmierzą sie dwie najlepsze jak do tej pory drużyny, lider i wicelider III-ligowych rozgrywek. - Najprawdopodobniej wystąpimy w najsilniejszym składzie i chcemy ten mecz po prostu wygrać - zapowiada prezes WSTK. Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli też kadeci, którzy pokonali w Zielonej Górze Zastal II 64:51. Punkty zdobywali: Daniel Walkowski 26, Kacper Kurkowiak 18, Jan Małkus 8, Jeremiasz Klan 7, Adrian Krazue 3 i Michał Sudoł 2. (mij)