TworzymyGłos Regionu

reklama

Masz pomysł na zagospodarowanie wieży ciśnień we Wschowie? Spółka Komunalna oferuje dzierżawę

Wtorek, 27 lutego 2024 o 12:50, aktualizacja Środa, 28 lutego 2024 o 11:06, autor: 25
Masz pomysł na zagospodarowanie wieży ciśnień we Wschowie? Spółka Komunalna oferuje dzierżawę

Spółka Komunalna Wschowa przedstawia ofertę dzierżawy pomieszczenia w wieży ciśnień na terenie Parku Wolsztyńskiego we Wschowie. Oferta skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą z zakresu małej gastronomii lub innych usług, świadczonych dla ludności, związanych z poprawą społecznej roli parku, w którym znajduje się obiekt.

Dzierżawa wieży ciśnień we Wschowie. Informacje o ofercie

Przedmiotem oferty jest dzierżawa pomieszczenia o łącznej powierzchni ok 63 m² znajdującego się w wieży ciśnień w miejscowości Wschowa przy ulicy Wolsztyńskiej na obrzeżach Parku Wolsztyńskiego, przy wylocie z miasta w kierunku północno – zachodnim na obwodnicę drogi wojewódzkiej nr 305.

Wieża ciśnień we Wschowie to zabytkowa konstrukcja wzniesiona w latach 1924-1925. Ma wysokość ok. 36 metrów i jest wpisana do rejestru zabytków. Wieża została zbudowana z żelbetu w stylu modernistycznym. Ma cylindryczny kształt i jest zwieńczona metalową kopułą. Na szczycie wieży znajduje się zbiornik wodny o pojemności 250 m³. Obecnie wieża jest wyłączona z eksploatacji.

W 2011 roku wieżę ciśnień odrestaurowano (odnowiono elewację zewnętrzną, odmalowano ściany, wymieniono okna w wieży, przełożono dachówkę i wyremontowano wejście) oraz udostępniono do zwiedzania. Wieża usytuowana jest w Parku Wolsztyńskim, który w ostatnim czasie został zrewitalizowany - wykonano modernizację alejek, montaż małej architektury, utworzono nowoczesny plac zabaw, oświetlono alejki, założono monitoring, a także zagospodarowano przestrzeń rekreacyjną i sportową, w tym przygotowano profesjonalny tor rowerowy typu singletrack.

Wieża szczególnie efektownie prezentuje się w porze wieczorowej, gdy jest podświetlona reflektorami. Do wieży ciśnień doprowadzone jest przyłącze wodociągowe i elektryczne. Obiekt jest monitorowany (zamontowano cztery kamery). Jest możliwość obejrzenia wieży po uprzednim kontakcie mailowym lub telefonicznym.

Wieża ciśnień podczas otwarcia Parku Wolsztyńskiego

Wieża ciśnień we Wschowie. Dane ogólne

Budynek zbudowany jest w kształcie koła, murowany z cegły ceramicznej, otynkowany zewnątrz. Dach pokryty dachówką ceramiczną. Wewnątrz znajdują się metalowe schody oraz podłoga betonowa.

- średnica – 9,0 m

- wysokość całkowita – 35,70 m

- wysokość do zbiornika – 24,0 m

- kubatura budynku – 2078,7 m³

Przeznaczenie

Pod działalność gospodarczą 

Cena

Do negocjacji

Dane do kontaktu

Piotr Dziełakowski, e-mail: piotr.dzielakowski@skwschowa.pl , nr tel: 65 540 84 56

Źródło: SK Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (25)

avatar

avatar
~obywatelska Wschowa
27.02.2024 13:41

To jest miejsce na siłownie.

avatar
~kibic
27.02.2024 18:47

Bzdury piszesz.

avatar
~Mieszkanka
27.02.2024 14:25

Kawiarnia - super pomysł ??

avatar
~Monika
27.02.2024 18:19

Dobry pomysł

avatar
~Asd
27.02.2024 15:26

Dzierżawa powinna wynieść złotówkę, ponieważ każdy pomysł na ożywienie tego miejsca będzie sukcesem.

avatar
~Asp/Asd
28.02.2024 08:23

Za przysłowiową złotówkę to ty dzisiaj nawet papieru toaletowego nie kupisz !. Tak więc przestań tu pisać swoje dyrdymały jak nie masz pojęcia o prywatnym biznesie !. Znamiennym jest na stronie zw.pl, że jak się pokaże jakaś informacja o inwestycjach - nowych inwestycjach czy to Pana Burmistrza, czy osób prywatnych to PIERWSI co zabierają głos na ten temat to sami dyletanci, trolle pixxi, o zerowym pojęciu w temacie inwestycje i wartości gospodarczych dl Naszego Miasta i Gminy !!!. Jednym słowem DYLETANCI, a la analfabeci o zerowej wyobraźni !. Bark jest odpowiedzi prawdziwych fachowców - inwestorów w tym temacie !. .. A z takimi można by było podyskutować co w Naszej Wschowie zrobić dobrego niż słuchać ciągłe te same dyrdymały ( pixxi i trolli) !. Ja np. wykorzystałbym tą wieżę przekształcając na willę - miejsce zamieszkania ----- podobne widziałem na terenie Polski i służyły one za miejsce zamieszkania !!!!.

avatar
~Adaś
27.02.2024 15:40

Wspaniałe ustalenie SK, na małą kameralną kawiarnie z ręcznie robionymi lodami, sokami, z najwyższą jakością kawy i herbaty i z doskonałym ciastem cukierniczym pieczonym na miejscu itd.. Sam zapach zrobiłby genialną robotę. Nie daj boże przeznaczyć obiekt na fast food - zakaz, byłby to skandal . Robota dla młodych, lubiących pracować dla siebie z płomieniem w sercu i rozumiejących zasady: co człowiekowi trzeba np. w niedziele po domowym rosole ...... i w każdy inny dzień po 20h. Wishful thinking - czuję, że nie, kto był w prawdziwym pubie wie, nie o garkuchnie chodzi, taki obiekt wymaga stylu, nastroju i barowych fluidów. To na pewno kosztuje, twierdzę, że nie byłoby z tym żadnego problemu dla wielu miejscowych inwestorów (znam kumpli) , tylko dać wolną rękę. Ten cały parkowy obiekt może odzyskać wyjątkowy klimacik...... kiedyś już o tym pisałem, kiedy będzie jedność z wierzą. Twierdzę, że jest to miejsce które dochodzi do swego przeznaczenia i niebawem stanie się ważne dla społeczności tego miasta, to jest pewnik. Adaś

avatar
~Gosc
27.02.2024 18:39

Recznie robione recznie robione lody haha i do tego piwo

avatar
~.Autor.
28.02.2024 09:41

Dodałbym informację turystyczną jako dodatek do kafejki - jest to wjazd do miasta od strony jezior i latem miałoby to sens.

avatar
~Wschowianka
28.02.2024 22:46

Taaaa... już widzę te tłumy.... mamy świetna kawiarnię całkiem niedaleko - Piccollo - własne, przepyszne wypieki, pyszne gofry, kawa, herbata. I co? Są dni/ wieczory, że jest pusto. Już widzę, jak ludzi płacą krocie za ręcznie robione lody (pomijając ten drobny fakt, czy te lody byłby ręcznie robione). Nie oszukujmy się - to raczej nie wypali.

avatar
~abri
27.02.2024 18:03

Galeria foto i obrazów. Była taka kiedyś we wieży Kripplein, ale tu jest więcej miejsca.

avatar
~Wschowianin
27.02.2024 19:24

Tylko zapomnieli dodać że brak tam WC a ten nowe toalety trochę daleko :(

avatar
~DO(Wschowianin)
28.02.2024 08:06

A jaki to problem przy możliwości współczesnej techniki w tym temacie ...?. Czy ty w swoim życiu coś własnymi rękoma wyprodukowałeś, zrobiłeś, czy tylko ćwierkasz na zw.pl !!!

avatar
~Do tego co się nie podpisał
28.02.2024 14:22

Toytoy sobie postaw i będzie pasował Też smukły jak wieża

avatar
~Urszula Chudak
27.02.2024 19:32

Panie Adasiu, Pan wie kto był pierwszym pomysłodawcą tego rozwiązania? Bo ja wiem - Pan swoim swego czasu zamieszczonym komentarzem. Bardzo się cieszę, że zdjęcie ilustrujące, przedstawia super babki z Łysin, ze Stowarzyszenia na Rzecz Aktywizacji Wsi. Zresztą tam tylko takie mieszkają. Wiem co mówię, bo tam się urodziłam, tam spędziłam większość swego życia... i tam bardzo chętnie bywam.

avatar
~Sorry(UCh)
28.02.2024 08:10

Czy pani przez te 30 lat coś konkretnego dla Wschowy i Wschowian zrobiła ( nie liczę pani czasu przed 1990 r) prócz tego tego monotonnego - nudnego, ciągłego pisania i odpowiadania na bzdety i o bzdetach pisania ?.

avatar
~Birmi
28.02.2024 06:50

Wschowa się zwija a Szlichtyngowa rozwija ja ha ha

avatar
~Ja
28.02.2024 13:30

Szlichtyngowa ma porządnego burmistrza to się rozwija. Tam potrafią pozyskiwać kasę na budowę dróg i inne inwestycje

avatar
~DO(Ja)
28.02.2024 15:03

Hiha....Hiha......! Humor tygodnia !!!!

avatar
~@<>"Birmi<>
28.02.2024 15:06

Ja tu widzę , że ty ( Ja) się nie rozwinąłeś przez te ostatnie 5 lat pod tym burmistrzem !!!!!. Stoisz w miejscu, czyli się cofnąłeś o 5 lat !!!, Berrrrrrrrrrrr.

avatar
~On
28.02.2024 17:57

Może by tak na początek udostępnić w weekendy stowarzyszeniom, kołom gospodyń niech coś się dzieje na zasadach festyn - piknik? Sprzedaż ciasta, kawy jakaś promocja działań, każdy może się pochwalić czymś na zasadzie jakiś występ, mamy tyle do pokazania. Fajne miejsce. Jakiś szczytny cel i wszyscy zadowoleni bo coś się dzieje.

avatar
~Nie wierzę własnym oczom !!!
28.02.2024 18:29

Większość mieszkańców Wschowy patrząc na wieżę ciśnień widzi budynek wieżowy, jednak wypowiadający się pracownik Spółki Komunalnej powinien wiedzieć co jest w środku! Jak obiekt infrastruktury krytycznej, technicznie sprawny można przekazać we władanie postronnym osobom ??? Wieża ciśnień we Wschowie została wyłączona wprawdzie z eksploatacji, ale cała infrastruktura techniczna pozostała w środku nietknięta, technicznie sprawna. W przypadku jakichkolwiek katastrofy lub wojny można ją przywrócić do eksploatacji w ciągu kilku godzin. Rezerwuar wody pitnej (250 000 litrów wody) dla mieszkańców miasta na czas zagrożenia. A w nie odpowiednich rękach może być narzędziem niebezpiecznym, wręcz terrorystycznym przy pomocy którego można w ciągu jednej nocy wytruć całą Wschowę. Inicjatywa myślę, że nie jest przemyślana, podjęta w ferworze kampanii wyborczej, mam nadzieję, że ktoś się zreflektuje i wycofa z tej niebezpiecznej oferty.

avatar
~Nocna Zmiana ***
28.02.2024 21:46

Popieram pomysł sprzedania tego reliktu historii prywatnemu nabywcy wraz z wytyczoną działką i dojazdem jak do prywatnej posesji , by przekształcić ją w budynek typowo mieszkalny !!!!. koniec kropka tych powyższych dziwacznych pomysłów !!!!. Tylko jako budynek mieszkalny z zachowaniem kubatury zewnętrznej !!!. Nocna Zmiana ***.

avatar
~do Sorry
29.02.2024 09:36

wiesz a ja akuratnie wpisy pani Uli bardzo cenię, są bardzo ciekawe. co ona robi dla mieszkańców? gdzie ty żyjesz że tego nie wiesz?

avatar
~Haha
29.02.2024 15:23

Szukają głupszych od siebie a potem masła sanepid itp na najemcę jeszcze tylko niech społeczeństwo przestanie płacić podatki a tak powinno postąpić i urzedasy kwicza

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl