TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Masz dosyć żmudnego podlewania ogrodu? Postaw na takie właśnie rozwiązanie

Wtorek, 04 kwietnia 2017 o 11:48, autor: 0
Masz dosyć żmudnego podlewania ogrodu? Postaw na takie właśnie rozwiązanie

Podlewanie niewielkiego ogródka raczej nie stanowi wyjątkowego problemu. Kłopot pojawia się w sytuacji, gdy obszar przewidziany do nawadniania jest naprawdę sporych rozmiarów. Poza tym wielu właścicieli ogrodów poszukuje jak najbardziej optymalnych i tanich rozwiązań w tworzeniu efektywnego systemu nawadniania ogrodu. Co w tym może pomóc? Przede wszystkim dobra pompa ogrodowa.

Pompa w ogrodzie to rozwiązanie nie tylko w sytuacji, gdy brak sieci wodociągowej

Niektórzy uważają, że pompa w ogrodzie to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy na danym terenie nie występuje sieć wodociągowa i zmuszeni jesteśmy do czerpania wody ze studni. Otóż jak się okazuje, pompa to zawsze dobre rozwiązanie, niezależnie od panujących warunków.

Pompa ogrodowa umożliwia zarówno osuszenie zalanego terenu i wypompowanie zalegającej na danym obszarze wody, jak i stworzenie efektywnego systemu nawadniania (także w połączeniu z systemem zraszaczy). Tak więc pompa może zarówno osuszyć, jak i podlać suchy teren, w tym także ten o rozległych rozmiarach, między innymi ogrody, sady i szklarnie.

Decydując się na tego typu rozwiązanie, wybierasz przede wszystkim wygodę. Pompy wykorzystywane w ogrodach występują zarówno jako urządzenia stacjonarne, jak i przenośne. Na ogół nie wymagają dodatkowej skrzynki sterowniczej, są bardzo często ciche w pracy, pozwalają wykorzystywać wodę czystą lub zabrudzoną. Najczęściej jest właśnie tak, że piękny ogród to zasługa właściwej pompy i efektywnego systemu nawadniania / osuszania.

Jaka pompę do ogrodu wybrać?

Wybór wśród pomp dedykowanych do pracy w ogrodzie jest naprawdę imponujący. Warto jednak zdać się na fachowców i wybierać jedynie to, co pewne i naprawdę dobrej jakości, jak na przykład pompy, które znajdziesz na http://www.saga.info.pl/. Pompy ogrodowe to między innymi:

  • pompy głębinowe, ciśnieniowe i zatapialne,
  • pompy samozasysające, normalnie ssące lub ręczne,
  • jednostopniowe lub dwustopniowe,
  • jednowirnikowe lub dwuwirnikowe

Warto tutaj dodać, że taka pompa pozwala dodatkowo podnieść ciśnienie wody zarówno w domu, jak i w ogrodzie, a także znakomicie ułatwi nam umycie pod domem naszego samochodu.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl