TworzymyGłos Regionu

reklama

Marek Ast: W II turze PiS popierać będzie Miłosza Czopka

Sobota, 27 października 2018 o 12:47, aktualizacja Wtorek, 30 października 2018 o 12:50, autor: 243
Marek Ast: W II turze PiS popierać będzie Miłosza Czopka

W II turze wyborów na burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Prawo i Sprawiedliwość poprze kandydaturę Miłosza Czopka - mówił na konferencji prasowej poseł Marek Ast. - Będziemy apelowali aby mieszkańcy zagłosowali na Miłosza Czopka i zaangażujemy się w kampanię na jego rzecz

27 października odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, w której wzięli udział poseł Marek Ast, radna sejmiku wojewódzkiego Małgorzata Gośniowska-Kola oraz kandydat na burmistrza Wschowy Przemysław Gliński. Była to okazja do podziękowań wyborcom za frekwencję i głosy oddane na kandydatów PiS.

- Te wybory wygraliśmy w powiecie wschowskim. To jest taki jedyny punkt na mapie województwa lubuskiego, w którym PiS zdecydowanie wygrało wybory do sejmiku województwa lubuskiego - mówił Marek Ast - pani Małgorzata Gośniowska-Kola łącznie zebrała 7 tysięcy głosów, z czego w powiecie wschowskim - 4 tysiące głosów. Nasz kandydat na burmistrza Wschowy również osiągnął znakomity wynik. Przegrana w I turze różnicą zaledwie siedemdziesięciu kilku głosów, pokazuje, że w tak krótkim czasie kampanii wyborczej jest to wynik rewelacyjny.

Marek Ast zabrał również głos w sprawie kampanii wyborczej.

- Tak, jak zapowiadaliśmy, prowadziliśmy pozytywną kampanię - mówił poseł - kampanię, która przede wszystkim miała pokazać program PiS, kampanię, która miała pokazać zalety naszych kandydatów. W trakcie całej kampanii z ust naszych kandydatów nie padło ani jedno słowo krytyczne wobec naszych konkurentów w przeciwieństwie do lokalnych komitetów. I to mówię z przykrością. Mam na myśli tutaj komitet pana Konrada Antkowiaka, który po prostu prowadził kampanię na zasadzie - nie dopuśćmy PiS do władzy. Na tak lokalnym szczeblu prowadzenie tego rodzaju kampanii jest w moim  przekonaniu żałosne. Myśmy tutaj nie prowadzili politycznej kampanii. I dlatego cieszę się, że z tą pozytywną kampanią osiągnęliśmy w powiecie wschowskim tak znakomity rezultat. Dzięki temu mamy dzisiaj możliwość współrządzenia w Radzie Powiatu Wschowskiego. A jednocześnie daje nam to możliwość współrządzenia w gminie.

Marek Ast dostrzega jednocześnie w komitecie Miłosza Czopka brak tej negatywnej kampanii w związku z tym też PiS w 2 turze wyborów na burmistrza Wschowy poprze kandydaturę Miłosza Czopka.

- W przypadku kampanii komitetu Miłosza Czopka nie było kampanii pod tytułem - mobilizujmy wszystkich przeciwko PiS - mówił Marek Ast - to też jest zapowiedź dobrej współpracy na przyszłość. W mijającej kadencji współpraca z panią Danutą Patalas i panem Miłoszem Czopkiem była dobra. To też chcę wyraźnie powiedzieć, że wszystkie inwestycje, które obecnie mają miejsce na terenie gminy, są realizowane z udziałem środków rządowych. Te inwestycje miały moje poparcie i wsparcie. Zarówno jeżeli chodzi o projekt modernizacji Domu Kultury, jak i inwestycja związana z pracami przy Kripplein Christi, czy wymiana dachu przy wschowskiej farze. 

- Także nie będzie wielkiego zdziwienia, jeżeli zapowiem, że w 2 turze PiS popierać będzie Miłosza Czopka, będziemy apelowali o głosowanie na Miłosza Czopka i również zaangażujemy się w kampanię na jego rzecz. 

Cały materiał filmowy z konferencji prasowej zamieszczamy poniżej.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (243)

avatar

avatar
~Liberał
27.10.2018 13:53

No to już wiem, że na Czopka nie zagłosuję. Dzięki Marek!

avatar
~antyliberał
27.10.2018 15:47

Kim Ty jesteś Liberale ? Czytałeś Misesa ?

avatar
~Mix
27.10.2018 20:19

Pozytywna kampania? Zbyt pozytywna narracja zakrawająca na obłudę. Pomimo sympatii bliżej Glińskiego teraz oddam głos na Antkowiaka. Czopek niech już da spokój tej gminie, już nawet Żukowski wreszcie potrafił odpuścić, a ten dalej męczy siebie i nas. Nie dla kierowania się w zarządzaniu złośliwością.

avatar
~Buntownik
28.10.2018 00:27

Nie chcemy pisu w naszym miescie

avatar
~Gekon
28.10.2018 11:53

Jak widać w minionej kadencji mieliśmy cichą koalicję dyrektoriatu Czopek - Patalas z PIS. Bezszkodową dla wizerunku PIS we Wschowie. Tym samym przyjmijmy do wiadomości, że wszelkie posunięcia władzy w tym czasie (zwolnienia, likwidacje szkół obsadzenie SK, najęcie Kancelarii z Wrocławia itp...) miały pełną aprobatę posła Marka Asta. WSCHOWIANIE CZUJEMY SIĘ OSZUKANI? A może jesteśmy zadowoleni?

avatar
~Andrzej
28.10.2018 19:49

10 pazdziernika w stanie agonalnym trafila pacjentka leczona przez doktora Cz. Zebrali sie lekarze by radzic nad jej stanem zdrowia. Doktor G i doktor 2G Pani doktor U oraz doktor A. Doktor G zapoznawal sie z dokumentacja. Doktor 2G mowil ze bedzie sie starał. Pani doktor U robila oklady. Pan doktor Cz mowil ile zaoszczedzil na leczeniu. Pan doktor A mowil podac zastrzyk szansa i rozwoj. 21 października troje z nich zrezygnowalo z leczenia pacjentki. Pan doktor Cz spotkal sie z profesorem A i doktorem G aby omowic jak bardziej pogłębić mozna agonie pacjentki. W tym czasie doktor A podal pacjentce pierwsza serie leków szanse i rozwoj i dołożył jeszcze nadzieję. Jak myslicie pacjentka umrze czy będzie zyc ? Powiem wiecej jej zycie jest w waszych rękach 4 listopada .

avatar
~KALI
05.11.2018 16:12

Jeden wart Drugiego,czyli ZERA

avatar
~:)
27.10.2018 14:02

No i wszystko wiadomo, ktoś zdziwiony? Przypominam: nie ma Festiwalu Podróżników, był super Festiwal Burning Sun, który kosztował nas sporą kasę i był spektakularna klęską, mamy Festiwal Królewski z piosenka francuzką, mamy termodernizacje, które wygladaja jak sukces, ale przypominam jak wyglądały przetargi , zatem co będzie z jakością wykonania wcześniej czy później się przekonamy. Przypominam jakie firmy obsługują miasto. Przypominam o gazetkach w których pisali o grabieżcach, po czym Pani burmistrz doszła do wniosku, ze jej też się należy godziwa pensja. Przypominam o Ikei i dzisiaj będziemy mieli kolejna galerię handlową. Przypominam o gazetkach , oskarżeniach o współpracę z SB, uderzaniu w niewygodne stowarzyszenia i ich członków. Przypominam o popierdółkach od firmy z wiatrakami itd. Oczywiście ktoś może zapytać co nam da kontrkandydat i faktycznie to wielka niewiadoma i może nie być super, ale czy może być gorzej? Może ktoś zrobić coś razem ze wszystkimi, a nie na złość niektórym . Nie wiem, wiem że my decydujemy i dobrze się zastanówmy.

avatar
~do :)
28.10.2018 13:23

W którym momencie Pan Poseł Ast jest wiarygodny? Czy na tej konferencji gdy w 5:05 minucie mówi, że "współpraca z Panem Burmistrzem i Panią Danutą Patalas była dobra" czy na konferencji z 2 października gdzie w 9:23 minucie mówi, że: "rzeczywiście Wschowa wymaga naprawy..." https://zw.pl/news/zaslugi-rahnefeld-i-glinskiego.-marek-ast-przedstawia-kandydatow-na-burmistrzow-wschowy-i-szlichtyngowej,138593 Polecam odsłuchać jedno i drugie! To z kim Poseł Ast chce naprawiać z Wschowę? Z tymi, którzy w jego ocenie ją popsuli?? A może chodzi o vce Burmistrza dla p.Glińskiego i stanowisko Starosty dla p. Gośniowskiej-Koli? Może tylko to się teraz liczy dla tego środowiska?

avatar
~savon
28.10.2018 14:37

To zakrawa na tworzenie się KLIKI -Skoro PiS chce Pana Czopka To glosujmy na Pana Antkowiaka może będzie mądrzejszy od nieudacznika któremu chodzi tylko o gminne pieniądze co ujawnił na swym bilbordzie. PiS nie popełniajcie błędu

avatar
~Tomek
29.10.2018 06:23

Glosuje na Konrada

avatar
~alka
27.10.2018 14:06

Czyli to prawda, że Glinski będzie zastępca, Techmann sekretarzem a Urbaniak prezesem spółki? Ta polityka Pana Miłosza jest okropna.

avatar
~Fws
27.10.2018 15:53

A kto skarbnikiem?

avatar
~Do alka
28.10.2018 17:28

Ciekawe ile radnym w powiecie połamali kręgosłupy moralne żeby tam koalicję zawiązać? Jak wygra Antkowiak to się układanka może posypać i kilku osobom kręgosłup się może naprostować i tego się chyba p. Ast boi.. Do Radnych w Powiecie: Miejscie odwagę, Naród za Wami!

avatar
~do alka
28.10.2018 20:53

Gliński jako zastępca-ostatecznie to nie byłoby złe może, zależy za jakie sprawy byłby odpowiedzialny, Techman nie nadaje się na sekretarza ani Kuchcicki, coś innego im znajdzie.

avatar
~Dorota
29.10.2018 06:39

Przestancie juz jechac na pana Antkowiaka.co z tego ze on z Wrocławia. Gdyby Wschowa przez te wszystkie lata miala perspektywy rozwoju to nikt by syad nie wyjechal. Powiniscie sie cieszyc ze on po latach wrocil do rodzinnego miasta i ze chce pracować i wykorzystac swoje doswiadczenie zdobyte. Dajcie mu szanse. Kto wie moze sie okaze ze on bedzie takim burmistrzem jak prezydent Nowej Soli ktorego ludzie darzą takim zaufaniem ze wygral po raz 4

avatar
~Wlodek
29.10.2018 07:08

Mieszkam w mieszkaniu komunalnym. Przeprowadzilismy do tego mieszkania 5 lat temu. Okna byly w strasznym stanie. Poszedlem do gminy prpsic o wymiane odstawiono mnie z kwitkiem. Mowili ze mam przyjsc po nowym roku. Przez cala zime robilismy wszystko aby dwojce malych dzieci mialo cieplo. To byl rok wyborow zmienila sie wladza. Po nowym roku poszedlem do ratusza aby prosic o wymiane tych okien. Powiedziano mi ze nie ma pieniedzy i rzadnych okien nie beda wymieniac. Powiem ze chodzi o 3 okna tylko. Tych okien nadal nie mam wymienionych. Co to za wladza ktora nie pomaga ludziom. Nie chce takiej wladzy ktora ma gdzieś swoich mieszkancow i ich problemy. Także nie zaglosuje na Pana panie Czopek. Bo nie przejmujesz sie wielkimi problemami malych ludzi. Nam nie jest potrzebna galeria bo my do niej nie pojdziemy bo za drogo. Pojdziemy sie ubrac do lumpexu. Nam potrzeba burmistrza ktory bedzie murem za nami i pomoze.

avatar
~MASAKRA
27.10.2018 14:10

Czy Pan Ast nie czytał obrzydliwe gazetki Czopka, że ma celność mówić, że jego kampania była pozytywnw, a kontrkandydata negatywna? Oj za to rozgrzeszenia nie dostaniecie!!

avatar
~wojciech
27.10.2018 17:23

on nie umie czytać

avatar
~Do MASAKRA
28.10.2018 13:28

Minister Rafalska w 7:28 minucie: ".. Marek, a Ty będziesz sprawozdanie zdawał przed prezesem.." https://zw.pl/news/zaslugi-rahnefeld-i-glinskiego.-marek-ast-przedstawia-kandydatow-na-burmistrzow-wschowy-i-szlichtyngowej,138593 Dlatego muszą mieć vce Burmistrza bo dzień sprawozdania zbliża się wielkimi krokami..

avatar
~Walenrod
27.10.2018 14:19

Ta wiadomość chyba nie przysłuży się Panu Czopkowi

avatar
~Zalamany
27.10.2018 14:20

Jeszcze tego pisowca Asta tu potrzeba ,wszędzie PiS wepcha swoich ludzi a naród na PiS-em idzie jak kurczaki za kwoką...

avatar
~Radek
28.10.2018 22:50

jak by nie wygrał PIS , to by nie było 500 + . PIS powinien zlikwidować te 500 zł+ nie ludzie którzy krytykują p , Ast niech pan pokaże tym ludziom gdzie ich miejsce za tą krytykę i wpisy chamskie .

avatar
~DAWID
27.10.2018 14:22

A gazeta wydana przez Techmana i NWNS to fair kampania ? Jest to przykre sam PiS zostal oczerniony a teraz zawarliscie kompromis ponizej jakiegokolwiek szacunku do siebie oby tylko byl stołek i nie wiem w jaki sposób Komitet pana Konrada prowadzil CZARNA KAMPANIE ! JEDYNIE TAK PROWADZIŁ TYLKO I WYŁĄCZENIE MIŁOSZ CZOPEK !

avatar
~yyyeeeeaaa
27.10.2018 14:33

No to już wiem że na Czopka nie zagłosuje ;-)

avatar
~ja
27.10.2018 21:55

Jan też nie!!!

avatar
~sava
28.10.2018 14:56

tez nie na Czopka

avatar
~MM
28.10.2018 20:54

Ja tez na czopka nie głosuje. Mam dosc jego polityki. Mowi o grabierzcach a sam nim jest

avatar
~Patriota
27.10.2018 14:34

Z dwojga złego, lepszy Czołem.

avatar
~ja
31.10.2018 15:36

TYLKO NIE CZOPEK-MIEJSCE DLA CZOPKA JEST JEDNO .

avatar
~Ara
27.10.2018 14:34

Poseł Ast chyba brał udział w innej kampanii. Ich kandydat zajął dopiero trzecie miejsce, a Pan Czopek szkalował konkurencję. Konrad Antkowiak prowadził pozytywną kampanię. I choć nie głosowałem w pierwszej turze, to w drugiej ma mój głos.

avatar
~Aut123
27.10.2018 16:28

Skoro Antkowiak taki cacy, kryształowy, nieskazitelny jest to czemu nie chce debaty z Czopkiem??? Czyżby bał się, że jego kłamstwa, chamskie zagrywki wyjdą na jaw? A chamskie posty i komentarze jego popleczników na fb?? W życiu nie uwierzę w uczciwość p. Antkowiaka...

avatar
~Gog
28.10.2018 21:01

Nie musisz wierzyć w uczciwosc Antkowiaka. Tylko po 4 listopada nie narzekaj na swojego pupila jak on osiagnie wladze jak pozabiera na wsiach szkoly i zlikwiduje SP 3 a dzieci zcisnie a SP 2i SP 1 i beda dzieci chodzic na dwie zmiany coraz bardziej zflustrowane i nerwowe

avatar
~Mieszkaniec
27.10.2018 14:42

Czyli prawda,że czopek dogadał się z Glinskim i ten zostanie vice :(

avatar
~Wschowianin
27.10.2018 14:42

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi tych co mają :)

avatar
~jj
28.10.2018 14:11

Grabka "dogadywał" się z Antkowiakiem i miał być ich kandydatem ale Antkowiak ich "wystawił" -ale do wiatru, taka to jego wiarygodność.

avatar
~Prawda się sama obroni !
27.10.2018 14:44

Po pierwsze to było do przewidzenia, że taki związek wcześniej czy później się ostanie, bowiem pan Czopek to dawny pisowiec !!!. Jak widać pan poseł Ast otrzymał odgórne polecenia, że za wszelką cenę należy ich "przegranego w I turze człowieka" chociażby wsadzić na stołek vice Burmistrza, by w dalszym ciągu się chwalić, iż PiS wygrał we Wschowie - nie ma się co łudzić, że jest to główny cel ich przedwyborczego porozumienia przed II turą tych wyborów !!!. Biorąc pod uwagę, że z panem kandydatem na Burmistrza K. Antkowiakiem im nigdy nie wyjdzie, ponieważ jest On zbyt uczciwym człowiekiem i lojalnym wobec swoich pozostałych członków KW - bo jak wiem już na początku kampanii wyborczej jako jedyny z kandydatów na Burmistrza podał swojego/ją kandydatkę na vice Burmistrza...!!!. I tu widzimy, że Pan Antkowiak jest prawym i uczciwym człowiekiem nadającym się jak nikt dotąd na naszego BURMISTRZA !!!!!. Nie lubi "kupczyć" !!!. To jest wielce żałosne, ale w odwrotną stronę, aby się chwalić czymś czego tak na prawdę nie było i nie miało miejsca ze strony partii PiS i kandydata Czopka w tej kampanii wyborczej!!!, bowiem obie kampanie były prowadzone w sposób wielce agresywny: - wystarczy przypomnieć wpisy w gazetkach pana Czopka i wypowiedzi obelżywych wypowiadanych przez pan Premiera, pana Prezesa PiS i ich rzecznik prasowej pani Mazurek pod adresem PSL - to dla tego PiS nie posiada zdolności koalicyjnej z PSL i SLD!!!. To już szczyt obłudy mówić, że kampania pana Antkowiaka zawierała elementy agresji, podając jako przykład ..cyt. ...." nie dopuścić PiS do władzy.....!!!. A PiS startując w tych wyborach to startował dla "jaj", czy aby wygrać i odsunąć kontrkandydatów od stołka Burmistrza, Radnych itp... To mam być argument ???. Proste jak "świński ogon", jeśli ktoś chce startować to musi kontrkandydata pokonać i odsunąć od wyznaczonego stołka !!!!.TAK WIĘC o jakiej spokojnej kampanii wyborczej ze strony PiS i pana Czopka mówi pan poseł Ast ???. A pisowska zagrywka z podaniem zawodowego strażaka, będącego na Państwowej Służbie jako swojego kandydata na Burmistrza, TO JAK TO NAZWAĆ panie poseł Ast. Po drugie co robi pan jako poseł, zawodowy partyjny w dogadywaniu się z kandydatem Czopkiem przed zakończeniem II tury wyborów ???, od kiedy to zawodowe partie mieszają w lokalnych samorządowych wyborach ???. MY lokalni wyborcy wiemy na kogo mamy głosować i z obrzydzeniem obserwujemy coś takiego co pan ze swoim emerytem i panem Czopkiem czyni pod naszymi drzwiami - drzwiami Wschowskiego Merostwa !!!!. Pan kandydat na Burmistrza - Naszego Burmistrza ze swoją vice panią Burmistrz pokazał nam drogę uczciwości i szacunku do wyborców, i niech tak pozostanie w II turze wyborów. Zawodowym partią i tym co z nimi trzymają mówimy NIE !!!!. Nie chcąc być złośliwa mogłabym powiedzieć, ale nie powiem....jak partia taki koalicjant........>?<

avatar
~MARTA
27.10.2018 14:45

Panie Ast Pan sam sie gubi w tym co mówi, gazeta NWNS to fair kampania? Totalna żenada to to co Pan mówi a nie zarzucanie zwycięskiemu komitetowi takich czynów! Dojście do władzy mimo wszystko ! Szczyt chamstwa !

avatar
~?
27.10.2018 15:01

no bez jaj !!!! Czopek nie atakował PiS co ten ast czyta?????

avatar
~Ja
27.10.2018 15:03

PiS chętny władzy, jednak poda rękę Czopkowi.. Wstyd!!! Nawet z godnością przegrać nie potrafią..

avatar
~Joka
27.10.2018 15:04

Żałosne żałuję że głosowałam na Pana Glińskiego myślałam że ten człowiek ma kręgosłup moralny ale widzę że tańczy jak mu zagrają wstyd wstyd .man nadzieję że warto tak się poniżać dla stołka starosty

avatar
~mina
27.10.2018 15:45

czytam te komentarze i tak jak zawsze- zwolennicy P Antkowiaka muszą pisać to co piszą bo jak się ma tylko program anty PiS to można innego napisać .Otoczenie P Antkowiaka to są ludzie,którzy już byli u władzy min pan z Łęgonia ,p Marek K...y itd. Podobnie jak p Antkowiak pracował u p.byłego burmistrza -podobno go zwolnił 'za wybitne osiągnięcia'Słusznie mówi P. Ast ,że to gwarantuje dobrą współpracę a najlepiej jakby pan Gliński był wiceburmistrzem. Wtedy na rządzenie miałoby wpływ wielu mieszkańców-elektorat Czopka i Glińskiego(czyli większość społeczeństwa).Bardzo mądra decyzja P.pośle Ast .Słusznie trzeba łączyć a nie dzielić.

avatar
~do joka
28.10.2018 12:58

Oj Kręgosłup to już pokazał na Woodstock

avatar
~hehe
27.10.2018 15:10

Odezwała się dojna zmiana +

avatar
~Matka
27.10.2018 18:30

Jak Ci zbędne 500+ ? To oddaj mi , ja będę wiedziała co kupić dzieciom

avatar
~ Kulą w płot
28.10.2018 10:59

Nie pobieram 500+ Matko... chociaż jestem ojcem - sam finansuje studia dzieci :)

avatar
~mareczek
27.10.2018 15:19

No to wyszło szydło z worka. Gliński okazał się zwykłym karierowiczem i w walce o stołek będzie się bratał nawet z kimś, o kim w kuluarach mówił niezbyt przychylnie ;) Ast się ośmieszył na tej konferencji, mówiąc że strony Czopka była normalna rywalizacja. Zresztą co on może wiedzieć o lokalnej polityce, skoro na najniższym szczeblu reprezentuje go asystentka. Antkowiak ogromny plus za nie wchodzenie w układziki. Czopek z Techmanem tak jęczeli o kolesiostwo, teraz pięknie się popisali.

avatar
~ABC
27.10.2018 19:36

P.Grabki się zapytaj o układ z p.Antkowiakiem...

avatar
~Wschowianin
27.10.2018 21:01

a ty mu do pięt nie dorastasz . Kandydat z Wrocławia niech we Wrocławiu robi karierę a Wschowę zostawi w spokoju - mojego głosu nie ma

avatar
~Wyborca
28.10.2018 13:26

A kto by wchodził z Konradem w układy dla tej nierealnej wizji.......

avatar
~Podobnie - Jolu!
27.10.2018 15:23

Żałosne....żałosne,aż do bólu aby zawodowy oficer, obecnie emeryt - oficer w spoczynku był do tego stopnia ogł.......... !?. To jakich my mamy w tej Państwowej Straży Oficerów....???. Co z ich honorem i treścią ślubowania ....???. Zaledwie dwa/trzy miesiące na emeryturze, a już mu oficerskiej emerytury brakuje na przysłowiowy "kawałek chleba i smarowidła do niego "...???. Nędza i rozpacz ....!. Kto z kim przystaje takim się staje !!!!. Jak widać, słuchać i ........ !

avatar
~wojciech
27.10.2018 17:27

to nie oficer, oficer ma godność i honor

avatar
~wyborca
27.10.2018 21:08

jakim trzeba być człowiekiem , by pisać takie brednie , ciekawe czy byłbyś taki mądry , gdybyś miał te oszczerstwa podpisać swoim imieniem i nazwiskiem . Myślę , że od jadu aż kipi w tych wypocinach . W klawiaturę stukać bzdury i obrażać każdy może Czego zazdrościsz człowiekowi - żałosny , mały człowieku .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl