TworzymyGłos Regionu

reklama

Majówka we Wschowie. Sprawdź, co się będzie działo!

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 o 16:57, aktualizacja Środa, 01 maja 2024 o 09:48, autor: 13
Majówka we Wschowie. Sprawdź, co się będzie działo!

Wschowa przygotowuje się do pełnego wydarzeń długiego weekendu majowego. Świętowanie rozpocznie się już w czwartek i potrwa aż do niedzieli, obiecując mieszkańcom oraz odwiedzającym szereg atrakcji.

Uroczystości narodowe i bieg patriotyczny

2 maja - dzień rozpocznie się uformowaniem flagi o godzinie 11:45 w Parku Herbergera. Następnie, o 12:00, na rynku Wschowy zostanie wprowadzona flaga Polski, gdzie wspólnie odśpiewany zostanie hymn narodowy. Ten dzień zakończy się o godzinie 18:00 w Parku Wolsztyńskim biegiem patriotycznym. "Zapraszamy wszystkich w narodowych barwach. Nie liczy się dystans ani tempo. Najważniejsza jest Twoja obecność" - zachęcają organizatorzy ze Stowarzyszenia Aktywna Wschowa.

3 maja - obchody święta będą kontynuowane od rana. O 10:00 mieszkańcy zgromadzą się na Mszy Świętej w Kościele Farnym. Godzinę później, o 11:00, odbędzie się uroczystość patriotyczna pod pomnikiem przy ul. Łaziennej. Następnie, o 14:00, Park Wolsztyński stanie się miejscem happeningu z okazji Konstytucji 3 Maja, zorganizowanego przez Hufiec ZHP Wschowa.

Festiwal piany i zabawy dla dzieci

4 i 5 maja - w Parku Herbergera od godziny 12:00 do 20:00 będzie odbywał się kolorowy festiwal dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, piana party oraz pokazy OSP Wschowa z okazji Dnia Św. Floriana. Nie zabraknie również foodtrucków.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
29.04.2024 17:42

Nie znalazłem nic dla siebie. Co teraz ?

avatar
~Ja
29.04.2024 22:45

Warto przejechać się do Sławy

avatar
~Emeryt
30.04.2024 00:43

Bo to koniec zabawy kara musi być

avatar
~Ewa
30.04.2024 09:00

Nie wstyd hejterom za takie komentarze.nic nie znalazłem dla siebie jechać do Sławy ludzie życie jest zbyt krótkie na złe emocje i malkontenctwo zamiast wpadać w depresję ciesz się z tego że możesz z rodakami radośnie świętować

avatar
~Koef
30.04.2024 17:31

Gdy bóg Cię...

avatar
~Pani ( Ewo)
01.05.2024 08:58

To jest w dalszym ciągu stan depresji tych ludzi i ich kandydatów co TO sromotnie przegrali w wyborach 15.10 i 7.04., oni nie są w stanie funkcjonować tak normalnie , bez naszych dotacji, bowiem przez ponad 8 lat żyli na nasz koszt i przez to nie są w stanie zaistnieć w naszym środowisku bez ciągłego biadolenia i skamlania . Depresja wymaga leczenia, a to tak łatwo nie przychodzi. Miłej Majówki dla Nas Normalnych i Dobrych Serc !.

avatar
~Janek Pradera
01.05.2024 13:23

Fajnie gdyby za rok oprócz biegów turniejów czy festynów było też coś co jest możliwe tylko we Wschowie: nocne zwiedzanie lapidarium z przewodnikiem lub zwiedzanie Kripplein Christi.

avatar
~Czytelnik
01.05.2024 17:25

Ktos pisze o lapidarium ale co tam zwiedzać ? Wschowa nic nie umie zorganizowac nawet dni wschowy bo zapraszaja tylko na niby spiew a to jest darcie kota za ogon. Gdzie jest jakas grupa dla osob w srednim wieku. Kiedys bylem w Wolsztynie i w parku wystapila grupa ,,Smookie,, mlodziez i starsi bawili sie przez 2 godz a u nas nie ma komu pomyslec o dobrej imprezie no i tylko dziasostwo wraz z niby piwem edi

avatar
~Czytelniczka
02.05.2024 07:38

A ty co, Dyzio Marzyciel . Ile ty masz lat, że nie wiesz co się zwiedza w takich miejscach jak Lapidarium?. Jak ci nie odpowiadają imprezy z obecnego Majowego Weekendu to jest coś takiego jak osobista inicjatywa i wolność w działaniu !. Co ty osobiście zaplanowałeś na te dni dla swojej zony - jeśli masz, dla swoich dzieci - jeśli je masz, dla swoich rodziców i przyjaciół ..... - NO CO ?. Rusz te swoje 4 litery i nie biadol tu nam !.

avatar
~Urszula Chudak
01.05.2024 17:50

Od czwartku, 2 maja, majówkowy program jest ok. Ciekawy i dla wielu grup wiekowych. Moim skromnym zdaniem, szczególnie w tym, jubileuszowym roku, jednak o jeden dzień za późno. 20 lat członkostwa naszej Ojczyzny w Unii Europejskiej, to rzecz zupełnie wyjątkowa! Już wcześniej pisałam o korzyściach z tego płynących, ale po dzisiejszym wystąpieniu w mediach minister ds. funduszy unijnych, przypomniałam ich sobie jeszcze więcej. W przekazach z wielu miast, można było zobaczyć jak ten dzień świętowano - koncerty, zabawy, wspólne śpiewy unijnej Ody. A u nas co? Nic. W południe przejechałam się głównymi ulicami mego miasta. Cicho, smutno, pusto. A jeszcze trzy tygodnie temu, tak wiele w nim się działo!

avatar
~Bum... !
02.05.2024 07:31

Czyli nie ma co pani robić w domu i swojej działce ?. A Mówiono wszem i wobec " weekend grillowania " i relaksu. I to jest to święto, a nie jazda ulicami miasta i zatrówanie spalinami środowiska w weekendzie .

avatar
~Jadzia
02.05.2024 13:00

A ja wcale się nie cieszę. Nie do takiej unii wchodziliśmy. Nie było wtedy mowy o żadnym zielonym ładzie, ekoterrorze, lgbt, uchodżcach i reszcie. Powoli trzeba myśleć o wystąpieniu z tego czegoś, czym unia się stała.

avatar
~"planeta obłakanych"
02.05.2024 15:14

Ty, " Jadzia" z jakiej ty planety do Nas zawitałaś?. Czy ty jesteś chociaż w stanie jeden punkt tej Umowy Naszego wejścia do UE wymienić i opisać ?. Trzeba myśleć, ale jak takich "czubków" jak ty z Naszej Ojczyzny wyprowadzić !. Pytanie ; -kim ty się stałaś po tych 20 latach, ze tak ci nagle IQ spadła?. Wystąpić to ty sobie możesz, ale na waszym " pikniku rodzinnym" w roli rekonstrukcji samej siebie !. Bywaj i nie wracaj więcej . A ten Zielony ład pis plus to ty nam ze swoja organizacją zafundowałaś dwa lata temu z czynnym udziałem ówczesnego premiera Morawieckiego i Komisarza Wojciechowskiego - a teraz macie ubaw " jak chol.....a" w tej waszej pseudo kampanii z " Listą śmierci" w tle !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl