TworzymyGłos Regionu

reklama

Maja Maćkowiak zadebiutowała w ORLEN Basket Liga Kobiet! Jeszcze nie tak dawno grała w WSTK Wschowa

Czwartek, 28 grudnia 2023 o 12:16, autor: 5
Maja Maćkowiak zadebiutowała w ORLEN Basket Liga Kobiet! Jeszcze nie tak dawno grała w WSTK Wschowa

Pewne zwycięstwo drużyny i debiut w ORLEN Basket Liga Kobiet z punktami - tak ostatni mecz AZS AJP Gorzów Wielkopolski może podsumować pochodząca ze Wschowy Maja Maćkowiak (rocznik 2004). Wychowanka WSTK Wschowa, występująca na pozycji rozgrywającej, zagrała 6 minut i zdobyła pierwsze 3 punkty.

AZS AJP Gorzów triumfuje nad KS Basket 25 Bydgoszcz

W meczu, który zakończył się wynikiem 58:97 na korzyść Gorzowa, drużyna pokazała swoją dominację od samego początku, z pierwszą kwartą zakończoną wynikiem 7:28. Głównymi punktującymi dla Gorzowa były: Jakubiuk z 22 punktami i 9 zbiórkami, Bibby z 14 punktami, Jones z 13, a także Wentzel z 12 punktami i 8 zbiórkami. Swoje pierwsze 3 punkty w seniorskiej karierze zaliczyła również Maja Maćkowiak.

Łatwo, miło i przyjemnie

Kapitan drużyny, Anna Jakubiuk, podsumowała mecz słowami: „Weszłyśmy w ten mecz bardzo dobrze, byłyśmy skoncentrowane i od pierwszych minut realizowałyśmy założenia taktyczne na to spotkanie! Taki idealny mecz na pierwszy po świątecznej przerwie - łatwo, miło i przyjemnie. Wszystkie dziewczyny zagrały, każda zdobyła punkty! To był nasz bardzo dobry mecz i możemy się z niego cieszyć. Udało się zatrzymać mocne strony rywala, my grałyśmy swój basket i teraz z uśmiechem wracamy do Gorzowa!”

Zobacz również: Maja Maćkowiak i Martyna Kurkowiak z Młodzieżowym Pucharem Polski!

Źródło: AZS AJP Gorzów Wielkopolski (Facebook)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~kibic
28.12.2023 18:30

Gdyby została w WSTK a nie poszła do Gorzowa to kariery by nie zrobiła.

avatar
~Ja
28.12.2023 23:26

No Ameryki nie odkryles. W lubuskim jest tylko 1 klub w najwyższej klasie rozgrywkowej - w Gorzowie.

avatar
~Kibic
28.12.2023 21:21

Brawo ?

avatar
~Farsa+/@
29.12.2023 07:19

Po wczorajszych informacjach co to podają ile zarabiali w Naszej Narodowej Telewizji - to jest za Nasze Pieniądze, ok od 1.2 - 1.3 miliona roczne - pseudo dziennikarze/redaktorzy tvppisplus TO PROSZĘ sobie wyobrazić ile by było miejsc sportowych - klubów dla Naszej Uzdolnionej Młodzieży !!!!. To jest skandal aby tvp/tvppisplus za nasze pieniądze tak szastała w mediach, które przed objęciem władzy przez Koalicje 15 Października była jedną wielką TUBOM PROPAGANDOWĄ pisu !!!!!.

avatar
~Kibicka
29.12.2023 11:11

Brawo Majka! Życzę wielu owocnych minut na parkiecie i oczywiście zero kontuzji!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl