TworzymyGłos Regionu

Łupice mają swojego medalistę! Wiktor Ramota z sukcesem na IX Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin

Środa, 21 czerwca 2023 o 05:15, autor: 1
Łupice mają swojego medalistę! Wiktor Ramota z sukcesem na IX Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin

Ośmioro zawodników z klubu Karate Kyokushin Leszno ma powody do dumy po IX Międzynarodowym Turnieju w Limanowej. Mieszkający w miejscowości Łupice (gm. Sława) Wiktor Ramota jest jednym z nich. Trenując pod okiem swojej sensei, pani Sandry, Wiktor nieustannie pokazuje swoje umiejętności i pasję do tego sportu. Efektem jest kolejny medal w kolekcji. "Doprowadziłem się do tego, gdzie jestem teraz. Jestem z siebie dumny" - mówił w rozmowie z nami młody karateka.

Wiktor zaczął swoją przygodę z karate w wieku zaledwie siedmiu lat. Od tamtej pory jego życie skupia się wokół dojō w Kaszczorze, gdzie swoją filię ma leszczyński klub. Teraz, po latach ciężkiej pracy, jego wysiłki zaczynają przynosić owoce. Wyraźnym tego dowodem jest drugie miejsce w kategorii Kumite Juniorów Młodszych (55 kg), które zdobył na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN”. Jest to prestiżowe wydarzenie, które co roku przyciąga setki młodych karateków z kraju i zagranicy, a oceniają ich najbardziej doświadczeni sędziowie z całego świata.

Karate Kyokushin trenuję od 8 lat. W tym roku skończę 15 lat. Brałem udział w różnych turniejach, a ostatnio, w sobotę 17.06.2023, wziąłem udział w Międzynarodowym Turnieju w Limanowej. Ten turniej był dla mnie bardzo ważny. Zdobyłem drugie miejsce. Dałem z siebie wszystko, co mogłem - opowiedział Wiktor, wyraźnie wzruszony swoim osiągnięciem.

Z każdym rokiem Wiktor staje się coraz lepszym karateką, a jego marzenia i aspiracje rosną. Mimo że w tym roku kończy 8 klasę, planuje kontynuować swoje treningi. Wiktorowi życzymy sukcesów i dalszego godnego reprezentowania powiatu wschowskiego i gminy Sława!

Zawodnicy Klubu Karate Kyokushin z Limanowej wrócili z w znakomitych nastrojach. W sumie ośmioro karateków wywalczyło 9 miejsc na podium. Wiktor wraz z kolegami i koleżankami zdobył 4 pierwsze miejsca, 3 drugie i 2 trzecie.

Wszyscy na podium a podwójny puchar zarówno w konkurencji kumite, jak i kata wywalczyła nasza kadetka Zofia Błaszczyk. Wspaniałe wyniki, mnóstwo pozytywnych emocji i to co najważniejsze wspólnie spędzony czas:) Gratulacje dla wszystkich za uzyskane wyniki i pełne zaangażowanie do samego końca sezonu. Osu! - czytamy we wpisie podsumowującym zawody.

Foto: Karate Kyokushin Leszno

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Pani
21.06.2023 07:36

Brawo za Wytrwałość . Zdobywaj Marzenia. Realizuj Pasje

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl