TworzymyGłos Regionu

reklama

Lucyna Kowalczykowska ponownie dyrektorem SOSW we Wschowie

Piątek, 05 lipca 2024 o 10:02, aktualizacja Sobota, 06 lipca 2024 o 12:36, autor: 4
Lucyna Kowalczykowska ponownie dyrektorem SOSW we Wschowie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka we Wschowie ma dyrektora na kolejne pięć lat. Zarząd Powiatu Wschowskiego powierzył to stanowisko Lucynie Kowalczykowskiej, dotychczasowej szefowej placówki.

Konkurs i nominacja

20 czerwca odbył się konkurs na stanowisko dyrektora SOSW. Komisja konkursowa, powołana przez Zarząd Powiatu, wyłoniła jedyną kandydatkę - Lucynę Kowalczykowską. Sześć dni później, 26 czerwca, Zarząd Powiatu zatwierdził wyniki konkursu.

Starosta Wschowski Waldemar Starosta oficjalnie wręczył akt powołania Lucynie Kowalczykowskiej. Uroczystość odbyła się w obecności przedstawicieli władz powiatu, w tym kierownika ds. oświaty i kadr Doroty Jurczak.

Lucyna Kowalczykowska dyrektorem SOSW we Wschowie

Lucyna Kowalczykowska nie jest nowicjuszką w kierowaniu ośrodkiem. Z placówką związana jest od początku swojej kariery zawodowej, czyli od 34 lat. Swoją drogę rozpoczęła jako nauczycielka, przez 17 lat pełniła funkcję wicedyrektora, a od 5 lat stoi na czele SOSW.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie

Nowa kadencja Lucyny Kowalczykowskiej rozpocznie się 1 września 2024 roku i potrwa do 31 sierpnia 2029 roku. To czas, w którym dyrektor będzie mogła kontynuować dotychczasowe liczne projekty i inicjować nowe działania na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka mieści się przy ul. T. Kościuszki 25 we Wschowie. Placówka ta odgrywa kluczową rolę w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży wymagających szczególnego wsparcia w procesie kształcenia.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~kiedy ?
05.07.2024 13:33

Przykładem decyzji prezydenta Warszawy p. T. , kiedy starosta Wschowy podobnie usunie krzyże z urzędu starostwa i odpolityczni w/wym. urząd ?

avatar
~4427018074
05.07.2024 20:15

Oczywiście, że trzeba odpolitycznić wszelkie urzędy. Krzyże natychmiast przenieść do obiektów sakralnych. KONIEC.

avatar
~uczeń
05.07.2024 15:48

Brawo!!!! Nasza pani dyrektor jest prze cudowną osobą, jak i zawsze uśmiechniętą, mieć matematykę z Panią Lucynką to sama przyjemność. A uśmiechem to pani zaraża

avatar
~Ziomek
05.07.2024 18:03

Co tam Pani dyrektor SOSW, zmieniony został prezes HZZ i cisza, żadnych informacji a taki zasłużony, jedyny generał w powiecie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl