TworzymyGłos Regionu

Lokalni działacze i sympatycy PSL spotkali się w Hetmanicach (RELACJA)

Czwartek, 16 lutego 2023 o 21:40, aktualizacja Piątek, 17 lutego 2023 o 12:26, autor: 16
Lokalni działacze i sympatycy PSL spotkali się w Hetmanicach (RELACJA)

Członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego z powiatu wschowskiego spotkali się na spotkaniu noworocznym. Wydarzenie było okazją do podsumowania działalności samorządowej członków PSL na różnych szczeblach.

Zgodnie z tradycją PSL, na początku spotkania odśpiewano Rotę. Potem członkowie Stronnictwa mieli okazję do omówienia osiągnięć oraz przedstawienia planów na przyszłość. W spotkaniu wzięło udział wiele osób z różnych środowisk, m.in.: 

Prezes Powiatowego PSL Tadeusz Skrzyczyński, Prezes Powiatowej Spółki Wodnej, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanistaw Tomczyszyn, Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej Andrzej Ziarek, przedstawiciel Lubuskiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich, Zastępca Dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury Marta Panicz-Szajnkenig, V-ce Przewodniczaca Rady Powiatu Wschowskiego oraz burmistrz minionej kadencji Danuta Patalas, Członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Krzysztof Kliber oraz Radny Gminy Wschowa Ryszard Grys. Nie zabrakło również rolników, przedsiębiorców, dyrektorów, nauczycieli, weterynarzy, pszczelarzy, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie odbyło się w sali wiejskiej w Hetmanicach udostępnionej przez Radę Sołecką oraz Sołtysa Marka Szewczyka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~LokalnaHistoria
17.02.2023 09:38

Ongiś była taka partia jak ZSL, która działała przy okazji PZPR i o dziwo na naszym lokalnym rynku jej spadkobierczyni inaczej PSL ( tylko lokalne) jak widać pragnęła zaistnieć i przystała w koalicji z lokalnym pisem ?!?!. Czyli co ? - mamy historyczne koło bycia przy władzy. Na tej sali widzimy jak w soczewce kto jeszcze ostał się w tej tak zwanej " chłopskiej partii" - co daje nam do myślenia na przyszłe planowane na wiosnę 2024 r. wybory lokalne !.

avatar
~Stąd
17.02.2023 13:13

Widać, że coś robią i się starają. Ja tam ich lubię

avatar
~P-"Stąd"
17.02.2023 18:47

Czyli co robią ? - wymień ich zasługi dla powiatu i gminy Wschowa ? : ......

avatar
~senior
17.02.2023 13:24

Oto kwiat dzisiejszego PSLu --- prawie jak Klub Seniora !.

avatar
~Baczny obserwator.
17.02.2023 20:55

Nie zgodzę się. Dokladnie widać kilka osób, które od lat mają parcie na stołki I pewnie chcą się załapać na coś za rok. To nie są emeryci:)

avatar
~do kom.powyżej
18.02.2023 09:52

Oj tak, tak z małymi (nielicznymi) wyjątkami-klub seniora!

avatar
~do Baczny obserwator
18.02.2023 09:15

Zgadza się. Pan K. R. to przecież wielki fan Prezesa , czyżby szukał poparcia w PSL. On ma wielkie parcie na stołek partyjny.

avatar
~On spod lasu
18.02.2023 12:29

Składa sobie spadochron, aby go otworzyć po wyborach :)

avatar
~Sympatyk wsi
18.02.2023 12:47

Jeśli p. Kosiniak-Kamysz (PSL) komunikuje na każdym swym spotkaniu, że nr 1 to: odsunąć PiS od władzy a tu ( w Hetmanicach) tego nie słyszę, to wniosek jest tylko jeden. Albo Wy nie w tym PSLu jesteście albo macie program ramowy innej partii ? Druga kwestia.... partio PSL, jesteście na pięknej wioskowej świetlicy a przy "talerzach" pustych ( w części) więc do kogo te sprawozdania/raporty , gdzie jest Was elektorat, rolnicy, ci prawdziwi od produkcji rolnej i hodowli zwierząt ? Nie ma, nie przyszli , nie chcą Was słuchać, a jest ich w powiecie setki, wiele setek ...... a do tego jako partia w liczebności członków jesteście najwięksi. Jeśli z ust zarządu partii politycznej szczebla powiatu w komunikacji oddolnej nie ma konkretu ideologicznego z kierunkiem prezentowanym przez PSL zarząd główny, nie ma słowa o zbliżających się wyborach a tylko, że chcemy, że widzimy, że popieramy, że współpracujemy, to p. Kołodziejczak i rolnicy takiemu PSLowi mówi NIE i za chwile nie będzie Was w Sejmie. Ciekawa i potrzebna dla środowiska rolniczego partia polityczna ale nie nadążająca za swoim młodym elektoratem wsi.

avatar
~Ewa
18.02.2023 15:35

Przynajmniej pokazali się publiczne a nie po cichu i po kryjomu jak inne partie...

avatar
~Blondynka +
18.02.2023 16:26

Co to znaczy "pokazali się publicznie" ?,,,, mamy przez to rozumieć, że jest to partia z podziemia, a la konspiracyjna jak "Solidarność" za komuny !. Proszę nam podać chociaż jeden przypadek partii - " po cichu i po kryjomu jak inne partie """ i to w obecnych czasach !!!!. Co za przebłysk wyobraźni !?.

avatar
~Olka
19.02.2023 05:50

Pokazali się kol. Ewo jak Uniwersytet III Wieku !. Pytanie kim jest i co reprezentuje sobą taka "partyjka" będąc w koalicji z pisem + ?.

avatar
~GTX
19.02.2023 16:05

PSL jest partią antyrolniczą już od dawna. , przykład ? Susza sprzed kilku lat, gdzie kukurydza i zboża uschły na pniu, a ówczas p. Sawicki stwierdził ,że nie ma przesłanek do ogłoszenia stanu klęski i wypłat odszkodowań. Taki jeden kwiatek z ich ogródka.

avatar
~xyz
19.02.2023 19:04

Byłej pani vice niektórzy na pewno nie zapomną jaką była przełożoną a jaką nie powinna być...tego się nie zapomina.

avatar
~obrotowi +
22.02.2023 06:50

"""Jak nie z SLD, to z PO, a jak trzeba to i z pisem , a może jak to juz było z Kukizem, którego już nie ma, a po drodze postoimy z Hołownia i tak trwamy bo taki elektorat jeszcze --- jeszcze mamy, a może --- może już nie mamy ???. We Wschowskim jeszcze jakoś trwamy tu na tej wiejskiej świetlicy się trzymamy - a może i nie ???. """"

avatar
~do xyz
22.02.2023 07:29

A jaką Byla? Jest miło wspominana przez ludzi. Czy może ta wypowiedź byla wyrazem tęsknoty.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl