LLKS Osowa Sień: Świetny start podczas Mistrzostw Polski w Biegach Górskich

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016 o 08:39, autor: 1

W dniach 8-9 kwietnia odbyły się w Ustrzykach Dolnych Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich. Przy pochmurnej bieszczadzkiej aurze rywalizowało ponad 200 zawodników z całej Polski. W zawodach tych uczestniczyła 6-osobowa grupa wschowskich biegaczy  wraz z trenerem Andrzejem Orłowskim. Trudna trasa nie były straszne dla Naszych zawodników.  Juniorki młodsze i juniorki rywalizowały na dystansie 2,5 km (+-160 m) a chłopcy w tych kategoriach na dystansie 4 km (+-250 m).

Nasi biegacze zanotowali kolejny znakomity start w imprezie tej rangi, zdobywając 2 medale. Uplasowali się po raz drugi w historii na 3 miejscu podium drużynowo. A ponadto 2 zawodników wywalczyło prawo startu w Pucharze Świata Juniorów Młodszych i 2 w Mistrzostwach Europy Juniorów.

Znakomity występ zanotował uczennica Gimnazjum Nr 2 we Wschowie  Mistrzostw Polski. Klaudia będzie reprezentować Polskę na Pucharze Świata w czeskich Janskich Lazniach. Uzyskany rezultat okazał się lepszy, również od zawodniczek ze starszej kategorii wiekowej, co zaowocowało awansem na Mistrzostwa Europy do lat 19 we Włoszech. Dla Naszej wielce utalentowanej 16-sto latki to olbrzymi sukces.

W gronie juniorów 3 miejsce po bardzo zaciętej walce na ostatnim zbiegu zajął  wywalczyła 5 pozycję. Adrian będzie mógł reprezentować Polskę na Pucharze Świata.

W kategorii młodzików po bardzo dobrym biegu 9 miejsce zajął

Miejmy nadzieję, że wschowskim włodarzom nie zabraknie środków na wsparcie dojazdu młodych zawodników i promocję Wschowy w Europie.

Wyjazd sfinansowany przez Lubuski Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta i Gminy Wschowa. Dziękujemy.