TworzymyGłos Regionu

reklama

List intencyjny podpisany! Wschowa i Aizkraukle z perspektywą współpracy (FOTO)

Poniedziałek, 04 września 2023 o 13:58, aktualizacja Poniedziałek, 04 września 2023 o 14:06, autor: 0
List intencyjny podpisany! Wschowa i Aizkraukle z perspektywą współpracy (FOTO)

W miniony weekend Gmina Wschowa gościła delegację z łotewskiej gminy Aizkraukle. Spotkanie, na którym obecni byli m.in. burmistrz Gminy Aizkraukle Leons Līdums oraz burmistrz Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, miało na celu nawiązanie i zacieśnienie partnerskich relacji między dwoma społecznościami. Burmistrz Konrad Antkowiak podkreśla: "To wyjątkowe spotkanie przyniosło nam wiele radości i nadziei na przyszłość."

Wymiana doświadczeń i pomysłów

Podczas spotkania miały miejsce liczne prezentacje, dyskusje oraz zwiedzanie gminy. Burmistrze Konrad Antkowiak i Leons Līdums wymienili się doświadczeniami i pomysłami na rozwój swoich społeczności. "Miałem okazję bliżej poznać naszych przyjaciół z Łotwy i wspólnie spędziliśmy czas na spotkaniach, prezentacjach oraz zwiedzaniu naszej pięknej gminy," dodał burmistrz Antkowiak.

Podpisanie listu intencyjnego

Najważniejszym elementem wizyty było jednak podpisanie listu intencyjnego. Dokument ten deklaruje wolę nawiązania partnerskich relacji między Gminą Wschowa a Gminą Aizkraukle. "To historyczne wydarzenie, które otwiera przed nami nowe możliwości współpracy i wymiany kulturalnej," mówi burmistrz Konrad Antkowiak.

Oczekiwania i Nadzieje na Przyszłość

W kontekście podpisanego listu intencyjnego, burmistrz Wschowy z dużym optymizmem patrzy na przyszłość. "Wierzę, że partnerstwo pomiędzy naszymi gminami przyniesie wiele korzyści mieszkańcom oraz przyczyni się do budowania silniejszych więzi między naszymi narodami," podsumowuje Antkowiak. Delegacja z Gminy Aizkraukle również wyrażała radość i z niecierpliwością oczekuje na kolejne odwiedziny.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl